Někdo nám klepe hrobem?

Od: Datum: 28.09.16 10:34 odpovědí: 36 změna: 27.02.17 10:51
avatar

Dobrý den,

loni, zhruba touto dobou, jsme změnili náš starý rodinný hrob. Dali jsme udělat nový malý hrobeček, na 4 urny, s deskou a pomníkem s prostým Rodina ...Přesto to stálo takřka 20 tisíc. Ale byli jsme rádi, že jsme to dali do pořádku.

Oslovili jsme celkem 3 firmy, ty přijely přímo na hřbitov, okoukly a my si následně vybrali jednu z nich. Ta nám zpracovala náš požadavek ke spokojenosti. Ale pak nastaly problémy.

Za ten necelý rok nám už 4 x odpadl pomník. Kývá se, klátí a tak máme strach, aby se nerozlomil. Tak jsme ho pokaždé vyndali a opřeli o hřbitovní zeď, která je hned za hrobem. Firma pokaždé přijela během několika dní, pomník znovu přilepila. A tvrdili nám, že jim toto dělá konkurence, aby je znemožnila. Nezdálo se mi to, že by konkurence klepala hrobem?*ee* Nikdy jsem o ničem podobně morbidním neslyšela.

Dneska - sv. Václava. Měl by svátek můj tchán i jeho otec, oba již po smrti. Nakoupili jsme svíčky a květiny a šli na hřbitov. Hrob jsme pěkně upravili. Jaké bylo ale mé zděšení, když jsem ukládala za pomník vázu a pomník mi zase zůstal v ruce.

Hned doma jsem volala do firmy. Přiznám se, ujely mi nervy, rozbrečela jsem se. Že právě dneska, na Václava, když naši zesnulí mají svátek, je to zase. Že musejí mít nějaké nekvalitní lepidlo.

Majitel jednal slušně, ale peníze nám prý v žádném případě nevrátí. Není to jeho vina, lepidlo má prý kvalitní. Ovšem naše vina to také není. Kdo tedy může za to, že pomník 4 x do roka padá? On mluví pořád o konkurenci. nedovedu si ale představit konkurenci, jak viklá lidem na hřbitově pomníky. To by bylo už to poslední.

Co mám dělat? Nemohu volat policii, že nám někdo vyvrátil pomník. A nemohu tam 24 hodin denně hlídat. Majitel firmy mi řekl, že nám to znovu bezplatně nalepí, ale můžeme prý počítat s tím, že nám to zase někdo vyvalí. Je to prý proto, že jsem oslovila více firem a některé z nich nakonec zakázku nedostaly. Tak se mstí. Takže nakonec za to asi mohu já, když jsem si vybírala jednu z kamenických firem. Proč si nevybrat? Na to mám přece právo, koho zvolím. Nejsme v komunismu, firem je hodně a nikdo, pokud nebude vybrán, nemůže se proto zlobit. Vybere si ho zase někdo jiný.

Jinak - nepřátele v okolí žádné nemáme, kteří by nám to dělali. U starého hrobu se nikdy nic nestalo. To až u toho nového. Docela bych té mstě konkurence věřila. Ale nechce se mi. Mstít se na zesnulých jen proto, že nedostali zakázku?

Co si o tom myslíte? Pokaždé to obrečím, někdo jde ze hřbitova, zvoní u nás a ...vy máte spadlej pomík...Už jsem uvažovala, že hrob asi úplně zrušíme a zesnulé dáme rozptýlit na rozptylovou loučku. Než se nervovat, kdy zase spadne pomník. Co byste dělali vy? Myslíte, že máme nárok na odstoupení od smlouvy, když pomník byl už 4 x lepený? Ale není o tom nic písemného - přijeli a přilepili. Současně se mi hrobeček líbí a nerada bych o něj přišla.

