Výpověď v nemocenské

Od: Datum: 26.09.16 13:19 odpovědí: 4 změna: 24.01.17 18:08

dobrý den,

chtěla jsem se zeptat, zda můžu dát výpověď v době mé nemocenské? Můžu dát výpověď dohodou, abych nemusela čekat 2 měsíce, kdy trvá výpovědní lhůta? Budu chtít totiž nastoupit do jiné práce, ale nechce se jim čekat az na 1 prosince , kdy bych až mohla nastoupit.jestli bych mohla odejít dřív?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 26.09.16 13:26
avatar

Ano. Zaměstnanec může rozvázat pracovní poměr i v pracovní neschopnosti. Můžeš dát výpověď z pracovního poměru s dvouměsíční výpovědní lhůtou. Nebo můžeš požádat o rozvázání pracovního poměru dohodoui, na to ovšem zaměstnavatel nemusí přistoupit.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 26.09.16 13:49
avatar

Zaměstnanec může dát výpověď kdykoliv, tedy i v době své dočasné pracovní neschopnosti. Ovšem nikoliv "výpověď dohodou", protože ta neexistuje.

K rozvázání pracovního poměru dohodou je potřebný souhlas obou stran, ovšem zaměstnavatel není povinen na návrh zaměstnance přistoupit (to platí i naopak).

Můžete zaměstnavatele písemně požádat o rozvázání pracovního poměru dohodou, ale pokud nebude souhlasit, budete muset situaci řešit výpovědí s dvou měsíční výpovědní dobou.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: an3t4
Datum: 24.01.17 18:02

ja bych se chtela zeptat, kdyz dam vypoved ja, jesi se mi prodluzuje vypovedni lhuta o nemocenskou..
dekuju

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.01.17 18:08
avatar

Ne.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.