Hasičská soutěž

Od: Datum: 15.09.16 15:28 odpovědí: 11 změna: 16.09.16 11:42

Dobrý den.Mám dva dotazy.Mého manžela vyfotili jako diváka při hasičské soutěži a jeho fotku uveřejnili na facebooku.Manželovi se to nelíbí,může se nějak bránit.Smí se při hasičské soutěži podávat tvrdý alkohol,nevím zda je již tento zákon schválen.Děkuji za odpovědi.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 15.09.16 16:00
avatar
Vas muz je tak citlivy na to? Byl na verejnem miste , jeste k tomu na soutezi , kde se ocekava , ze se bude fotit. Pokud to nechce at nechodi na takove akce a chodi treba do lesa. Tam je nizsi riziko , ze bude viset na fejsbuku.
O zadnem zakazu nalevani tvrdeho alkoholu neznam.
Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 15.09.16 16:08
avatar

To ale tak bývá, že při veřejné akci jsou diváci a ti jsou pak i na fotkách, nějak si neumím představit jak bych se měl ptát diváků před tím, než foto jakkoli použiju. Pokud se toto někomu nelíbí, tak se musí veřejným akcím vyhýbat. Jinak ohledně toho, co se bude prodávat nevím o žádném omezení, tedy akorát u alkoholu a cigaret věkovém.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.09.16 16:29
avatar

Asi vás nepotěším ale pokud se něco nezměnilo má manžel smůlu... Příště by to chtělo trochu víc použít mozek a počítat s fotografováním na takové akci (možná si vzít škrabošku, kápi?), běžně se tak děje a pokud to není nějaká zábava o dvou lidech tak je to prakticky samozřejmé...

Maximálně tedy může napsat autorovi a slušně požádat o odstranění fotografie...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.09.16 16:50
avatar

§ 89

Podobizna nebo zvukový či obrazový záznam se mohou bez svolení člověka také pořídit nebo použít přiměřeným způsobem též k vědeckému nebo uměleckému účelu a pro tiskové, rozhlasové, televizní nebo obdobné zpravodajství.

FB lze považovat za druh zpravodajství. Pokud bych se chtěl zachycení své podoby vyhnout, tak bych musel sedět doma a nechodit na veřejnost. Kamery jsou dneska všude.

Jestliže lze prodávat alkohol na všech možných trzích, tak proč by se nnemohl prodávat na hasičské soutěži? Soutěžící by ovšem měli mít tolik zodpovědnosti, aby nabízený alkohol odmítli. Ale to je pravděpodobně dáno i pravidly soutěže.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: asd1
Datum: 15.09.16 17:27

Jestli se mu to nelíbí tak bránit se může. Ovšem je to legální, tak se může bránit pouze nelegálně např. napadením fotografa a vymazáním jeho snímků. Pak na FB jako divák hasičské soutěže nebude, ale dostane se do policejního archivu a nejspíš i do tisku a u lidí bude za idiota :D

Mmch. je to snad chlap, tak nevim proč sem za něj píše manželka?!

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 15.09.16 19:50
avatar

Bránit se není čemu, stránka FB slouží jako zpravodajství o různých akcích včetně hasičské soutěže.

Jediná možnost podle mne je slušně požádat správce stránky o odstranění fotografie (nebo o úpravu → rozmazání manželova obličeje)...

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 15.09.16 20:02
avatar

...pochopil bych, kdyby tam byl s milenkou (ale to už by bylo stejně pozdě) ale takto? a k tomu alkoholu, zatím je to na soudnosti dotyčného, jestli bude pít...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.09.16 20:33

Fotky a video pro tiskové účely nepotřebují povolení.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.09.16 06:31
avatar

Pokud byl manžel dobrovolně na veřejné akci a dobrovolně se tam zlil jak čuně (a byl u toho zachycen na fotkách, (což právě asi vadí), tak si může stěžovat leda sám na sebe. Ne na všechno okolo. Buď nikam nejdu, nebo se chovám jak člověk... podávání tvrdého alkoholu na veřejných akcích je povoleno, o tom si rozhoduje pořadatel, co se kde bude prodávat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.09.16 08:07
avatar

Tak, tak. Nechtěla jsem to psát, ale Martinaa odpověděla za mě. Pokud se manžel na dobrovolné akci dobrovolně zlil jako čuně a byl nafocen, jak zvrací sousedce do kabelky, měl by se nad sebou zamyslet. Nebo jak vášnivě líbá milenku. Pokud tam byl jenom jako slušný divák, jako jeden z mnoha dalších diváků, nemá důvod, proč se bránit. Co na tom, byla to veřejná akce, byl tam jako divák, slušně se choval...není třeba se za nic stydět. Proč?

Otázka je proto divná. Mnoho lidí je naopak rádo, když bylo někde na akci vyfoceno, jak vesele a slušně fandí svému družstvu.

Asi jste, milá paní, nenapsala úplně všechno. Asi tam byla nějaká divočina ze strany toho Vašeho. Proto se nedá ani úplně dopodrobna odpovědět. Bude tam zřejmě nějaké čertovo kopýtko. To už si musíte v soukromí projednat s tím svým.

A ten alkohol? Podává se dnes úplně všude. Je to prostě byznys, na kterém se vydělá daleko víc, než na sodovce. S tím nic nenaděláte. Buď k němu ten Váš má odpor a nedá si ho, nebo ho po dobu akce raději zavřete doma. Nejlíp do chlívka. *smich* Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.09.16 11:42
avatar

Je pravda, že ke zveřejnění fotografií z veřejných akcí není třeba žádat o souhlas. Na druhou stranu ten, kdo je alespoň trochu soudný, si fotky předem prohlédne a zváží, jak vlastně chce svoji akci dokumentovat. Protože fotodokumentace je tak trochu i vizitkou pořadatele. Pokud by snad pořadatel dokumentoval, že se na jeho akci někdo zmastil, tak rozhodně není moc moudrý. V tom případě by na nápad se stažením fotky měl přijít sám, případně nějakou oklikou, zprostředkovaně.

Pokud je na fotce Váš muž střízlivý, jen se sám sobě z nějakého důvodu nelíbí, buďte s žádostí o stažení opatrní. Ono totiž zejména v menších městech, kde se lidé znají, může mít žádost o stažení fotky i jiný negativní dopad. Rychle se rozkřikne, že je někdo nedůtklivý. A o fotce, u níž fáma nevhodný obsah ještě trochu přifoukne, se dozví i ten, kdo by se jinak ani nedozvěděl. Někdy je vhodné nechat problém tiše zapadnout a překrýt jinými událostmi.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.