Jak se naučit přemýšlet v souvislostech?

Od: Datum: 25.09.16 20:08 odpovědí: 7 změna: 28.09.16 10:35

Jak přestat být nepřemýšlející loutkou, myslet více ze široka, v souvislostech, kreativněji.Ne se akorát zaměřovat na to v jaké dobré/nedobré situaci jsem a nevidět opačné strany mince.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 25.09.16 21:23

Mám takové krédo, kterým se řídím- hlavně se ze všeho nepos.at a další-když nejde o život, jde o ho.no.

Ostatní moc neřeším, pokud bych měla tendenci hodně se nad něčím negativním zamýšlet, přetluču to prací, uteču na nějaké fórum, zaměstnám mysl jiným směrem...

A to chcete radu pro sebe, nebo se ptáte všeobecně? Vždyť mně se zdá, že sbíráte informace dost zeširoka vzhledem k vláknům, která zakládáte? ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.09.16 01:01
avatar

Přemýšlení v souvislostech je akceptací různých úhlů pohledů a názorů současně, v různých oblastech, které s tématem mohou, i jen zdánlivě, souviset.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.09.16 05:42

Já osobně si myslím, že to přímo naučit nelze. Ale může k tomu člověk dozrát.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.09.16 06:10

Je dobře poslouchat protichůdné názory a hledat pravdu sám.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.09.16 08:15
avatar

Protože jsem pracoval mnoho let ve výzkumu,takový pohled na věci je základem práce tady.Jen tak se dá přijít na věci,které ještě nikdo neobjevil.

Jako chemika mě fascinuje řada objevů,obzvláště v jaderné oblasti.Když se jedná o jaderné štěpení,tak jako příklad pro tento typ nekonvenčního myšlení je Enrico Fermi,který rozvíjel řetězovou reakci v praxi a postavil první jaderný reaktor a pak v USA za války teoreticky zpracoval možnost výroby jaderné bomby.Jak uranové,tak plutoniové,.Dopad takového myšlení je nadoblačný.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.09.16 08:51
avatar

Schopnost ponořit se do problému a vidět souvislosti ze všech stran je určitě ceněna v některých zaměstnáních. Ale v běžném životě to někdy bývá pro nejbližší rodinu a přátele otravné a únavné. Až moc často jsem slýchala a stále slýchám, abych ve vysvětlování něčeho brzdila. Moje děti mi v nějakých deseti letech říkaly: "Maminko, raději nám nařež, ale nic už nevysvětluj..."

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vanad1*
Datum: 28.09.16 10:35

Pokud vám to není dáno, asi to nepůjde.

Pokud máte dobrou paměť a pamatujete si různé maličkosti, pak můžete skládat informace k sobě a ledacos začnete chápat. Pokud to ovšem nenarazí na něco nechtěného. Pak si musíte své chápání nechat pro sebe, protože se můžete při vyčnívání ze stáda stát podezřelým. I výuka na ZŠ nevede žáky k logickému myšlení ale jen učení nějakých textů, které jsou nějakou skupinou pověřených brány jako fakt, což např. u špenátu byla desítky let naprostá hovadina.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.