Rozvod - styk s otcem

Od: Datum: 19.09.16 18:28 odpovědí: 17 změna: 24.09.16 15:17

Dobrý den, je normální, že manžel, který utekl od mě a dětí 5+8 chce s nimi být dvě všední odpoledne a každý druhý víkend od pátku do neděle? Na všedních dnech jsme se domluvili, ale za víkend považuju jen sobotu a neděli. V pátky mu je dávat nechci, ikdyž o to moc stojí.

Jak by asi v takovém případě rozhodl soud? Podle mě je to času víc, než obvykle vidím.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 19.09.16 18:54
avatar

1) vy jste utekla od něj

2) děti mu dávejte co možná nejčastěji a na nejdelší dobu, pokud na ně bude mít čas. Otec je pro výchovu dětí mnohem prospěšnější, než nezodpovědná matka.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: petlucha
Datum: 19.09.16 19:29

opravdu odešel on. za mladší, se kterou mě 2-3 roky podváděl. A když jsem na to přišla, vybral si ji.

Od: kos5
Datum: 24.09.16 15:17
Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: balzerka
Datum: 19.09.16 18:54

Odešel od Vás, ale děti má rád dál. A taky mu leccos dochází. Pokud jsou takto malé, je dobré, aby se s ocem vídaly častěji. Dětské vnímání času je jiné. Někdy si otec bere děti třeba ještě v úterý odpoledne. Soud obvykle stanoví každý druhý víkend. V pátek v 17 je dostane a v neděli v 17 je vrátí. Aspoň tak to chodí u jednoho ze známých. To aby s nimi taky někam mohl jezdit. Znám partu, kde rozvedení chlapi dělaj víkendovky s dětmi a v pátek večer vyrážejí vlakem na chatu, kde dětem organizují hry a zábavu.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: rosa
Datum: 19.09.16 19:42

Ano, je to normální. Rozvádí se manželé, nikoliv rodič/rodiče se svými dětmi. Proč by je nemohl mít již od pátku? Má na své děti stejné právo jako Vy.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 19.09.16 19:57

Z Vaseho mailu je citit zast a zhrzenost zeny, ktera byla opustena. Misto, aby jste to videla jako novou prilezitost i pro Vas, ptate se na takoveto nesmysly. Deti nejsou vas majetek. Na to pamatujte. A tata je taky rodic. Tatu deckam neodparete.

Pokud mu je nebudete davat a budete pouzivat deti jako zbran (co koneckoncu zeny casto delaji a soudy o tomto fenomenu dobre vedi), byl by hlupak, kdyby nepozadal soud o svereni deti do stridave pece. Dva tydny u matky a dva u taty. Je to takto spravedlive. A soudy jsou dnes nakloneny stridavce.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: sdsc
Datum: 19.09.16 20:01

To vychází +- půl na půl, to zní celkem spravedlivě.

Jen bych si asi ohlídala, aby to pak nebylo tak, že ve vaše dny děti chodí na kroužky a jeho dny mají volno.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: petlucha1
Datum: 19.09.16 21:20

krouzky ma jeden den a ja taky. ale ty patky mi vazne prijdou moc, kdyz ma dva vsedni dny.

Od: balzerka
Datum: 19.09.16 21:34

Za pár let bude zájmových kroužků víc, víkendové turnaje nebo tréninky a pak i on příjde o možnost mít všední odpoledne či celý víkend. Jen ho nechte, děti chlapa potřebují. Za dalších pět let pro ně budou důležitější kámoši.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 19.09.16 22:37
avatar

Dovolte mi jeden dotaz: Když jste byli manželé, taky jste odmítala, aby s otcem děti trávily dvě odpoledne v týdnu? Taky jste říkala, hele podívej, už jste byli v úterý v bazénu a ve středu na procházce, ten pátek už je moc?

A jeden osobní názor: místo toho, abyste byla ráda, že otec jeví zájem, tak se Vám to nezdá. Můj otec mě opustil, byla jsem mu jedno - nedovolte, aby se to stalo Vašim dětem, v jejich zájmu. Ona ta jeho horlivost může taky časem pominout (táta za náma taky chodil nejdřív ob pár dní, měl volný přístup do domu, pak najednou už jen víkendy, pak jednou za měsíc a za pár let se sotva ukázal na narozeniny...), tak dětem dopřejte času se svým tátou, jak je jim všem libo. Jestli Vám pátky nevyhovují z organizačních důvodů, tak prostě otci nabídněte jinou výhodu. Važte si prosím toho, že máte ex-manžela, který chce svoje děti vídat a chce být součástí jejich života. Není to tak obvyklé a ačkoliv jsou ženy většinou rády, když se otec nestará a jen posílá alimenty, tak můžu odpřisáhnout, že nepřítomnost otce v životě bolí.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 20.09.16 00:39
avatar

To, že něco "obvykle vidíte", neznamená, že je to pro děti ideální.

Vaše děti mají právo na oba rodiče a se svým otcem stráví po rozvodu mnohem méně času než s Vámi.

Zkuste se na situaci podívat očima svých dětí...

