Sledování zásilek (Česká pošta)

Od: Datum: 15.09.16 17:03 odpovědí: 4 změna: 15.09.16 18:58
avatar

Posílala jsem dnes dvě zásilky a chci adresátům zaslat jejich čísla, aby si sami kontrolovali, kde se zásilka pohybuje. Jedna zásilka byla doporučený balíček, druhá byla cenné psaní posílané na Slovensko.

Informace o doporučeném baličku už systém Track*Trace zobrazuje, u cenného psaní dostávám informaci, že není v evidenci. Kde může být chyba? Přitom balíček pošta převzala o cca 15 - 20 minut později než to psaní (jiná přepážka). Čísla a písmena opisuji správně.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 15.09.16 17:31
Netuším, ale zavolala bych na jejich bezplatnou linku 800 177 889.
doplněno 15.09.16 20:01:

Hlavně, že už je ve v pořádku. Vůbec jsem o dvojím snímání nevěděla? Díky za info :)

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 15.09.16 17:32
avatar

Chyba může být v systému pošty. Napíšu co se mi jednou stalo, jaký v tom sledování mají nepořádek... Podací lístek se jim v tiskárně smeknul a vytisklo se to mimo něj, pí pošťačka to shledala nepodstatným a opsala na lístek číslo z balíku ručně, přidala parafu a razidlo pošty. Co čert nechtěl, jednalo se o sběratelský předmět prodávaný formou aukce, kupující na to spěchal, vydražilo se to ve čtvrtek večer a kupující si připlatil za rychlý balík EMS se službou doručování v sobotu a chtěl to poslat ještě ten den. Poslat jsem mu ono číslo balíku. Číslo balíku celý následující den (pátek) psalo, že balík neexistuje(!). Inu kupující tedy šel na jeho poštu a tam mu řekli, že má asi chybu v čísle(!). Nato mi kupující vyzval, abych mu poslal sken, nebo MMS s podacím lístkem. Poslal jsem mu to a on, podle oného ručního písma usoudil, že jsem to asi nechal dopsat dodatečně a že spekuluju o ceně s jinými zájemci a ať se jdu vycpat... Naštěstí to dobře dopadlo, balík se k večerním hodinám přiznal k existenci a následující den v sobotu ráno byl dodán.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 15.09.16 17:47
avatar

Odpovím si sama, protože jsem psychicky nevydržela a vypravila se na poštu znova. Dozvěděla jsem se, že normální balíky se elektronicky snímají jednou a hned se dostávají do systému. Cenná psaní právě proto, že jsou cenná, se snímají dvakrát. A do systému se tedy dostávají později.

Uf, bála jsem se dost. Věřím, že se tato specifická informace bude někdy někomu hodit.


doplněno 15.09.16 19:15:

Děkuji všem za zájem a rady. Už se zásilka ukazuje. Bála jsem se, protože se také jedná o aukro. A zmátlo mě, že jiná zásilka byla bez problémů.

Datum: 15.09.16 18:58

V klidu, postacky jsou taky jen lidi, chvili trva, nez to system ukaze. Nejpozdeji rano to bude Ok. Stranku s vyhledavanim uz i s cislem baliku v odkazu klidne poslete.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.