Práce o víkendu v supermarketech

Od: Datum: 17.09.16 10:19 odpovědí: 17 změna: 20.09.16 11:25

Dobrý den, je nějaký průzkum jak je to s lidmi, kteří dělají o víkendech v supermarketech, jestli většina chce dělat o víkendu aby si vydělala a nebo je většina jich proti tomu?

doplněno 17.09.16 11:14:

je vhodné chodit nakupovat o víkendu a tím podporovat zaměstnavatele aby vyžadovali práci o víkendu

a nebo je to marný boj jelikož není šance, že by o víkendu zkrátili pracovní dobu nebo zavřeli úplně?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 17.09.16 10:31

Samozřejmě že volné víkendy by uvítal asi každý, příplatek 10% za víkendy mě nijak nemotivuje. Ale vybral jsem si toto povolání, tak jsem si na ty víkendy nějak zvykl.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 17.09.16 10:36

Rozhodně proti,ale co se dá dělat že...

Datum: 17.09.16 10:40

Nevidím důvod proč by se měl dělat nějaký průzkum ostatních zaměstnanců v nepřetržitém provozu se taky nikdo neptá. Všichni co jdou někam dělat ví předem jaká a jak rozložená je pracovní doba a s tím podepisují pracovní smlouvu.

Ohodnoceno: 4x

Datum: 17.09.16 10:49

Stejně tak já mohu říct proč by se neměl dělat průzkum.Je zajímavé že u úředníků to jde.

Datum: 17.09.16 11:21

Boj je to marný protože spousta lidí má krám jako potkávací centrum.Oni prostě musí jít do krámů za každou cenu a jak ne,tak mají pocit diskriminace a omezování jenž neskousnou.Hlavně jsme také pro cizí řetězce jen hloupou a levnou pracovní silou.

Datum: 17.09.16 13:07

Znala jsem holku (22let), která dělala na směny ve fabrice. Učila jsem skupinu studentů (25-45 let), kteří pracovali na telefonním centru velké společnosti. Od všech těchto lidí, pokud neměli děti, jsem slyšela, že velice rádi sem tam vezmou sobotní, nedělní nebo noční směnu. Příplatky jsou příplatky... Kamarádka zářila štěstím, když byl měsíc, ve kterém měla 2 týdny noční směnu a když jí zavolal šéf, jestli přijde na neděli na dvanáctku, tak vypadala jak olympijský vítěz. Ale jako reprezentační vzorek to asi neposlouží

Ale myslím si toto: jeslti zrovna Vy půjdete nakupovat v neděli nebo v týdnu, to nic nezmění. Musela by tak chodit velká část lidí a 99,999% lidí se nad tím vůbec nezamýšlí. Nejsem příznivcem velkého nakupování o víkendech (v zájmu kvality vlastního života), ale pardon, v týdnu prostě obíhat krámy nestíhám - a nebo na to nemám sílu, jsem ráda, že po cestě z práce poberu něco na svačinu. Takže občas to prostě musí být.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 17.09.16 13:35

nepracuji a nikdy jsem nepracovala v supermarketu, nicméně mám práci v nepřetržitém provozu, čili sloužím i víkendy a noční. než jsem měla děti, tak mi to nevadilo (kdyby jo, šla bych dělat jinam) a co mám děti, tak mi to vyhovuje. při službě o víkendu (nebo o noční) se o děti postaral manžel, babičky nebo byly na víkendové výpravě se skautem, takže odpadl problém, jak být zároveň práci a zároveň děti zaobstarat (měla jsem kolegyně, které třeba jako přivýdělek při rodičáku sloužily jenom noční nebo víkendy, protože právě tehdy se o děti staral jejich manžel) a navíc jsem pak měla volno v týdnu, kdy si člověk mohl v klidu dopoledne oběhat úřady, doktory, nákupy, uklidit si... a pak vyzvednout děti z kolektivních zařízení a už se mohl věnovat jen jim a nemusel se rozptylovat činnostmi, které by jinak musel musel zvládat po práci s dětmi za zadkem.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 17.09.16 13:54

Vzpomínám na dobu před rokem 1989. Malý vesnický krámek, otevřeno PO - PÁ, v sobotu do 10 hodin. Nevadilo nám to. Každá pořádná hospodyňka si před víkendem či svátky /Vánoce, Velikonoce/ udělala inventuru, co bude potřebovat a včas to nakoupila. Hlavně chleba a pečivo. Protože věděla, že pak se už neobejde.

Pokud se stal malér a chyběly kvasnice, citrón apod., jistily to sousedky. Když se otevřelo, dluh byl zase s díky vrácen.

Takže za mě víkendový provoz není třeba. Nemám potřebu denně nakupovat.

Jsou ale lidé, kteří to mají jako koníčka. O víkendu mají volno, vlítnou do supermarketu a to s celou rodinou. Tam půl dne bloumají, klidně i poobědvají - třeba restaurace v Globusu. Takoví by se bez víkendového prodeje asi neobešli. Mají to spíš jako společenskou akci.