Myslíte, že je to opravdu dílem konkurence? A jak tomu dál předejít? Jak zjistit, kdo to dělá a proč? Nebo čím to je? Děkuji za nápady. Jaga.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.09.16 11:14

A nemůžou to být nějaké tlaky zespodu - nějaké poddolované území, kořeny vzrostlých stromů, možná i současné sucho, které mění tlaky v podloží. Zkuste o tom popřemýšlet, na konkurenci bych se asi vykašlala. Pokud jste aspoň trošku nakloněni věcem mezi nebem a zemí, tak popřemýšlejte, jestli jste svým zesnulým udělali vše, jak si přáli - pohřeb podle jejich požadavků a tak. Nesmějte se, ale je možné, že jsou na onom světě s něčím nespokojení, tak se to snažte napravit nebo požádat o odpuštění.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: balzerka
Datum: 28.09.16 11:16

Já už bych asi informovala policii. Aby tam byl zápis. Stejně tak správce hřbitova. Možná má někdo na tom hřbitově taky takovou zkušenost a budou se rýsovat nějaké souvislosti. Docela bych věřila, že je to konkurenční boj. Někdo má žaludek na takovéhle odporné metody. Asi bych nechala pomník naposled opravit opět stejnou firmou.A asi bych ho něčím mastným nevábným natřela, aspoň vzadu v místě úchytu. Divím se, že ona firma, co vám pomník dělala a následně několikrát opravovala, nepojala podezdření , kdo že jim hatí jejich práci. Oni se určitě trochu znají a dokážou si tipnout. Napsala bych na ty tři zbývající firmy, co váš výběr nevyhrály oficiální dopis, ve ktetrém vylíčím přesně, co se děje a že je pravděpodobné, že toto dělají pracovníci jedné z nich a případ předávám policii. Kopii tohoto dopisu bych zaslala zase policii a správě hřbitova. Jestli máte na hřbitově u vchodu vývěsku, klidně bych zveřejnila, co se tam děje za nepřístojnosti, bez udání, o který hrob jde a jaké firmy si konkurují, jen ať jsou lidé všímaví. Nám se dvakrát ztratila čerstvě osázená žardinka. Až když to bylo podruhé, řekla jsem to kamarádovi, co dělá u městské policie a on se zlobil , že už jsem nehlásila první případ, že těch hlášení bylo víc a mají stopu..Váš problém je daleko závažnější.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: jofa®
Datum: 28.09.16 11:46

Nevěřím, že to dělá konkurence. Neriskovala by dopadení a následnou ostudu. Pokud to dělá jiný návštěvník hřbitova není vyloučeno, kradou se kytky, vázy, osázené mísy, kahánky levné i drahé a dělají to obyčejní lidé, obyčejní bez uvozovek, kteří šetří peníze za výzdobu hrobu. Bydlím za hřbitovní zdí 68 let ( vně) a vidím co se občas děje. Osobně si myslím, že je to odvedená nekvalitní práce na zajištění dílu na hrobě. Pokud je to lepené, nevhodné lepidlo, nezajištění jiným způsobem díl s druhým apod. Musí se to vidět a podle toho volit zabezpečení. Zavolal bych jiného odborníka, kameníka a třeba i zkušeného zedníka. Ten musí vidět kde je chyba.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.09.16 12:01
avatar

Lepidlo, ať už kvalitní nebo nekvalitní, je zřejmě nedostatečným zajištěním. Požadoval bych důkladnější, mechanické zajištění, třeba za použití nějakých kotvících prvků.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 28.09.16 13:54

Teda v hrobech se nevyznám ale očekával bych že by to chtělo betonový podklad do kterého by se ta deska zapustila, aby nemohla vypadnout.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.09.16 14:03

h4ever. V hrobech se opravdu nevyznám. Zapouštět do betonu je hloupost. Jak tu již jiní napsali, používají se čepy.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.09.16 12:11

Nevím tedy ,ale jenom lepit desku není kvalitní- mělo by to být nasazené na čepy a pak přilepené ..

