Stěhovani podpora v nezaměstnanosti

Od: Datum: 20.09.16 09:54 odpovědí: 6 změna: 20.09.16 11:10

Dobry den. Je vazny duvod stehovani abych dostala větsí podporu v nezaměstnanosti? Děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 20.09.16 10:01
avatar

...určitě ti ivzez řekne víc, ale pochybuju, že stěhování má vliv na výši podpory, ta se počítá podle výplaty a takovejch věcí...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: krtek
Datum: 20.09.16 10:02

a co má stěhování společného se stěhováním? úřadu je "jedno" kde bydlíte...výměr je vypočítán z předešlého platu

Ohodnoceno: 0x
 
Od: krtek
Datum: 20.09.16 10:22

jsem napsal blbost...co má stěhování společného s podporou v nezaměstnanosti?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.09.16 10:20
avatar

Dobrý den. Stěhování je akceptováno jako vážný důvod na straně zaměstnance k ukončení pracovního poměru a tím pádem by se Vám neměla krátit podpora v nezaměstnanosti. Důvod (stěhování) je potřeba uvést v písemné výpovědi (nebo v dohodě o ukončení prac. poměru). Bez písemného uvedení vážného důvodu by se Vám podpora krátila a pobírala byste celou podpůrčí dobu pouze 45% pokud ukončíte pracovní poměr z Vaší strany.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: smurfette
Datum: 20.09.16 10:22

Když se stěhujete za manželem, tak to je důvod pro vyšší podporu v nezaměstnanosti - tj. když je to stěhování z důvodu spojování rodin. Když se stěhujete jenom proto, že jinde byste mohla dostat lepší práci, tak to důvodem pro vyšší podporu v nezaměstnanosti není (není to totiž bráno jako vážný důvod).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.09.16 11:10
avatar

I podle mne bude záležet na důvodu stěhování.

Vážné důvody uvádí zákon č. 435/2004 Sb. o zaměstnanosti v § 5 písm. c).

Stěhování mezi vážnými důvody uvedeno není neuvádí.

Vážným důvodem je ale místo výkonu (nebo povaha zaměstnání) druhého manžela nebo registrovaného partnera.(§ 5 písm. c, bod 4)

Další možnost by mohl být "důvod hodný zvláštního zřetele" (§ 5 písm. c, bod 7) – nejsem si však jista, jestli lze použít i na stěhování.

Případně – pokud máte dítě/děti – by mohla přicházet v úvahu docházka dítěte/dětí do předškolního zařízení nebo povinná školní docházka dítěte/dětí (§ 5 písm. c, bod 3)

____

@McMerkurion a @Krtek:

Výše podpory v nezaměstnosti závisí na tom, jestli uchazeč ukončil zaměstnání dobrovolně nebo z vážného důvodu.

Podpora se v obou případech vypočte z posledního záměstnání, ale v případě dobrovolného ukončení zaměstnání je po celou podpůrčí dobu nárok jenom na 45 % průměrného čistého výdělku.

Pokud ale uchazeč zaměstnání ukončil z vážného důvodu, činí podpora první dva měsíce 65 %, další dva měsíce 50 % a po zbytek podpůrčí doby 45 %.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.