Nájemní smlouva - možnost odstoupení

Od: Datum: 13.09.16 12:48 odpovědí: 2 změna: 13.09.16 17:56
avatar

Dobrý den,

domluvám se na spolubydlení ve "studentském" bytě. Nyní mi přišla smlouva, kterou bychom měli uzavřít s pronajímatelem. Zajímalo by mě, zda mám možnost od této smlouvy odstoupit (2.3 Nájem může být zrušen dohodou v kterémkoli termínu) nebo musím nájem platit do 31.8.2017?

Nevím zda se po půl roce nebudu muset stěhovat a nerad bych se upsal, případně platil nějaké sankce.

Odkaz na smlouvu http://drive.google.com/open?…=0BzLNMyYZoRZNSzlGUmhMZmE0YWc

Děkuji předem za Váš názor.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 13.09.16 15:28
avatar

Máte napsáno, že nájem může být zrušen dohodou.. takže když se oba dohodnete, že skončí na konci září, tak to platí do září. Ale oba se musíte dohodnout, jinak až do 2017..

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 13.09.16 17:56
avatar

Od smlouvy lze odstoupit zpravidla v případě závažného porušení z jedné strany. U nájmu toto "moc nehrozí". Takže buď se Vám podaří s pronajímatelem dohodnout o dřívějším skončení (dohoda o ukončení nájmu musí být písemná), nebo budete muset smlouvu vypovědět (v případě nájmu s tříměsíční výpovědní dobou), případně dodržet sjednanou dobu a nájemné platit až do konce sjednané doby.

Nevíte-li, co bude za půl roku, bylo by lepší neuzavírat smlouvu na celý rok. Pokuste se s pronajímatelem dohodnout jinak, smlouvu lze uzavřít např. na půl roku s možností případného prodloužení. Ukončení nájmu by pak bylo jednodušší, než v případě, že by pronajímatel nechtěl na Váš návrh dohody přistoupit (to není jeho povinnost).

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.