Hračky pro děti

Od: Datum: 24.09.16 05:32 odpovědí: 10 změna: 24.09.16 12:38
avatar

Dobrý den,

nechci, abyste to brali jako nějaký důvod k obohacení. Dcera začala pracovat od září na maličké vesnické MŠ. Školka vznika jako z nouze ctnost. V nedalekém městě není už pro další děti místo. A tak po petici rodičů z obce v 1. patře OÚ vznikla narychlo třída pro 18 dětí.

Jenže: děti takřka nic nemají, velice chudé vybavení, minimum hraček. Angažuji se zde proto, že dcera tam od 1. září začala učit. Dcera se se mnou radí, učila jsem řadu let také v MŠ. Prý se teď budou učit o ovoci a zelenině. Povídám - tak si to vymodelujte. Smutně se usmála: my tam nemáme modelínu...

Prolezla jsem dům od půdy po sklep. Našla jsem nějaké stavebnice, panenky, auta, knížky. Staré, ale ještě se to dá použít. Všechno jsem jí pro ty děti dala.

A tak se ptám. Kde bych sehnala hračky, které už třeba jiné děti nepotřebují? Nějak angažovat se nemohu, se školkou nemám nic společného. Jen bych chtěla pomoci dceři a dětem. Pokud by někdo nějaké hračky, knížky apod. poslal, slušelo by se, abych mu aspoň zaplatila poštovné. Přece když někdo něco daruje, nebude na tom navíc ještě tratit. Ale kdo to poštovné zaplatí? Obec s MŠ příliš nespolupracuje.

Poradíte mi, kde bych sehnala jako dar něco pro MŠ? Třeba i starší věci. Pokud by to nebylo daleko, dojela bych si a do MŠ to dovezla.

Je mi z toho trochu smutno, někde jsem viděla MŠ skvěle zařízené, bohaté, s kupami hraček a někde nemají ani modelínu, aby si vymodelovali jablíčko a hrušku. Jaga.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 24.09.16 07:26
avatar

Dobrý den, nápad bych měl, ale jistou angažovanost z Vaší strany by to vyžadovalo. Chtělo by to oslovit např. vedení ZŠ nebo SŠ ve Vašem okolí a to by mohlo vyhlásit sbírku mezi žáky a studenty - určitě doma mají spoustu starších hraček. Možná žáci nějaké umělecké školy nebo učni (např. oboru truhlář) by dokázali jednoduché hračky nebo dekorace vyrobit. Třeba by pomohl se sbírkou i Klub seniorů nebo skautský oddíl. Ovšem, možná jsem naivní a nikoho by to nezajímalo - jenže, když se to nezkusí, tak se to neví. Zdravím!


doplněno 24.09.16 07:58:

Možná by tu solidární sbírku vyvolala i smutná zpráva o nedostatku hraček v místním tisku.

Oslovený redaktor by to mohl i zorganizovat, resp. místní redakce toho tisku. A když k tomu ještě přidá blížící se Vánoce, tak to bude fungovat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.09.16 07:43
avatar

Sohlasím s benem,zeptala bych se skautů a klubů seniorů.Kdyby to bylo ne mě,zašla bych ne městský úřad domluvila se na umístění "krabice"třeba ve bestibulu radnice(MÚ)a nechala bych si vytisknout letáčky,popřípadě pár plakátů,ať lidé ví kam to nosit.

Ale nejjednoduší bude oslovit ZŠ ať u Vás nebo v nejbližších městech,popřípadě jim tam vyvěsit na nástěnku plakáty aby děti donesly co už nepotřebují.Ještě lepší bude,když půjde o první stupeň(možná i druhý)tak si to zapíšou s paní učitelkou dozadu do žákovských,tam kde se píší akce a jiné upozornění a doma si pak vzpomenou.Já dostala od kamarádky tři veliké bedny hraček,její syn(8let)už je nepotřebuje a je mu líto je vyhodit,proto to nosí mi,pro naše kluky.Myslím,že bude spousta takových kluků/holek co začli chodit na základku a najednou mají v pokojíku zbytečné hračky.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.09.16 07:52

A co to dát na Facebook? Jsou tam různé skupiny, spoustu mamin s dětmi? Najít správný region, určitě by se našli lidé, kteří jsou poblíž a hračky by mohli i dovézt?

Já bohužel doma nic nemám, všechno jsem kdysi rozdala, jinak bych poslala.


doplněno 24.09.16 08:02:

Nemůžete napsat místo školky? I tady jsou mraky lidí, kteří jsou zároveň na fb, mohli by to dát do svých skupin ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.09.16 07:52
avatar

Máte někde poblíž Charitu nebo Červený kříž? Tam se shromažďují spousty hraček, pro které není uplatnění.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.09.16 08:22

Udělat vývěsky v místě s žádostí o darování nepotřebných hraček ...jistě se najdou tací ,kteří pomůžou .Sama jsem dávala do kontejnerů pro Diakonii.Bylo mi líto věci vyhodit.

