Jak omluvit absenci v práci - nemoc

Od: Datum: 28.09.16 09:16 odpovědí: 5 změna: 28.09.16 10:27

Dobrý den,
zřejmě jsem chytla střevní chřipku, nomohu se vzdálit od wc a je mi celkově nějak malátno. Chci se zeptat, jakým způsobem se v tomto případě nepřítomnost v práci omlouvá u zaměstnavatele? Dnes je svátek, ale ve čtvrtek a v pátek pracovní den. Do konce týdne to snad odezní a dostanu se z toho, ale jakým způsobem omluvit ty 2 dny? Stačí zavolat do práce a omluvit se z důvodu nevolnosti nebo musím k lékaři pro nějaké potvrzení? Pokud musím navštívit obvodního lékaře, musím k němu ihned (...Nevím jestli toho budu schopna, vzhledem k tomu že mám opravdu velké křeče v břiše a je mi dost zle).nebo za ním stačí zajít třeba v pondělí, když už to odezní nebo na tom budu alespoň lépe?
Je to má první práce na HPP, nastoupila jsem před pár týdny, proto ještě nevím, jak to v takových případech chodí. V minulosti jsem měla pouze několik brigád na DPP a DPČ a tam v případě jednodenní nebo dvoudenní absence v případě nevolnosti stačil oznámit telefonátem. Hádám, že zde je to jinak. Poradíte prosím? Děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.09.16 09:27

to záleží na zaměstnavateli - s některým se dá po telefonu dohodnout na ty dva dny dovolenou nebo náhradní volno (a směnu si napracovat jindy) nebo dokonce umožňuje nějaký počet dní nemoci jenom na telefonickou omluvu (nic z toho není jeho povinnost), jiný bude trvat na neschopence od lékaře *nevi*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kakamila
Datum: 28.09.16 09:31
Ve čtvrtek ráno do práce zavolejte a potom šup k lékaři...případně se domluvte se zaměstnavatelem,ale lepší je mít orazítkovanou neschopenku než nějaké sliby po telefonu.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.09.16 09:42
avatar

Zítra hned ráno se omluvte v zaměstnání a hned potom zavolejte lékaři a domluvte se s ním. Lékař může neschopenku vystavit až tři dny zpětně.

Tzn., že k lékaři budete muset během čtvrtka nebo pátku. V pondělí už by Vám nemohl vystavit neschopenku od čtvrtka (chyběla by Vám omluvenka do zaměstnání).

Jestli jste ve zkušební době, pokuste se radši se zaměstnavatelem dohodnout o dovolené. Poměrně dost zaměstnavatelů ruší pracovní poměr se zaměstnanci, kteří ve zkušební době onemocní. Není to fér, ale děje se to. )-:

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 28.09.16 10:08

A co tak zajít zítra do nejbližší lékárny pro nějaké léčivo nebo někoho poslat? Nespoléhejte na to že to samo odezní. Třeba se to po léčivu zklidní a pak můžete naklusat k doktorovi.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: abcdefgh
Datum: 28.09.16 10:27

Děkuji všem za rady. Dnes to asi nedám, ale zítra snad budu schopná dojít k lékaři. Nerada ve zkušební době žádám o neschopenku, ale obávám se, že jinak to nejde :/ Vím, že u nás ve firmě máme nárok na 2 sick days za rok..ale nevím, zda je mohu uplatnit i ve zkušební lhůtě. Neplacené volno firma neposkytuje.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.