Výpověď v pracovní neschopnosti

Od: Datum: 28.09.16 10:11 odpovědí: 6 změna: 29.09.16 22:10

ZDravím,

chtěl bych se zeptat, jestli nkdo nevíte, zda zaměstnanec může dát výpověď z pracovního poměru v pracovní neschopnosti?

Myslím si, že tomu nic nebrání.

Díky za osvětlení,


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: fex
Datum: 28.09.16 10:30

Mám smlouvu na dobu neurčitou. Chci rozvázat pracovní poměr výpovědí. Momentálně jsem na neschopence (nemoc). Mezitím se nový zaměstnavatel rozhodl, že mě přijme. Měl bych ale dát výpověď v září (do pátku). Nechci být na neschopence po podání výpovědi.

Datum: 28.09.16 10:56

Ano, zaměstnanec může dát výpověď z pracovního poměru v pracovní neschopnosti.

(Předchozí odpovědi jsou chybné!)

Pokud chcete skončit 30. 11. 2016, musí být výpověď doručena do 30. 9. 2016!

Ohodnoceno: 3x
 
Od: fex
Datum: 28.09.16 11:03

Díky za utvrzení. Myslel jsem si to.

Datum: 28.09.16 11:02
avatar
Zamestnanec muze podat vypoved i v dobe PN, s klasickou dvoumesicni vypovedni lhutou. Muze pozadat i o rozvazani PP dohodou, na to ale zamestnavatel nemusi pristoupit.
Ohodnoceno: 3x
 
Od: fex
Datum: 29.09.16 17:13

Zdravím,

mohl bych požádat paní (slečnu) IVZEZ k vyjáření k této situaci? její odborné rady častokrát pomohou.

Díky

Datum: 29.09.16 22:10
avatar

Fexi, já jsem Vai otázku zaregistrovala, ale protoe Vám Atreus i Ládin odpověděli správně, tak jsem jenom ohodnotila jejich odpovědi. Přilo mi zbytečné opakovat v podstatě to samé.

Zaměstnanec můe dát výpověď kdykoliv, tedy i v době nemoci, mateřské či rodičovské dovolené, ... , a to z jakéhokoliv důvodu nebo bez uvedení důvodu.

Dáte-li v době nemoci výpověď, nemoc Vám výpovědní dobu neprodlouí. [Nezapomeňte si převzetí výpovědi nechat potvrdit na její kopii.]

_____

Zákaz výpovědi v ochranné době (viz příklady výe) se vztahuje pouze na výpověď od zaměstnavatele a jenom na některé výpovědní důvody (např. podle § 52 písm. c – pro nadbytečnost).

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.