Dokument - digitální podoba

Od: Datum: 18.09.16 12:26 odpovědí: 2 změna: 18.09.16 16:11

Dobrý den, chtěl bych se zeptat jak to funguje co se týče originálu nějakého daného dokumentu.

Abych vám vysvětlil situaci, napadlo mě, že bych si veškeré papíry/složenky/smlouvy ofotil do PC s tím, že kdyby se mi pak třeba podařilo nějakou tu složenku či smlouvu ztratit tak bych si jednoduše tu danou věc mohl vytisknout z PC a zajímalo by mě, zda ten daný vytisknutý dokument bude mít stejnou hodnotu jako původní originál.

Myšleno tak, že pokud si třeba ofotim nějakou smlouvu, kde bude můj a nebo něčí podpis a po tom si ho zpětně vytisknu, kde už bude samozřejmě vidět, že to originál není, tak zda to má stále stejnou hodnotu a nebo zda někdo může říct, že to není originál a že to je neplatné.

Snad chápete, jak to myslím.

Děkuji za obeznámení.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.09.16 15:23
avatar

Použít kopii dokumentu v praxi je možné jen tak že se provede identifikace elektronickým podpisem nebo úředním ověřením kopie.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hm®
Datum: 18.09.16 16:11
avatar

Oskenovat do PC si to můžeš, ale právní hodnota bude prakticky nulová (ačkoliv s těmi našimi právními pitomci, kdoví). Ale mohlo by to pomoci např. tím, že tam bude vidět přesné datum, čas a možná nějaké identifikační číslo transakce (u složenky), takže by se podle toho dal najít třeba na Poště záznam o platbě, na úřadu záznam o ověřování podpisu (ale smlouva už vidět nebude, jen třeba popis "smlouva o pronájmu zahrady") apod.

Jinak jak píše @jabraka, elektronická verze by musela být někým oficiálním elektronicky podepsána s časovým razítkem, navíc by se asi musel ten podpis občerstvovat, ... Radši se snaž důležité dokumenty neztrácet.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.