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 20.09.16 10:24
avatar

Z dotazu vyplývá uraženost, bolest... jenže za to děti nemohou. Když budou u otce so+ne, proč by nemohly i pátek? Pokud vím, u Vás jsou taky celý víkend... ne? A Vy aspoň můžete v průběhu víkendu vyrazit za svými koníčky.

Z jakého konkrétního důvodu mu je v pátek dávat nechcete?


doplněno 23.09.16 14:01:

Konrétní důvod nemáte, takže se Vám prostě nechce, viďte. Nadstandart? On má děti dva dny v týdnu, Vy tedy zbývající 3. Kdože má tedy nadstandart?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: petlucha
Datum: 22.09.16 22:28

už má dva všední dny. to je hodně nadstandard.

Datum: 23.09.16 13:20
avatar

Petlucho, promiňte, ale opravdu byste se na tuto otázku neměla dívat z úhlu (nad)standardu.

Vaše děti mají i po rozvodu právo na oba rodiče a bohužel i v případě "nadstardního" styku s druhým rodičem stále o toho druhého rodiče čátečně přicházejí. Pro (nejen) Vaše děti je ideální co nejčastější styk s otcem.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 20.09.16 11:46
avatar

Svého exzetě bych nejraděj utloukla ale stále je to otec mých vnuček a tak když si v létě přijede pro holky na chalupu, dostane i oběd a kafe. Starší vnučka má 6 a mladší 2,5 roku, necháváme na dětech zda chtějí jet s otcem v pátek odpoledne nebo v sobotu ráno, zda vůbec chtějí s otcem jet k jeho rodičům. Dcera se na to dívá stejně i když s ex je dost těžká domluva, naslibuje dětem výlet a pak zavolá, že nestíhá. Co na to říkají vaše děti? Chtějí - li být s otcem, nebyla bych proti tomu.


doplněno 23.09.16 18:02:

Nezlobte se ale s partnerem jste se rozešla vy, ne vaše děti. Jeden příklad z dnešního dne. Vnučka 2,5 roku si doma rozbila bradu, dcera zavolala jejímu otci a ten ať je jakýkoliv, okamžitě přijel a odvezl je k lékaři, tu starší zavezl ke kamarádce na oslavu narozenin a pak z nemocnice po ošetření odvezl domů dceru i s malou a večer pojede vyzvednout tu starší. Řekl, že tento víkend si děti brát nebude, že se bojí, že by to nezvládl, ošetřit zamašličkovanou (6 mašliček) bradu ale, že by si holky vzal ve středu odpoledne jen někam na výlet a příští víkend, že by jeli k jeho rodičům, pokud děti budou chtít. Domluvili se bez problémů, dokonce i na tom, že v neděli příjde na oběd a pak se uvidí podle počasí.Netrestejte děti za to, že vy dva jste se přestali z nějakého důvodu mít rádi.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: mojo
Datum: 22.09.16 23:27

Co je za problém dát mu děti v pátek odpoledne/večer a vrátí vám je v neděli odpoledne/večer. Jsou to rovné 2 dny. Víkend je sice sobota a neděle, ale nebudete mu je asi dávat o půlnoci z pátku na sobotu a vyzvedávat si je o půlnoci z neděle na pondělí. Když mu je dáte v sobotu dopoledne a budete je chtít v neděli odpoledne/večer zpátky, tak když budeme hodně akurátní, tak to není žádný víkend, ale jen jeden a kousek dne. Dvě všední odpoledne a dva víkendy pro manžela znamená, že pořád máte většinu času děti vy. Myslím, že zbytečně situaci hrotíte.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.09.16 06:59
avatar

Dítě má nárok na tátu i na mámu. Oba jsou jeho rodiče, oba mají zájem na jeho řádném vývinu.

Počítejme: Táta 2 všední odpoledne, Vy 3 všední odpoledne. Všedních dnů je 5.Vyděláváte na tom.

Každý druhý víkend táta. Vy každý první. Takže 2 víkendy on, 2 víkendy vy. Čemu se bráníte? S tátou si děti zažijí plno legrace, zvláště, pokud to není gaučák a věnuje se jim. Připraví třeba bojovku, výlet do ZOO, něco, co jim Vy nedáte. Je to pro ně prima zpestření.

Vy máte mezitím dost času na sebe, na kosmetiku, masáže, aerobik, decku vína s kamrádkou, či lovení nového partnera. Proč se tomu tak bráníte? Naši nikdy rozvedeni nebyli, přesto hrozně ráda vzpomínám /dnes již v důchodovém věku/ na prima tátovy hry a ptákoviny. To by rozumná mamka nikdy nedokázala. Jen nevěřícně hlavou kroutila, když jsme se vyválení, špinaví, ale šťastni vraceli domů. Dneska už tátu nemám. Škoda.

Proto klidně děti taťkovi dejte, má na ně stejný nárok, jako Vy. Nebo při jejich početí nebyl? Kdo tam tedy byl? Kominík? Kotelník? Výběrčí plynu? Kruciš, tohle byste si měla včas uvědomit, že tam byl i táta a že má stejný nárok jako Vy. Než začnete brblat. *bzum* Jaga.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.