Něco jiného na astma než kortikosteroidy?

Od: Datum: 19.09.16 11:18 odpovědí: 6 změna: 21.09.16 00:17

Kromě léta mám stále kašel. Zřejmě slabé astma kombinované s gastrorefluxem. Ani specialisté ani přes různé testy si nejsou zcela jisti diagnozou. Teď na mě vyzkouší kortikosteroidy. Mají dost vážné vedlejší účinky. Chtěla jsem se zeptat, zda se dá užívat něco méně závadného místo nich. Přece jen nemám nějak šílené astma, beru již Lanzul na žaludek a záchvaty kašle ustaly, už jen "sem tam" kašlu celý den. Jasně že se můžu zeptat mé doktorky specialistky, ale člověk musí mít i svůj vlastní mozek. Díky za vaše zkušenosti.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 19.09.16 11:32
avatar

Tohle je příliš složitá otázka, na kterou špatná odpověď vás může poškodit. *hej*S refluxem, špatnou zpětnou klapkou, mám zkušenosti. Dcera jím trpí od dětského věku. Tedy nějakých 30 let. Prášky střídá s akupunkturou. Všecko je ale jen na chvíli. Potíže se znovu vracejí. *plac*Reflux je nebezpečný tím, že se vracejí, hodně kyselé, žaludeční šťávy do krku a průdušnice, kde ji nejen dráždí ke kašli, ale i leptají. Zvláště pak v noci. Do takto vyleptaných lézí se ráda dáva rakovina. *sok* Proto si myslím, ale jen myslím, že byste měla reflux hlídat a léčit s odborným lékařem.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: hkvdd
Datum: 19.09.16 11:41
Najděte si jiného lékaře, abyste od něj získala druhý názor. Na internetu se žádné relevantní rady nedockate.
Ohodnoceno: 3x
 
Od: pb®
Datum: 19.09.16 13:17

Inhalační kortikoidy mají minimum vedlejších účinků, oproti kortikoidům užívaným perorálně. Nemá cenu se jich bát, je to vlastně na astma jediná léčba. Neléčené astma má horší následky, poškozuje plíce, takže už nikdy nemají kapacitu jako plíce zdravé. Je to vidět pak i na rentgenu.

Mám stejnou diagnózu, nealergické astma spojené s mírným refluxem. Projevovalo se to úporným kašlem. Po mnoha vyšetřeních a odběrech se doktoři dobrali této diagnózy. Taky jsem se kortikoidům bránila, ale je fakt, že po několika měsících léčby jsem po většinu roku bez obtíží a kašel se vyskytne jen po nachlazení, rýmě atd. Jinak jsem schopná několik měsíců nekašlat i bez kotrikoidů.


doplněno 19.09.16 22:06: Kortikoidy beru asi 2 roky. Ze začátku 2x denně, později jen jednou denně a nyní jsem na tom tak, že normálně nekašlu vůbec, jen po nějakém nachlazení. V práci ani při sportu mě to nijak neomezuje, dokonce necítím zhoršení ani teď v těhotenství.
Ohodnoceno: 5x
 
Od: luli
Datum: 19.09.16 15:39

Můžu se ještě prosím PB zeptat, jak to myslíte, že bez kortikosteroidů jste "schopná několik měsíců nekašlat"? To jakože je třeba jeden rok berete (léčba), pak další rok ne a další ano? Nedělá Vám to problémy v práci?

Od: balzerka
Datum: 19.09.16 22:49

Kolegyně měla něco podobného a šla k léčitelce a ta jí řekla, že příčinou jsou paraziti v těle. Nevím, jak na tom je teď, už s ní nedělám, ale měla tenkrát dietu nebo spíš nějaká omezení v jídle a pila nějaké bylinné čaje.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: stir
Datum: 21.09.16 00:17

alergické astma se nedá vyléčit uplně, dají se ale snízit priznaky vyhybáním se alergenum, taky stresu atd atd. Dost pomuze zivotosprava, taky by nemela byt nadváha a priznaky pomohou snizit nebo dost podstatne omezit vysoké davky vitaminu C. Inhalacní spreje pak jen v pripade nouze. Pokud berete tablety, tak se nesmi vysadit naraz, ale postupne snizovat davky, takze tyden az deset dnu trictvrte tablety , potom pulku , pote ctvrtku...Za dalsí tablety se nesmi brat dlouhodobe.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.