Insolvence a alimenty

Od: Datum: 06.04.16 10:27 odpovědí: 4 změna: 20.09.16 20:36

Dobrý den, ex partner má patit výživné na dceru, teď podal k soudu žádost na insolvenci a řekl mi, že nemusí platit výživné, že je chráněn soudem. Chtěla bych vědět zda to tak skutečně je a to jako do doby než soud rozhodne budu bez alimentů?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 06.04.16 11:55

Ahoj Lucie.

Pán tvorstva poněkud kecá. Nebo si určitě moc vymýšlí. Výživné se do toho nepočítá. Známej si tím prošel, vlastně prochází a to jeho výživné mu je normálně strhávané jeho účetní v práci. A kdyby měnil tu práci, tak mu se zápočťákem zároveň odesílají novému zaměstnavateli(nebo Úřadu práce) informaci o prováděné exekuci. Jestli ji nemáš zařízenou, určitě si to udělej. Výživné má přednost před všema jeho závazkama. To je asi jediná výhoda v případě, že pán někde dělá, nebo je někde nějak veden a něco pobírá. Pak to musí strhávat všichni.


doplněno 07.04.16 15:11:

Ahoj děvčata.

To zexekuování výživného je nejlepší provést hned, jak se něco začne dít. Třeba hned při rozvodu. Takhle si to zařídila moje drahá bývalá polovička a i pro mě to je tak výhodnější. Nemusím se o nic starat a automaticky to odchází na dnes už účet synka. Vadné znění bylo prohlášení-usnesení : K rukám matky. Asi půl roku se to muselo posílat poukázkou na adresu matky a podnik to tak stálo poplatky a cesty na poštu na víc.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.04.16 14:05

Humbucker. Proč by teď měla tazatelka dávat otce dítěte na exekuci? Vždyť on jde do oddlužení. Jinak v podstatě s odpovědí souhlas. Výživné by měl dotyčný hradit i nadále, bez ohledu na to, že jde do oddlužení. Jestli Vám dluží na výživném, bude pro Vás lepší si podat přihlášku coby věřitel.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mmi
Datum: 20.09.16 20:36

A máte s tím někdo zkušenost, když se podává přihláška coby věřitel? Manžel mi také dluží na alimentech, nyní má v plánu žádat o oddlužení a chce, abych tam dluh přihlásila. Bude mi uhrazen celý dluh nebo jen část?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.04.16 17:21
avatar

Není to tak, dítě má na výživné nárok i v případě,

že jeho otec podal žádost o povolení oddlužení.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.