Proto co lidí, to názorů. Každý bude chtít něco jiného. Ke konkrétnímu závěru se nikdy nedopracujeme. Jaga.

doplněno 17.09.16 14:00:

Něco jiného byl nepřetržitý provoz. Manžel pracoval po výměně obou kyčlí v ostraze. Dvanáctky, nepřetržitě. A tak se stávalo, že na něj vyšel třeba Štědrý den či Silvestr. Proto jsme měli doma Štědrý den občas o den dříve či později, podle toho, jak mu služba vyšla. O Silvestru jsem se zase za ním před půlnocí zajela do práce podívat. Byla jsem totiž zamilovaná - do jejich nádherného služebního německého ovčáka Baka. Po půlnoci jsem se vracela zpátky a byla jsem asi jedna z mála v okrese, kdo byl na Silvestra A/ střízlivý a za B/ za volantem. *smich*

Ohodnoceno: 3x

Od: pb®
Datum: 17.09.16 16:55
Mně tedy víkendový provoz nesmírně vyhovuje, jako zákazníkovi. Jestli tam prodavačka chce být nebo ne je mi srdečně jedno, neb každý má volbu vystudovat takovou školu a zvolit si takovou práci, jaká mu bude vyhovovat. Nepotřebuju nakupovat každý den, stačí mi to jednou týdně. Nesnáším nákupní centra, takže je moc neobcházím a když už tak sama, rozhodně bych tam netahala celou rodinu a netrávila tam víkend. Ale nebýt víkendového prodeje, kdy nakoupím? Ráno v 7 do práce, jen tak tak stíhám hodit dítě do školky. Odpoledne v 16 nejpozději z práce a přesto je dítě kolikrát ve školce poslední. Když se k tomu přidají kroužky, aby dítě nebylo pitomé a něco dělalo, chodila jsem v minulém školním roce domů 2x týdně v 7 večer. Nebýt obchody otevřené o víkendu a večer, nemám kdy nakoupit. Dobu kdy byli obchody o víkendu zavřené také pamatuju. To pak máma když došel chléb pekla ze zoufalství cosi z pytlíku a když se nám o Vánocích skazil den starý salát kvůli nekvalitnímu salámu, vymysleli rodiče náhradu v podobě uvařených brambor, zeleniny a cibule zalité lákem z okurek.

Datum: 18.09.16 21:46

Vás nezajímá pracovní doba prodavačky a prodavačku nemusí zajímat to,že nejste schopná v týdnu nakoupit.Na nákup jste mohla jít v době kdy bylo dítě v kroužku-pochybuji že dítě chodí na kroužky 5 dní v týdnu,nebo mohl jít manžel(pakliže ho máte),nebo se stavit po kroužku v krámě...výmluvy

Ohodnoceno: 4x

Datum: 18.09.16 22:03

Souhlas. Mně to přijde tak trochu alibistické tvrdit, že si prodavačka měla zařídit lepší vzdělání atd., aby mohla dělat jinou práci. Sama mám VŠ a prodavačku dělat nemusím (a nedělám), nicméně si jich velmi vážím, zvlášť, když jsou ochotné mi ukázat, co kde leží apod. Je to potřebné povolání, které nenahradí ani ty různé samoobslužné pokladní automaty, co teď montují různě v Tescu apod. Lidé by k sobě navzájem měli být trochu ohleduplnější a minimálně v neděli na nákupy NECHODIT:

Datum: 19.09.16 19:49

Líp bych to sám nenapsal. Sic v obchodě dělám, tak bych nechal otevřeno aspoň v sobotu. Ale jít v neděli na odpolední je fakt opruz, zvlášť když vidíte, že víc jak polovina lidí tam jde jen na vycházku :-D

Datum: 20.09.16 08:10

...je zajímavé, že všichni řeší prodavačky, ale že je spousta jiných zaměstnání, kde je nepřetržitý provoz, to nikoho nezajímá ... někteří nemají jinou šanci, než nakoupit o víkendu, a že jich znám dost...

Od: bibi
Datum: 20.09.16 09:59

Já nevím co máte proti těm lidem co děljí v supermaketu, že nesmí dělat o svátky, na vánoce, o víkendu? Jiný lidi vám nevadí, recepční, hlídači, zdravotníci, kuchaři, číšníci, řidiči, vrátní policajti, hasiči a spousta jiných, ti můžou pracovat v nepřetržitém provoze i noční směny a to je jako samo sebou?

Ohodnoceno: 3x

Datum: 20.09.16 10:02

... taky by mě to zajímalo, co je na práci v supermarketu tak extra...

...a nebejt zemědělců, tak nemaj ani co prodávat (a tím myslím i v jiných státech, kdyby chtěl někdo argumentovat, že se to dováží) ...

Datum: 20.09.16 11:25

Pracovníky v IZS s tím nelze srovnávat. Uvědomte si, že na těhle lidech závisí ochrana zdraví a majetku. Víkend, nebo den, zavřený supermarket přežije každý, nedostupnost doktora může dopadnout fatálně.

Datum: 20.09.16 10:19

Ono hodně záleží na člověku samotném - matka od dvou malých dětí z toho bude smutná, že musí být o víkendu v práci a pak jsou baby po padestátce, které jsou rády, že vypadnou a nemusí se s tím blbcem doma otravovat - citát jedné známé, které je 53 let, děti z domu, vnoučata žádná.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.