Výpověď ve zkušební době při těhotenství

Od: Datum: 13.09.16 17:08 odpovědí: 2 změna: 15.09.16 18:37

Dobrý den,

moje přítelkyně otěhotněla ve zkušební době a vzhledem k fyzické náročnosti zaměstnání musela nastoupit na nemocenskou. Po měsíci nemocenské jí přišel dopis s výpovědí ze zaměstnání. Na těchto stránkách jsem objevil radu jednomu pánovi, že na úřad práce má jít až po ukončení neschopnosti a i po dobu neschopnosti bude dostávat dostávat nemocenské dávky od sociálky. Chtěl bych se zeptat zda to platí i pro tento případ.

Děkuji za odpověď


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 13.09.16 17:38
avatar

Ve zkušební době nešlo o výpověď, ale o zrušení pracovního poměru ve zkušební době (jde o jiný způsob ukončení zaměstnání).

V době pracovní neschopnosti není nikdo uchazečem o zaměstnání, proto je registrace možná až po skončení nemoci. [V případě onemocnění až v době registrace jde o jinou situaci.]

I v tomto případě bude nárok na nemocenské až do konce nemoci nebo do konce podpůrčí doby (max. 380 kalendářních dnů) → podle toho, co nastane dříve.

Škoda, že Vaše přítelkyně musela na neschopenku už ve zkušební době. Mohla "dosáhnout" na PPM → to teď ale není jisté (k posouzení byste musel uvést více informací).

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 15.09.16 18:37

Děkuji moc za radu.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.