Zítra mám dovolenou, ale netěším se z ní

Od: Datum: 25.09.16 16:23 odpovědí: 6 změna: 26.09.16 08:02
Ahoj,
Zítra a v úterý čerpám dovolenou, ale snad bych radši šel do práce. Pořád totiž když mám dovolenou, tak mi stejně někdo volá a něco potřebuje. A tak když třeba v 8 hodin vstanu a podivam se na hodinky, vybavi se mi všechno, co se asi na pracovišti děje. Mám velmi náročné zaměstnání, ktré mne celkem baví. Poslední dobou ale začínám pociťovat příznaky vyhoření. Dokonce začínám přemýšlet o tom, že půjdu pracovat někam k pásu, přestože mám vš vzdělání technického směru a to jen proto, že chci mít v životě klid.
Napadá Vás co s takovou situací dělat?
Je mi 29 let a žiji sám.

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 25.09.16 16:32
avatar

Zdravím. Buďte rád, že máte práci která Vás nejen živí, ale i baví. V době dovolené vypněte tlf. a vyražte do přírody. Relaxujte, odpočívejte..Na změnu práce je vždycky času dost. Jste mladý, takových změn Vás může potkat ještě spousta. Hlavu vzhůru a užijte si ty dva dny dovolené opravdu v klidu!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.09.16 16:35

vyrazte třeba za děvčaty.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.09.16 16:39
avatar

Jeďte třeba na hory.Tam si na čerstvém vzduchu pročistíte hlavu a navíc tam bývá i špatný tel.signál.Teda u nás je.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 25.09.16 16:43
avatar

Pepe, zhruba ve Vašem věku jsem zanechala práce na ZŠ a od té doby učím dospělé. V práci trávím skoro více času než předtím, vyčerpaná jsem taky - ale nejsem ve stresu, a to je ten hlavní faktor, proč takhle jedu. Taky bych nejradši někdy šla k pásu, nedávno jsem si lehčí fyzickou práci (broušení, tmelení, natírání) vyzkoušela a musím říct, že jsem chtěla opravdu seknout s učením. Tak krásně mi už dlouho nebylo - jak píšete, je to klid, čistá hlava. Ale moje práce mě taky naplňuje a u té fyzické bych si asi vydělala na nájem a chleba se solí... Tak se na to zkuste podívat takhle: jste-li ve stresu, chce to změnu (ale neřekla bych, že musíte nutně k pásu za pár šupů). Jste-li "jen" vyčerpaný, chce to zlepšit životní podmínky, přístup, ocenit co Vám práce dává a po práci jít za tím, co Vám dává zbytek světa. Jestli si práci nosíte domů, tak s tím okamžitě sekněte (to já nemůžu *plac*) a nevěnujte se jí. Telefon, pokud lze, vypněte. Mně pomáhá vyrazit s dětma na hřiště - člověk vidí stromy kývat větvemi ve větru, řeku téct, děcka padat na hubu... a zjistí, že je svět ještě v pořádku a všechno funguje tak, jak má.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: osel59
Datum: 25.09.16 22:50

Také jsem si tím prošel, ale já už asi dávno vyhořel a práce mě už dávno nebaví. A když mám dovolenou, tak si volna vážím.

Léta mám dva telefony. Pracovní, z něj soukromě nevolám a soukromý, který si platím, a rád. Pracovní zůstává v šuplíku, jeho číslo neznají přátelé a myslím, že ani rodina. Číslo soukromého zase zná v práci jen pár opravdu dobrých lidí a ti to nezneužijí. Časem si všichni zvykli. Když jsem v práci, jsem tam od toho, abych plnil úkoly. Je to má povinnost a dostávám za to výplatu. A když mám volno, tak dělat prostě nebudu. A s e-mailem to mám stejně, z domova na služební nelezu. A v práci zas neřeším soukromou korespondenci. A ono to všechno neodkladné a důležité mi nikam neuteklo, stejně, když jsem se vrátil, tak jsem to musel udělat.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: krtek*
Datum: 26.09.16 08:02

velmi jednoduché řešení, které praktikuji x let a funguje...v době dovolené ohlásím, že jedu mimo bydliště a budu na místě kde je špatný nebo vůbec žádný signál...a je klid.. vyjímečně se stane, že mi někdo zavolá

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.