Takto to nekvalitně dělají,aby měli zajištěné další opravy.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jofa®
Datum: 28.09.16 12:25

I tím lepidlem by to "stačilo" Dnes jsou lepidla, že by se člověk divil. Musí se to ale vidět jak je to velký, těžký, hlavně těžiště dílu je důležitý.a zvolit spoj s druhým dílem. Dneska se do podnikání montuje každý a takhle to někdy vypadá. Houby tomu rozumí a ohlupují zákazníky.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.09.16 12:20
avatar

Myslím, že máte pod hrobem špatné podloží. Jak už tady psali výše, mohou to být na vině i kořeny, které pod něho zasahují. Spadené pomníky jsou i u nás na hřbitově - jak staré, tak novější, a je to jen v určitých místech. My máme pomník starý cca 80 let, drží pevně, stejně jako všechny ostatní na naší straně. Na té druhé to mají trochu horší - v jedné části. :(

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.09.16 12:26
avatar

firma je asi nezkušená bežne se navrtá pomník a spodní obruba a spojí se to na čepy třeba roxory a potom se to teprve lepí

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 28.09.16 13:44

Nevěřím, že by to bylo dílem konkurence. Také máme na hřbitově, kde jsou rodiče pochovaní, několik kameníků, nic takového se tam neděje. A nemůže to být spíš vandalismus? Ostatní si nestěžují? Nebo jsou kameníci takoví neumětelové?

Nechala bych je to naposledy opravit, pokud by se to uvolnilo i příště, oslovila bych konkurenci, už jen z piety k zesnulým, aby odpočívali v pokoji.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.09.16 14:49
avatar

Zdravím,
nebyla by fotka nebo aspoň ručně kreslený obrázek, jak je ten pomník (předpokládám, že pomníkem je myšlena svislá část) usazen na podkladu? Jde o to, aby bylo vidět, jestli je to slepené na tupo nebo třeba nějak jinak... Bez toho je to dost vaření z vody něco odhadovat.
Že se dnes lepí kde co mne celkem nepřekvapuje, že se lepí pomníky slyším poprvé. Zkusím se zeptat jednoho kameníka (absolvent hořické kamenické školy, syn mého dobrého známého), ale potřeboval bych vědět nějaké podklady (další info) k tomu - materiály atd.
Jenom pro zajímavost - kdysi dávno jsem řešil rozpadající se hrob a po delším pátrání jsem se dostal na jednoho starého pána - kameníka a dozvěděl jsem se, že nejen že se všechny součásti k sobě tzv. čepují, ale třeba také to, že se ty čepy kotví v dírách sírou (do díry se nasype sirný květ a ten se okolo čepu utemuje) - prý to drží lépe než beton, kterým sem si taky původně myslel, že se to dělá. Proč zrovna sírou netuším (a pokud mi to bylo vysvětleno, už si to nepamatuju), ale to bude něco chemického - že asi ta síra s něčím nějak reaguje (jako např. ocet na vruty do dřeva, aby se nepovolovaly).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.09.16 15:07
avatar
To jako ten pomnik hodi na zem , hodi tam lepidlo a je to? To tam musi byt jeste mechanicky ukotvene...
Ohodnoceno: 0x
 
Od: vanad1*
Datum: 28.09.16 15:42

Kdysi jsme měli stejný problém. Mramorová deska je zespodu navrtaná, stejně jako spodní nosná část u hrobu. Uvnitř jsou železné tyčky, které vše drží dohromady a celé to je slepeno lepidlem pro pomníky. Běžně to neupadne, když ale do desky někdo kopne, výška desky má nějakou páku a to žádné lepidlo neudrží.

Nám to udělali nějací feťáci, co se potloukali po hřbitovu a ukopáváním desek se bavili.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kukol
Datum: 28.09.16 15:57

Mely jsme take problemy s pomnikem a hrozilo spadnuti, vyresil to az LOCTITE 5368. Je to cerna pasta a po zaschnuti je to guma, ktera drzi opravdu dobre jak v zime tak v lete. Je to uz 10 let co jsem opravu udelal a do ted spokojenost.Spojeni neni videt, jelikoz pomnik i guma jsou cerne.. Je to urcite lepsi nez lepidlo, ktere zatvrdne a nema moznost dilatovat, narozdil od Loctaitu

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vanad1*
Datum: 28.09.16 20:44

Mrazuvzdorné lepidlo na lepení např. obkladů nebo i pomníku je ta zimu vyrobeno. Drží to k naprosté spokojenosti. Pokud do toho někdo nekope.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.09.16 10:37
avatar

Děkuji vám všem za rady.