Jak píše ben... jistě by nejbližší škola pomohla při jejich výtvarných hodinách a něco dětem vyrobila.


doplněno 24.09.16 08:51:

ovoce nemusí být jen vymodelované - mohou z tvrdého kartonu vystříhnout tvary a vymalovat je ...jistě to taky dobře poslouží k výuce a je to zadarmo

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.09.16 09:29

no a co na to rodiče těch dětí? těm je to jedno? těm nevadí, že jejich děti nemají ani modelínu? na schůzi rodičů nebyli seznámeni se situací a nebyli požádáni o spolupráci? jak píšete, školka vznikla narychlo a po petici rodičů, provizorní podmínky se dají alespoň zpočátku očekávat *nevi* balíček základních výtvarných potřeb (včetně modelíny) by rodiče nezabil a třeba by se u nich našla i nějaká ta stavebnice, panenka, autíčko... knížky ke čtení pohádek se dají taky půjčovat spoluprací rodičů (děti budou postupně nosit tu svoji oblíbenou, ze které jim učitelka bude předčítat) nebo si je koneckonců může učitelka půjčit z knihovny, pokud jí situace vadí a chce se angažovat. hraček nejsou potřeba spousty, navíc předpokládám, že postupně se doplní.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.09.16 10:50
avatar

Jaguš i plyšáky? Pohledám, napíši vám do vnitřní pošty a pošlu ale počítejte, že to bude tak za 2 týdny, zatím jsem ještě na chalupě. L

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.09.16 12:38
avatar

Liduško, nevím, jak jinde, ale u nás máme nařízení plyšáky nebrat - kvůli dětem alergikům. Jsou to lapače prachu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: balzerka
Datum: 24.09.16 10:52

Hraček je v domácnostech hodně. Kde děti odrostli, tak je rádi pošlou. A na věci spotřební, jako plastelína, pastelky, papíry, barvy, křídy je dobré sehnat sponzora. Napište to na nástěnku pro rodiče, ať pomohou sehnat sponzory. A´t děti něco namalují a k tomu dodejte text, že děti v MŠ té a té shání sponzora na konkrétní psací a výtvarné potřeby. Ty obrázky namnožte a rozneste. Za mým známým do hospody došla parta cyklistů amatérů, že shání sponzora na benzín na jízdy na závody. Dával pár stovek měsíčně , oni ho uváděli v tisku u výsledků a fungovalo to léta. Je to možná hodně vzdálené, ale v obou případech to chce obcházet a zkoušet.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.09.16 11:40
avatar

Děkuji všem, já vím, že to chce obcházet a prosit. Jenže já s tím zařízením nemám nic společného a dcera se nechce příliš angažovat, aby nepřišla o místo. /Tak Vám se tady nelíbí...?/

Ale podle vyprávění tam opravdu nemají děti skoro nic. Jak funguje spolupráce s rodiči, nevím. Dcera je tam od 1. září, těžko zatím něco hodnotit.

Přinesla tam nějaké hračky ode mě, co jsem vyšťourala po vnoučatech. Byl tam i starší jeřáb. Jeden chlapeček se prý do něj tak zakoukal, a tolik mu nová věc učarovala, že ho popadl a už nepustil z ruky. Hrál si jen s jeřábem. Nechtěl prý ani při obědě se s hračkou rozloučit. Tak dcera dala jeřáb ke stolu na okno, aby se "díval", jak klučík obědvá. Když šel domů, prosil, že si ho vezme s sebou. Prý jenom půjčí. Tatínek slíbil, že hračku v pondělí přinesou zpátky. Jak je vidět, jsou ty děti vděčné za všechno, za každou novou maličkost.

Jenže já, jako pouhá matka nové učitelky, nemám žádnou pravomoc. To by mělo shánět vedení MŠ. Abych ještě neudělala dceři zle. Napadlo mě zkusit oslovit diakonii Broumov, tam jdou všechny ty balíky oblečení, obuvi a hraček, které lidé dají do kontejnerů. Že by mohli do MŠ něco dát. Jinak nevím. Radši to nechám být. Pokud bude dcera v práci spokojená a oni s ní, třeba časem může něco rozjet sama. Až tam bude zaběhnutá. Zatím bych jí mohla spíš uškodit, i když to myslím dobře.

Děkuji vám za rady. Jaga.

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.