Co mohu čekat od digitalizace katastr. mapy?

Od: Datum: 18.09.16 11:11 odpovědí: 1 změna: 05.10.16 15:09

Dobrý den,

na webu ČÚZK se u konkrétního katastráního území mohu dočíst, že plánovaný termín dokončení digitalizace katastrální mapy je prosinec 2017. Na části tohoto katastrálního území je již digitální katastrální mapa (jde o lesní pozemky).

V uvedeném katastru existuje stavba. Jedná se o rekreační objekt s půdorysem cca 30 m čtverečních (nejde tedy o drobnou stavbu). Stavba byla postavena před několika desetiletími a doposud není zapsána v katastru, ani nebyla zkolaudována.

Snažil jsem se pomoci s "legalizací" této stavby, ale je to komplikované.

Základním problémem je, že na místě, kde se stavba nachází jsou hned tři parcely, z toho pouze jedna je vlastníka stavby. Další parcela je obecní cesta (která ve skutečnosti vede jinudy - vedle objektu). A třetí vlastní soukromá osoba.

Mám za to, že dokud nebude na místě stavby existovat samostatná parcela, nelze podnikat v "legalizaci" žádné další kroky. Nejprve bude dle mého názoru potřeba požádat zastupitelstvo obce o změnu územního plánu tak, aby na této parcele mohla stavba existovat a následně stavební úřad požádat o vydání stavebního povolení.

Mohu očekávat, že v rámci digitalizace katastrální mapy bude tato stavba zanesena do katastru nemovitostí nebo pro ni bude vytvořena samostatná parcela?

V uvedeném katastru se v současné době uvažuje rovněž o komplexních pozemkových úpravách. Mohou pomoci tyto úpravy ve věci vytvoření parcely na místě stavby?

Děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: asterix
Datum: 05.10.16 15:09

Dobrý den, záleží jaký typ digitalizace se uvažuje.

DKM ( Digitální katastrální mapa) a KoPU ( Pozemkové úpravy ) by váš problém vyřešili ( samozřejmě geometrický plán musí být a firma co to bude dělat vám to za úplatu udělá )

KMD ( Katastrální mapa digitalizovaná ), váš problém nevyřeší, jde o "obkreslení" mapy z papíru, v terénu se nic neřeší..

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.