Odstoupení od smlouvy

Od: Datum: 13.09.16 00:34 odpovědí: 1 změna: 13.09.16 20:39

Mám právní nejasnost. U starého občanského zákoníku platilo, že od smluv uzavřených mimo obvyklou provozovnu podnikatele nebylo možné od nich ve 14-denní lhůtě odstoupit v následujících případech:

1. Jestliže spotřebitel sám podnikatele pozval.

2. Jestliže podnikatel obvyklou provozovnu nemá (tzv. cesťák).

Platí toto i podle nového občanského zákoníku? Výslovně uvedené to v něm nenalézám.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 13.09.16 20:39
avatar

I podle starého OZ bylo možné od smlouvy odstoupit, pokud podnikatel neměl provozovnu, dokonce i v případě, že si spotřebitel podnikatele pozval. Vyjímkou byly smlouvy o opravě nebo údržbě v místě určeném spotřebitelem (viz odkaz).

SOZ, § 57

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.