Vandalismus to nebude, nikomu jinému se to nestalo. Nepřátele ve vsi nemáme a u starého hrobu, který tam stál několik desetiletí, se také nikdy nic nestalo.

Firma si z bohu na desku nalepila malou tabulku s názvem své firmy. Aby měla zdarma reklamu. Tak si možná konkurenční fiorma všimla. Tu tabulku s kontaktem na firmu jsem odstranila, přesto se to jednou za čas děje.

Hrobeček byl nový loni před Dušičkami. Od té doby je to už počtvrté.

Posílám na přání Ronyxe snímky, jak jsem to nafotila:

1/ Vodorovná deska s místem, kde byl přilepený pomník. Je tam i dírka pro čep. Ten je ovšem jen jeden, dosti slabý, na takovou váhu pomníku mi to připadá jako špejle. Možná by tam těch čepů mělo být víc, aby to drželo. Ten jeden to podle mě neudrží.

2/ Tohle je spodní strana pomníku, která byla přilepená k desce. Je tam vidět ten jediný čep. A také lepidlo je jenom místy.

Asi bych opravdu uvažovala o nějakém lepším spojení. Na hřbitově je spousta hrobů, máme třeba i hrob mého dědy, který zemřel v roce 1945. A pomník se dodnes ani nehne. A stojí to už přes 70 let.

Opravdu ale nevím, co s tím. Firma sice pomník znovu zdarma přilepí, ale budou stále jen dokola kafrat o konkurenci. Už nevím, co si o tom mám myslet. Jaga.

Datum: 30.09.16 12:04

Babčo. To by ta konkurence musela bydlet někde poblíž, aby jí stálo za to, jít na hřbitov a kácet tam pomník. Zdá se mi to dost nepravděpodobné. Já si opravdu myslím, že by řemeslníci měli dát dva pořádné čepy a pak teprve přilepit. Nenech se okecávat konkurencí. Zatím deska vždy jenom spadla a nerozbila se. Ale i to se může stát.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.09.16 12:11

podle fotek je to nekvalitně odvedemá práce - dohlidni na to aby to pořádně připevnili a přilepili po celé ploše

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jofa®
Datum: 30.09.16 12:32

Ono to je vůbec docela nešťastně řešený. Vysoká deska s malou dosedací plochou a těžištem vysoko nad základní deskou. Taková sestava vyžaduje kvalitní ukotvení a to zjevně není.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: meris05
Datum: 30.09.16 14:58

No teda fuj, jednoznačně odfláknutá montáž. Tyhle fotky bych ukázal případným budoucím zákazníkům zhotovitele. Jestli odvádějí takovou práci, tak je konkurence rychle převálcuje.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vanad1*
Datum: 01.10.16 15:05

Konečně fotky. Na nich je jasné, že ukotvení je nevhodné. Čepy mají být nejméně dva, jejich výška v protikusu min. 10cm a hlavně dosedací ploch nemůže být broušená, jak je to na fotce. Musí být zdrsněná pro dostatečné přichycení lepidla.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 03.10.16 16:47
avatar

Ahoj Jago. Naprosto souhlasím s Vanad. Podle fotek je to absolutně nekvalitně provedená práce. Odfláknutá. Já bych to tak nenechala. Šla bych za tím člověkem a řekla mu, že žádám, aby přidělal ještě dva ty šrouby a zdrsnil obě plochy v místě kde to lepí. Tohle bude padat pořád. Ty kecy s tou konkurencí jsou k smíchu. Řekni mu, že to máš nafocené a že pokud Ti nevyhoví, požádáš o odborný posudek a budeš chtít všechny peníze zpátky. A vyhraješ to. Škoda teda že jsi to ihned nenahlásila na správě hřbitova jako vandalismus, byly by tam úřední záznamy kolikrát to už spadlo. Ale nevěš hlavu, věřím že tohle dokážeš i tak. Nejsi žádná poseroutka a máš pravdu. Zadarmo Ti to nedělali, nechali si zaplatit, tak ať to udělají pořádně. Na žádné opakované lepení už bych teda já nepřistoupila.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.10.16 06:55
avatar

