Musí být fixní rovnátka na obou patrech?

Od: Datum: 22.09.16 11:17 odpovědí: 3 změna: 22.09.16 13:16

Vzhledem k tomu, že fixní rovnátka nejsou zrovna nejlevnější a také proto, že naše děti mají spodní řady zubů krásně rovné,

nechápu, proč by nešly dát rovnátka jen na horní chrup. Snad kvůli nějakému správnému skusu. Není to hodně o byznysu ze strany ortodenta? Vždyť ty nasazovací se také dělají jen na jedno patro. Mohu si dupnout a chtít jenom "horní rovnátka" - přece mě nemůžou přikázat něco, co nechci a nemám na to ani peníze?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 22.09.16 11:31
avatar

Dupnout si jistě můžete, můžete dokonce i odmítnout navrhovaný způsob léčby/nápravy. Jestli Vám ale jde o prospěch a zdravý chrup dětí, dáte si poradit odborníkem, který Vaše děti vyšetří.

Máte-li z nějakého důvodu pochybnosti o doporučeném způsobu léčby či nápravy, vyžádejte si prostřednictvím své zdravotní pojišťovny bezplatnou konzultaci dalšího odborníka – ortodontisty.

Poznámka:

Ten "nějaký správný skus" je důležitý mj. kvůli výslovnosti. Logopedie sice může pomoci leccos napravit, ale při špatném skusu se nemusí podařit odstranit všechny vady. V běžném životě by to až tak vadit nemuselo. Ale v některých povoláních je potřebná bezvadná (bezchybná) výslovnost...


doplněno 22.09.16 12:58:

Reakce na odpověď Mikihanse:

Já bych takovou otázku opravdu neřešila prostřednictvím internetu. Někdy jsou rovnátka potřebná na obě patra, jindy mohou stačit na jedno. Situaci nelze posoudit přes internet.

Odkud, Mikihansi, berete jistotu, že případ tazatelčiných dětí je úplně stejný, jako Váš? Jistě také víte, že i v případě zdánlivě naprosto stejného stavu může být v některých případech vhodnější jiná léčba.

Má-li tazatelka pochybnosti, neměla by hledat rady přes internet, ale (jak píši v odpovědi výše) vyžádat si konzultaci u dalšího odborníka.


doplněno 22.09.16 13:48:

V tom se shodneme: Konzultace je určitě na místě.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 22.09.16 11:51
avatar
Mně se zubař ptal, jestli chci i dolů, vzhledem k tomu že potřebné u mě byly nahoře. Dole jsem je odmítl, a to tam nemám zuby nijak extra rovné. Neměl s tím problém. Ale teda byl to až druhý zubař, ke kterému jsem na doporučení známého dojížděl 40 km. Ten u nás byl už od pohledu arogantní blbec, sotva mi viděl do pusy, už začal vykládat jak mi bude muset nahoře vytrhnout dva zuby, aby se mi to tam poskládalo, že budu mít nějakou dobu konstrukci přes hlavu, rovnátka na dva roky a kdoví co ještě. U druhého zubaře, který byl naprosto v pohodě, mi všechno pořádně vysvětlil, všechno se mnou probral a doporučil, platil jsem vždycky až za provedený úkon, stačily mi obyčejná rovnátka nahoře, bez trhání a za necelý rok jsem měl rovnátka dole :)
Zubař v tomto případě = ortodontista ;)
doplněno 22.09.16 11:54: Konkrétně to je MUDr Jiří Jedlička v Brně, (Královo pole) velmi pozitivní zkušenost :)
doplněno 22.09.16 13:08: ivzez: to já samozřejmě netvrdím, jen říkám, ať zkusí i jiného ortodontistu, ten může mít zas úplně jiný názor, stejně jako tomu bylo u mě. A nevybral jsem si podle toho, co mi bylo milejší, ale podle toho, který na mě působil profesionálněji, což byl ten druhý, protože nejen že dokázal vše vysvětlit a odůvodnit, ale dokázal stejně tak vysvětlit, proč by to nedělal tak, jako ten první. A dávalo to smysl. Ten první na mě opravdu působil jako hajzlík, až jsem měl pocit, že když mluví, úplně se mi tím vysmívá.
Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 22.09.16 13:16

Sice OT, ale Jedlička je opravdu dobrý. Chodil jsem tam svého času asi 5 let a nemůžu říct křivé slovo.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.