Jak to mám lecit

Od: Datum: 19.09.16 19:11 odpovědí: 8 změna: 20.09.16 08:06
Ahoj tohle je hnisava rana? Poradíte co mám dělat aby me to nebolelo?
3 dny říkal doktor sem natom mel obvaz pak sem to mohl umyt. A doma mi řekli ať to větra. . . Kdykoliv hnu boli me to trosku a vadi mi pohyb tricka.
Co si o tom , myslite
doplněno 19.09.16 19:13: A je to u klíční kosti na hrudi

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 19.09.16 19:14

No zánět tam je, je možné že to i ve spodních vrstvách hnisá.

Doporučuji koupit tzv, černou mast, Ichtoxyl ( https://www.lekarna.cz/ichtoxyl-ung-1x30gm/), tu aplikujete přímo na ránu, následně zakryjete obvazem a za 24 hodin by to už mělo být výrazně lepší.

doplněno 19.09.16 19:18:

Takové omezení tam není. VIz příbalová informace v odkazu. Samozřejmě pokud by to byla nějak velká rána, tak je to na uvážení, ale v tomto případě si myslím, že bez problémů

Ohodnoceno: 0x

Od: boba®
Datum: 19.09.16 19:38

Nedavno měl manžel problém podobný, skoro až otevřenou a hnisavou ránu na noze a napsal mu chirurg tuhle mast. Hotový zázrak, rána se během pár dnů zhojila a zavřela.

Datum: 19.09.16 20:14

ještě aby ne, jsou kortikoidy :D jako nic proti tomu, ale dokud to jde, je lepší se vyhnout

Datum: 19.09.16 19:14

Jak je to velké ve skutečnosti?

Dala bych na to kalciovku, možná bepanthen, a ano, větrat, nestrhávat, nenamáhat. Po kalciovce by mohla změna být znát brzo, i za 24 hodin. Bolet to chvilku bude...

doplněno 19.09.16 19:15:

Mytrixi, samozřejmě se můžu mýlit, ale není Ichtoxyl spíš na uzavřená poškození kůže, která pomůže vytáhnout ven?

Od: pb®
Datum: 19.09.16 19:27
Zajděte do lékárny pro Višněvského balzám. Namažte na noc, přelepte prodyšnou náplastí Cosmopor nebo jinou a za pár dní bude zahojeno. Višňák podporuje epitelizaci kůže a nová tkáň roste před očima. Nedávno jsme tak léčili dost hlubokou popáleninu, za 3 dny byla místo mokvající a hnisající rány nová kůže.
Ohodnoceno: 1x

Od: sefaf
Datum: 19.09.16 19:57

Možná to je trochu zahnisané. Možná k doktorovi pro antibiotickou nabo kortikoidovou mast? Jinak s větráním souhlasím, pokud to nechcete vyloženě hojit mokře jako třeba hemagelem.

Datum: 20.09.16 06:56

Sešlo se tady hodně rad. Od nesmyslné černé masti až po kortikoidy. Já, kdybyste byl můj syn, bych vás poslala znovu k doktorovi, ať to ošetří a zavolá vás na převaz. ;) Případně, ať poradí, co si máte koupit a co s tím dělat. Mi se líbí Višněvského mast.

Od: vanad1
Datum: 20.09.16 08:06

Doporučujete krémy a přitom je v lékárně heřmánkový výtažek. Udělá se vlažná lázeň s přidáním potřebného množství Chamomilly a je vyřešeno.

https://www.lekarna.cz/chamomilla-teva-1x100ml-roztok/

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.