V čem podnikat?

Od: Datum: 19.09.16 20:18 odpovědí: 11 změna: 20.09.16 12:51

Zdravím,

jsem totálně bez zkušeností ale rád bych začal podnikat. Je to asi čiré bláznoství ale já jsem blázen a i když mi budete radit abych do toho nešel, stejně to udělám. Buď si namelu hubu, nebo ne. Rád bych si založil firmu která by mi zajistila stabilní měsíční příjem aspon 60 000,-Kč. Bohužel jsem na netu nikde nenašel příjem takového člověka, ale někteří manažeři si těch 60k vydělají.

Napadlo mě že půjčovna aut by mohla být dobrý byznys, ale je to celkem starost a strach aby to případný zákazník neštípl nebo nenaboural i když na to jsou pojistky. Dál mě napadlo založit gastro podnik jako franšízu, nebyl by to 100% můj nápad ale bylo snažší. Kontaktoval jsem jeden podnik který mě hodně zaujal, bohužel v mém městě nemají zájem působit a ztroskotalo to taky na tom že pán se kterým jsem jednal se akorát chtěl bavit o tom kolik tam mám nasypat ale jaký bych měl měsíční zisk, to už mi prozradit nechtěl. Dál mě napadlo si otevřít obchod a prodávat uspěšné modní značky, něco jako P&C ale trochu ve větším stylu. A nebo otevřít vlastní firmu s vlastním nápadem což budu 100% já ale zase o dost větší šance neuspěchu.

Btw. Najít si nějakého poradce v podnikaní nebo finanční poradce, myslíte že se vyplatí? Rozjel na tom někdo uspěšně podnikaní? Vím že team lidí je duležitý, ale že by vyloženě někdo bez nápadu rozjel díky takovým lidem byznys. Jinak pár nápadu mám ale těm věřím natolik že je tady nechci ventilovat.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 19.09.16 20:59

Jestli máš dostatečný kapitál, tak bych o něčem věděl.

Ohodnoceno: 0x

Od: marko
Datum: 19.09.16 21:32

Písní prosim tě na poradna6660@seznam.cz

Celkem mě to zajimá

Datum: 19.09.16 21:31

Ty jo, ty si to představuješ jako Hurvínek válku. "Budu podnikat v tom, nebo v tomhle. Ne, zkusím toto, tady budu mít velký zisk"

Ani náhodou kamaréde. Chceš li uspět, musíš v dnešní době být vyjímečný. Autopůjčovny, prázdné obchody...toho je na každém rohu spousta.

Od: balzerka
Datum: 19.09.16 21:44

Auta ani tak ne, to je všude. Půjčovna? Já bych začala s malým bagříčkem a podobnou stavební a zahradní technikou. Bagr i s dobrým řidičem. Toho bych sháněla jako prvního. Tahle technika je drahá a potřebuje se dočasně, tak se půjčí.

Od: qentina
Datum: 19.09.16 21:47
ano. to je dobry napad

Od: qentina
Datum: 19.09.16 21:44
Poradne bych se zamyslela na d tim, co budes delat. Podle toho pak vyber formu podnikani - zivnostnik nebo s.r.o.? Nastuduj si veci, ktere te potkaji a na ktere se pripravit: http://www.xn--ivnosti-cxb.eu/jak-zacit-podnikat pokud mas vetsi ambice, bude lepsi asi s.r.o., kde neni takove riziko v pripade neuspechu p.s. zalozit firmu se da i zdarma

Datum: 19.09.16 22:01

Je důležtý vědět co chci, zní to jednoduše, ale něco na tom je. Většinou dostane víceméně to, co chceme a je dobré chtít to, co doopravdy chci, ne to, co chtějí jiní abych chtěl. Držím Vám palce.

Datum: 19.09.16 22:28

V čem se vyznáš? Máš kapitál? Zkušenosti nulové, zkus sehnat nějakýho společníka který ví víc jak ty a má nějaké zkušenosti.

Datum: 20.09.16 07:28

Marko, co umíš? V čem jsi dobrý? Čemu rozumíš? V tomhle musíš mít základy. Pevné základy. Znalosti. Nemůžeš být vyučeným kominíkem a snít o dobré restauraci. Musíš vědět, co to obnáší. Když tohle nemáš, nechej se ve vysněném oboru zaměstnat a sbírej zkušenosti! ;)

Od: balzerka
Datum: 20.09.16 12:47

To je tak trochu dnešní generace. Oni odcházej od maturity a řeknou, že práci pod 35 tis. neberou. Kdyz je nenápadně upozorníte, že udělali školáckou hrubku v nadpisu, odseknou Vám vztekle, že každej nemá vysokou!

Datum: 20.09.16 12:51

Dneska začít v něčem podnikat a zbohatnout je umění. Já jsem naštěstí normálně zaměstnán a mám "pokoj". Ovšem pořád mě bere myšlenka, jak si něco málo přivydělat k platu. Jelikož bydlím na vesnici a mále dost pozemků a polností chtěl bych do budoucna pěstovat ve větším množství např. Česnek, Jahody na prodej. Vím, že to není na zbohatnutí, ale třeba na přilepšenou k platu.

Vy si musíte zjistit, jakých služeb a zboží se ve Vašem místě nedostává a v tom něco zkusit.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.