Co mám dělat, když jsem ze všeho na nervy

Od: Datum: 20.09.16 10:15 odpovědí: 9 změna: 21.09.16 13:54

Ahoj všichni, co mám dělat, abych se nezbláznila? Popíši situaci rychle - jsem 30 let doma s postiženým synem, už jsem sem psala, že můj největší problém jsou paradoxně sousedi. Z jedné strany alkoholik s nevychovaným čoklem, kvůli kterému můžu prakticky na zahradu jen když je s čoklem pryč, protože z toho ňafání mám pocit, že zblbnu - manžel jen tiše trpí, domluva s vychlastaným mozkem žádná. Z druhé strany podivíni ovládáni panovačnou babou, které se všichni bojí a jež se léčí na nervy. Zrovna dnes - syn, že budeme doma, protože včera jsme byli v ZOO. Manžel v práci na 12 hodin, ožrala z jedné strany chlastá na zahradě, do toho řve rádio a štěká pes - kdo nezažil, nepochopí, ten pes z něho blbne a štěká jen tak, blbcovi je to jedno, protože ho jednak neposlechne - rekord byl, že ho volal 13x, než pes šel domů - jednak je nahluchlý. Z druhé strany - máme společnou zeď - dnes dělají nové podlahy a cosi, těžko říct, nic nám neřeknou a furt tam cosi bourají a dělají asi druhým rokem. Jak já mám tu smůlu, tak vždy, když jsem se synem doma, tak někdo naběhne a randál je celý den. Já nemám kam utéct, syn sám být doma nemůže a násilím ho tahat někam ven nechci, protože by to těžko snášel. Zkoušela jsem cvičení, přírodní přípravky na uklidnění, dám si víno, no nic. Čajů už jsem přepitá a začíná mi vadi i běžný hluk. Pokud se do mě někdo pustí, že s každým se dá domluvit, tak to jen chiméra lidí, kteří mají štěstí na lidi.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 20.09.16 10:31

Asi by to chtělo někoho k synovi sehnat a vypadnout na pár dní pryč. Prostě vysadit, jinak Vás z toho klepne. Chápu, čeho je moc, toho je příliš a potom stačí málo a bouchnou saze..

Nebojte, taky mám dny, že by mi i trpaslík vyrostl *zed* den blbec jeden za druhým..

Ohodnoceno: 1x

Datum: 20.09.16 11:59

Dajko, taky jsem na tohle citlivá. Dneska ráno jsme byli s prďolou na cvičení, mají tam takovou malinkatou recepci, kde děti po cvičení svačí, odcházejí, ženské se domlouvají přes celou místnost s kamarádkami a nové děti s rodiči přicházejí, platí, ptají se, svlékají se atd a všichni se všem musí vyhýbat. Takový šrumec, že mi z toho jde ihned hlava kolem. Jenže to je 10-15 minut, pak se to uklidní. Vy to máte celodenně. Asi to nechcete slyšet nebo to pro Vás není možné, ale já bych to nevydržela a odstěhovala se.

To, jak Vám začíná vadit i běžný hluk, je příznak toho, že je toho na Vás už moc. Opravdu touto přecitlivělostí začínají různé stavy od vyčerpání po deprese (běžný impuls vyvolá nepřiměřenou reakci).

Ohodnoceno: 0x

Datum: 20.09.16 12:23

Co tak nechat si postavit zeď oddělující vás a souseda? Zamezilo by to tomu hluku. Za druhé, méně efektivní řešení by bylo vypěstovat živý plot, dostatečně vysoký a hustý, ten by trochu hluk zmírnil. Případně zkombinovat obojí, zeď i živý plot.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 20.09.16 14:28

Takové situace řeším špuntami do uší. Jako fakt, nedělám si legraci,sám je používám na spaní a nebo když chci mít klid. Jsou měkkounké, musí se zmáčknout do tyčinky a pak aplikovat do ucha, kde se roztáhnou, a sousedi vám můžou políbit .. Další možností jak uniknout otravnému štěkotu je pustit si z dobrých reproduktorů simply noise - vhodné hlavně při spánku. Šum člověkovi až tak nevadí, a potlačí řev čokla a další zvuky.

Ohodnoceno: 1x

Od: zcbc
Datum: 20.09.16 16:53
Jojo, špunty do uší proti sousedům taky vřele doporučuju.

Od: ptpt
Datum: 20.09.16 20:15

"dajko", když vy nemůžete se syeam moc nikam, tak si pozvěte návštěvu domů. Budete vidět na syna a při tom si popovídáte s návštěvou...Neznám Vaše záliby, ale třeba plést, háčkovat, malovat a tak...

Od: alenn
Datum: 21.09.16 08:01

Já bych 30 let doma, tak mi vadí úplně všechno. Vypadá to, že ještě spoustu let budete doma. Mě by stálo za to se přestěhovat někam na samotu k lesu. Ale záleží na člověku, je na Vás, jaké tam máte jiné pouta.

Datum: 21.09.16 08:19

Jen bych vás chtěla pohladit a politovat. Šílené. *mala* Poradit vám neumím. Najít si jiné bydlení, to asi fakt nejde. Nebo přece jen? Vyčerpala jste všechny možnosti k útěku? Protože na místě nezměníte vůbec nic. *plac*Jak velký a jakou diagnozu má syn?

Datum: 21.09.16 13:54

Děkuji všem za zájem, kdyby to bylo jen na mě, tak se okamžitě odstěhuji, ale manžel to celé spravil a teď staví hospodářskou budovu, která mu vždy chyběla a těší se, jak budeme mít v budoucnu slepice a králíky - ty jsme zrušili před 15 lety, protože králíkárna spadla a bylo přednější spravovat barák. No, já jsem jak paralyzovaná, nic mě nebaví, i když je klid, tak jen musím myslet na to, kdy zase začne binec. Známá mi doporučila jakýsi přírodní přípravek na uklidnění, tak jsem si ho objednala, uvidíme.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.