Máš pravdu, Suzy Ty i všichni ostatní. Vidím to také tak. Panu majiteli firmy jsem o víkendu napsala dopis, že si ho za rámeček nedá. Nepadlo tam ani jedno vulgární slovo, ale ona se nespokojenost dá vyjádřit i jinými pádnými slovy, bez vulgarit. Požaduji 3 čepy, dostatečně dlouhé, /ten jediný náš je pouhých 2,5 cm! *ee*/ dostatek kvalitního lepidla a zdrsněné spojované plochy. Fotky jsem přiložila.

Kromě toho jsem mu napsala, že v případě nevyhovění mé žádosti jsem rozhodnuta zaslat můj zážitek do regionálního tisku, ne abych pomlouvala, ale abych po pravdě varovala případné další zákazníky.

Zatím mi neodpověděl, o víkendu to těžko četli. Tak uvidíme dál, co bude. Ale rozhodně si za takovou drahou práci nenechám ze sebe dělat srandu. *bzum*

Děkuji všem, že jste se mým problémem zabývali. Jaga.

Datum: 04.10.16 07:22

Dobrté ráno-dobře jsi udělala. Jsem dost zvědavá na reakci pana "mistra".Jak se k tomu postaví.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.10.16 09:29

Babčo. Na tu desku stačí bohatě dva čepy. Pochopitelně patřičně dlouhé. Tři už jsou opravdu moc.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.10.16 18:56
avatar

Jenomže ona má už jeden čep uprostřed, tak já bych kvůli vyvážení nechala přidělat ještě dva po stranách, když už je uprostřed jeden navrtaný. Nakonec ho mohou nechat krátký a ty po stranách udělat pořádně.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.10.16 06:05
avatar

Dobrý den, milí rádcové, děkuji všem, kteří se touto mou ošemetnou otázkou zabývali. Proto považuji za poctivé napsat vám, jak to celé dopadlo.

Pan majitel na můj slušný, leč pádný dopis nikdy neodpověděl. Když jsem se byla podívat na hřbitově asi 6. den po karambolu, pomník nebyl pořád přilepený, stál opřený o hřbitovní zeď. Po dalších 4 dnech už přilepený byl. Jak pevně, to nedokážu odhadnout, nebyli jsme k té práci přizváni, abychom viděli, jak to doopravdy ukotvili.

Včera navečer mi volal majitel firmy. Slušně. Prý už je opraveno. Řekla jsem, že to vím. A ptala se na ty čepy. Prý tam jsou 2 /nevím, jak to udělali, jeden byl uprostřed, druhý? asi po jedné straně/ a prý je to zpevněno roxorem. To nedokážu ale posoudit. Nikde není vidět nic navíc, je to zřejmě schované v pomníku.

Majitel mi ale řekl, že pokud se o pomník někdo silou opře, uvolní se zase. Zdá se mi to divné, dobře udělaný pomník by přece jen měl držet. Odpověděla jsem, že se úmyslně o hrob silou opírat nikdo z rodiny nebude a jak to drží, to teprve ukáže čas. Prý kdyby něco, mám volat policajty. Řekla jsem, že kdyby něco, budu už opravdu běsnit a volat v první řadě jeho. Že to bylo špatnou prací a ne nějakým trestným činem.

Inu, nakonec jsme se rozešli slušně, co bych měla z toho, kdybych řádila a nadávala? To mi hrob stejně neudrží. A uvidíme, jak to bude dál. Jestli to skutečně zpevnili, či ne. Doufám, že ano, je to opravdu nemilá záležitost, kolem hrobu.

Mějte se všichni hezky. Zdraví Jaga.

