Jak přesvědčit na přijímacím pohovoru

Od: Datum: 15.09.16 10:26 odpovědí: 3 změna: 15.09.16 13:38
avatar

Dobrý den,

absolvoval jsem během několika uplynulých měsíců desítky přijímacích pohovorů. V této otázce by jsem se Vás chtěl zeptat, jakou nejlepší přesvědčovací techniku zvolit během přijímacího pohovoru? Zdroje jsou různé; obecně vzato je všeobecně známo, že aby byl člověk úspěšný, měl by budoucí pracovník daného personalistu umět přesvědčit. Z jiných zdrojů jsem se dozvěděl, že místo přesvědčení je nutné nalézt společný jazyk nebo to, jak se člověk na druhé straně dívá na danou věc.

Jsem vystudovaný specialista v oboru zahradní a krajinné architektury, a během pár dní se budu účastnit přijímacího pohovoru u jedné arboristické firmy. Prošel jsem během jednoho roku hodně; úřady, výzkumné instituce, firmy, ale vždy jsem přišel s nepořízenou. Říkám si, že mám nejspíše smůlu na firmy.

Prosím, napište mi, jak mám nejlépe přesvědčit nebo prodat své dovednosti. Děkuji Vám za Vaše cenné rady.

Michal Bauer, DiS.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 15.09.16 10:41

Nejlépe je přesvědčíš na základě praxe a dovedností, které si za život získal nebo čeho si v životě dosáhl (projekty které si zrealizoval). Samozřejmě znalosti z oboru je zajímají taky, ale člověka který nemá praxi by museli zaučovat a to dneska chce dělat málokdo.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.09.16 12:06

Už jsem to zažila dvakrát, tak to snad můžu napsat jako dost účinné: Hýřit úsměvem, nadšením pro tu práci a nedočkavostí se už do ní pustit. Sršet zájmem o tu konkrétní pozici a třeba i dát najevo konkrétně, proč je zrovna tahle práce pro tebe tak neodolatelná. Já tohle moc neumím, ale fakt už 2x jsem to zažila a na personalisty/ přijímající šéfy to udělalo velký dojem. Sice to (dle mého názoru) v jednom z těch obou případů zájemce tím svým entusiasmem až přeháněl do slizkosti, ale přijímající měl názor jiný! Každému jde něco, ale pokud by ti tohle mohlo přirozeně a v nějaké míře jít, asi to není dobré úplně opomenout.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.09.16 13:38
avatar

Aby byl člověk úspěšný při pohovoru nebo jednání, musí především dobře odhadnout druhou stranu. Na každého platí něco jiného; co uspěje u jednoho, může jiného odradit.

Zapůsobit na personalistu, který se stkal s lecčím, není snadné. Nikdy byste neměl působit "křečovitě" – např. nutit se do nadšení, když žádné necítíte apod.

A neměl byste působit dojmem, že se jej snažíte přesvědčit (to by mohlo působit jako pokus o manipulaci). "Přesvědčit" o Vás musí Vaše dovednosti, schopnosti a znalosti.

Z toho, co uvádíte, bych se přikláněla k "najít společnou řeč".

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.