Ukončení studia - pojištění

Od: Datum: 27.09.16 10:50 odpovědí: 3 změna: 28.09.16 15:29

Ahoj, když ukončím studium na VŠ v polovině října nebo na konci, jak to bude s pojištěním? Bude se něco doplácet za červenec - říjen nebo to platí stát? Díky.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 27.09.16 11:09
avatar

Dobrý den, pokud je člověk studentem, tak za něho zdravotní pojištění platí stát. Tedy, pokud Vám jde o zdravotní pojištění, což není z dotazu patrné. Zdravím!


doplněno 27.09.16 11:22:

Termíny Vám přesně (raději) radit nebudu, ale za studenta toto platí stát a za registrovaného na ÚP také (a nic se nedoplácí či státu nevrací).


doplněno 27.09.16 17:17:

Byla jste a zřejmě i nadále budete tzv. státní pojištěnec - jedna ze šesti milionu obyvatel, za které platí ZP stát .

Ohodnoceno: 0x
 
Od: foxy
Datum: 27.09.16 11:17

Ano, jde o zdravotní pojištění. Omlouvám se, zapomněla jsem to napsat. Takže do dne, kdy obdržim potvrzení od školy o ukončení studia, jsem studentem a platí to stát? A když se pak do 3 dnů přihlásím na ÚP, tak nic nedoplácím? :)

Datum: 28.09.16 15:29
avatar

Jako studentka asi nebudete mít nárok na podporu (ledaže byste v posledních dvou letech vedle studia souběžně odpracovala 12 měsíců).

Takže se nemusíte na ÚP evidovat do 3 pracovních dnů (to je důležité pro ty, kdo chtějí mít podporu vypočtenu z posledního zaměstnání.

Jestli studium skončí v říjnu, stačí Vám se na ÚP zaregistrovat poslední pracovní den v listopadu. Stát uhradí zdravotní pojištění za část října a poslední den listopadu a Vy si mezitím můžete práci hledat sama. Zdravotní pojištění doplácet nebudete.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.