Datum: 11.10.16 13:42
avatar

Zdravím. Jago, je mi líto, že máte takovou patálii s hrobem. Kápnout na špatnou firmu si nezaslouží nikdo, a už vůbec ne někdo tak slušný, jako vy. Držím palce, ať to doře dopadne. Ale chtěla bych vyzdvihnout to, že jste ocenila, že se tolik lidí snažilo vám pomoct radou a napsala jste, jak jste nakonec pochodila. Jsou tu tací, co položí otázku a už se vůbec nenamáhají číst odpovědi, natož reagovat, nebo poděkovat. *palec* Ida

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 11.10.16 14:24

Jaguško držím pěsti aby TO už drželo a mělas klid ...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.10.16 19:38
avatar

Jago, mezi námi, já kdybych byla tím člověkem který vlastní tu kamenickou firmu a měla takovéto problémy s odevzdanou prací, rozhodně bych tobě jako zákazníkovi zavolala a pozvala ho k opravě, abych mu dokázala že jsem tentokrát svou práci neodbyla a pokud by se to opakovalo, byla bych zobliga. Určitě by sis na tohle čas udělala. Nechápu proč to neudělal a pořád to něčím lepí. Ale uvidíš, jestli to zase spadne, uvidíš kam dal ten druhý čep.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.10.16 12:13
avatar

Suzy, jsme s manželem už oba doma a hřbitov leží tak 200 m od nás. Máme to tam hned "z první ruky", přijít tam je otázkou pár minut. Ráda bych byla přítomna opravě, ještě lépe snad manžel, chlapi se v technických věcech lépe vyznají. I když jsem to do dopisu pro pana šéfa uvedla, že bychom rádi...oprava byla provedena bez nás.

Takže náš pomník je jako konzerva s chalupářským gulášem - také nevíme, co je vevnitř. *smich*

Dnes jsem byla na hřbitově zalít květináč s rostlou listopadkou, opatrně jsem se o pomník opřela, nelomcovala jsem - a drželo to! :) Tak uvidíme, jak to bude dál. Až přijdou mrazy, výkyvy počasí.

Ale moc bych chtěla, aby to už konečně drželo a měli jsme klid. Za minulý rok toho bylo dost a dost. Tak snad už bude konec. Nechci být mrcha a vozit se po kameníkovi, ale ta práce by měla něco vydržet. Jaga.

 

Od: pt®
Datum: 26.02.17 21:12
avatar

Jaguš, tak mně napadlo, když bylo ve zprávách v TV, jestli to nebylo podobné i s vaším hrobem:

VIDEO: "Skákali po hrobech, kopali do výzdoby a smáli se tomu! Malí školáci znesvětili hřbitov v Oslavanech u Brna"

(odkaz): video-skakali-po-hrobech-kopali-do-vyzdoby-a-smali-se-tomu-mali-skolaci-znesvetili-hrbitov-v-oslavanech-u-brna

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.02.17 08:39
avatar

Podle mne to video je o něčem úplně jiném. Já to viděla ve zprávách. Nemá to s případem Jagy co dělat, protože na tom zmiňovaném hřbitově ti školáci nezničili pouze jeden hrob. Lítali po celém hřbitově a dělali všechno možné. U Jagy byl jeden stále se opakující problém a pouze u ní...

Ale také by mne zajímalo jak to je s tou deskou teď. Jago napiš, drží to?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.02.17 08:45
avatar

Dík za zájem, děvčata.

1/ ano, v těch Oslavanech poničili kluci celý hřbitov. Nařezala bych jim, až by jim ze zadků cáry visely. Když nemají úctu k zesnulým jako děti, co z nich bude v dospělosti? U nás je to klidný hřbitůvek, nikdo tam nikdy neřádil a problém jsme měli jen my s nově postaveným urnovým hrobem.

2/ mohu ale napsat, že pomník drží. Po tom mém posledním dopise si asi dali záležet a konečně to udělali pořádně. Je jen škoda, že až na kolikátý pokus. Peníze /a ne málo/ si ale ochotně vzali hned. Bohužel, nejsou všechny firmy jen férové. A když to má navíc co dělat se smrtí, zamrzí to o to víc. Jaga.

Od: pt®
Datum: 27.02.17 10:51
avatar

Jaguš, tak to je dobrá zpráva, že už je hrob v pořádku. A také tam asi nemáte takové kluky, jako v těch Oslavanech...:)

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.