Dvě brigády na DPP

Od: Datum: 17.09.16 09:24 odpovědí: 2 změna: 17.09.16 18:24

Dobrý den, mám uzavřenoé dvě smlouvy na DPP u různých zaměstnavatelů.

U jednoho mám podepsané prohlášení, u druhého mi stačilo dodat jen potvrzení o studiu. U jednoho zaměstnavatele si beru peníze hned po směně, druhý mi je posílá na účet. Ten, co mi je posílá na účet mi je ale posílá po částech, aby nepřekročil částku 10 000. Jak je to tedy se zdaněním?

Děkuji,

Efka


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 17.09.16 17:52
avatar

Druhý zaměstnavatel podle mne nepostupuje správně a Vy mu tím, že jste na nekorektní způsob výplaty přistoupila, pomáháte podvádět.

"Posílání peněz po částech" není v pořádku, správně by Vám zaměstnavatel měl práci rozvrhnout tak, abyste se s odměnou "vešla" do 10.000 Kč měsíčně, nebo při překročení této částky odvést pojištění.

Potvrzení o studiu jste měla dodat prvnímu zaměstnavateli, ten Vám uplatňuje slevu na poplatníka i na studenta. Druhý zaměstnavatel opotvrzení k ničemu nepotřebuje, musí odvést srážkovou daň.

Jestli nemáte moc vysoké příjmy, doporučuji po skončení roku podat daňové přiznání a uplatnit v jeho rámci i tu část daňové slevy, na kterou jste "nedosáhla" u prvního zaměstnavatele.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.09.16 18:24
avatar

Posílání po částech je teoreticky možné, ale důležité pro odvody je, kolik Kč v měsíci celkem zúčtovaná a vyplacená odměna z dohody činí,a to je teprve vyměřovacím základem pro daň a případné odvody SP a ZP.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.