Deodoranty z hliníkem

Od: Datum: 25.09.16 20:15 odpovědí: 9 změna: 27.09.16 08:22
avatar

Ahoj všem, teď jsem se dočetl, že všechny deodoranty na bázi hliníkových, zirkonových solí mohou způsobovat rakovinu prsu a možná i Alzheimerovu chorobu. Po přečtení článku

https://www.novinky.cz/veda-s…m-ze-vyvolavaji-rakovinu.html

jsem šel do koupelny pro svůj deodorant, kterým se denně patlám a samozřejmě ve složení... hliníková sůl. U manželky to samé. Chci se zeptat, jaký na to máte názor a popřípadě, co používáte za deodoranty, které voní a jsou bez těchto hliníkových sra...?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 25.09.16 20:19
avatar

budeme se tedy nuceni obejít i bez zahrádkaření.V každé zemině je podstatou půdy vápenato-křemičito- hlinitá směs sloučenin.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.09.16 20:21
avatar

Tohle jsem četl už před patnácti lety. Mezi tím už bylo vydáno spousta studií, kde se tvrzení o rakovině vyvracelo. Jiná věc je kdo studii platil, každopádně tohle možná souvisí i se stávající studií, protože je sposta deosprejů kde hlásí že jsou s nulovým obsahem hliníku. Každopádně spreje používám, rakovinu nemám a hlavně co vím, tak hliník je nebezpečný z jiného důvodu. Tak samo jako dnes už vím, že ani hliníkové nádobí není tak nebezpečné, jak se říkávalo.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 25.09.16 20:24
avatar

Já mám na tuhle potvoru alergii. Zkuste místo toho obyčejný dětský pudr, vůně je úžasná a je o dost efektivnější. Jen je třeba aplikovat ho ráno na nahato a nechat chvilku opadat, aby člověk neměl zasvinčené oblečení (ale i z něj se to dá vyklepat).

Mimochodem jsem tohle slyšela již od mé alternativní tetičky asi před 15 lety a mezi tím ta (původní) studie byla několikrát vyvrácena... já to beru jako asi všechny trendy v kosmetice a zdraví - všeho s mírou, něco je pravda, něco ne, používejme selský rozum a všechno bude dobrý *jasne*)


doplněno 25.09.16 20:25:

Já jsem od Majstra neopisovala joooo *hej**smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.09.16 20:27

Rakovinu prsu a Alzheimerovu chorobu způsobuje čtení ko kotin.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: veronica
Datum: 25.09.16 20:34

Ještě chybí ve výčtu rakovina mízních uzlin. Ne nadarmo je kouření v žebříčku dobrot ve znamení raka až daleko za takovými doplňky a umělohmotnými potravinami.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.09.16 20:48

Objednávám vždy v lékárně Benu tenhle, je bez hliníku https://www.benu.cz/la-roche-posay-deo-physio-stick-40g

Chce to se tam poradit, v té značce je toho víc, většinou nemají skladem, ale do druhého dne ho objednají


doplněno 25.09.16 21:50:

Jen jsem chtěla doplnit, že to je jediný sticker, po kterém se syn jako atopik neosype, takže u nás prostě nutnost.


doplněno 26.09.16 08:58:

Tak o té rakovině jsem to našla je to Hoax http://hoax.cz/hoax/rakovina-…u-pouzivanim-antiperspirantu/

S rakovinou to nebude "tak horké", ale že hodně lidem nedělá hliník dobře na pokožku, je fakt.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.09.16 19:00
avatar

No jo čert ví, jak to s tím je, že jo. Někdo říká to a druhý tohle. Každopádně z preventivních důvodů jsem dosavadní čurifuky hodil do koše a koupil bez hliníkových solí. Alespoň pro ten pocit.*frajer*

Od: ben®
Datum: 26.09.16 19:19
avatar

Dobrý den, řešíte deodoranty s hliníkem (které hliník obsahují) nebo řešíte jejich obal z hliníku (nebo, který hliník možná obsahuje a uvolňuje ho do deodorantu)? Takže, ono je to asi v podstatě jedno (ovšem, není to jedno z hlediska češtiny) . Zdravím!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.09.16 08:22
avatar

Je nutné použít mozek.Nejde ani tak o hliník,tedy kovovýAl,ale o řadu organohlinitých sloučenin v kosmetice.Některé z nich mají blahý vliv na vlastnosti a trvanlivost různých deodorantů.Že se složité sloučeniny někdy chovají nevyzpytatelně k lidské kůži,je známo.Proto časem v divokém konkurenčním prostředí vyplynula tato látka jako možnost zničit konkurenci.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.