Přeposlání žaloby protistraně advokátem?

Od: Datum: 16.09.16 22:53 odpovědí: 6 změna: 17.09.16 01:38

Je možné, případně vhodné, aby advokát po podání žaloby na soud tuto žalobu přeposlal také protistraně? ("gentlemansky")

Žalobu b ynormálně přeposlal soud, ale takto se o ní protistrana rychleji dozví.

Má to nějaký smysl a je to např. férové? Nebo to není strategické?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: uska®
Datum: 16.09.16 22:58

Má to smysl, dělá se to. Třeba odpůrce do poslední chvíle nevěřil, že to dáte k soudu. Možná ani k osudu nedojde a s odpůrcem se dohodnete.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.09.16 23:10
avatar

To záleží na daném advokátovi jaký postup zvolí. Než podal žalobu k soudu tak předpokládám, že nějaká komunikace s protistranou proběhla..A pokud se situace vyvinula tak, že bylo nutné podat žalobu k soudu, pak už nevidím smysl v tom, aby advokát o tomto kroku informoval protistranu. Za každý takový úkon si advokát nechá zaplatit, takže je potřeba s tím počítat..Já osobně to za dobrou stragedii nepovažuji, protože podat žalobní návrh je až to poslední řešení a pokud by mne k tomuto kroku protistrana již dohnala, nedávala bych jí další informace a nechala to na soudu..

Ohodnoceno: 1x
 
Od: rt
Datum: 17.09.16 01:07

Tak jsem se začetl do občanského soudního řádu a §79 s tím i počítá. Ale máte pravdu, nechám strategii na advokátovi, jak je zvyklý. Komunikace proběhla mezi mnou a žalovaným několikrát (resp. jen z mé strany), protože ale byla reakce nulová, předal jsem advokátovi a ten rovnou podal žalobu k soudu. Nejde o žalobu o plnění či splnění povinnosti, jde o žalobu o neplatnost usnesení valné hromady, čili předžalobní upomínka prý nebyla nutná.

Od: ben®
Datum: 16.09.16 23:24
avatar

Dobrý den, jste si jistý, že nejde o tzv. předžalobní výzvu? Ta se zasílá běžně a soud k ní přihlíží např. při přiznání nákladů soudního řízení (pokud soud vyhrajete). Zdravím!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: anne
Datum: 17.09.16 01:26

Ano, advokát může zaslat žalobu i protistraně, ovšem nevidím moc důvod, proč by něco takového z vlastní iniciativy dělal, když protistraně stejně zašle žalobu soud.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: dam®
Datum: 17.09.16 01:38

Advokát si o vlastní vůli nesmí operovat v nějaké rozepři, jeho postup je nutně schvalován klientem, tzn. postup byl schválen klientem a čekají na reakci...

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.