Doporučený dopis - ztracený?

Od: Datum: 12.09.16 21:44 odpovědí: 6 změna: 12.09.16 22:59
avatar

Dobrý večer,

Mám problém s českou poštou. Objednala jsem si drobnosti a paní mi je poslala doporučeně v bublinkové obálce. Poslala mi i podací číslo. Vše bylo OK, do doby, než jsem v pátek zjistila, že zásilka jaksi nedorazila. Byla podána v úterý, ale v pátek nikde. Na poště řekli, že zásilku zpracují během víkendu. Dneska je pondělí a nic. Paní jsem volala, podala reklamaci, zboží mi poslala ještě jednou. Kolotoč se opakuje: nová zásilka, nové podací číslo, stejná pošta. Dívala jsem se na track&trace, zadala číslo a zásilka vypadá opět stejně. Svítí tam, že zásilka byla podána na poště XY. Ale už se tam nesvítí na tom track&trace, že je zásilka předána k dalšímu zpracování. Takže to vypadá, že zásilka je opět na tý podací poště. Mám obavy, aby se to celé neopakovalo. Nepracujete někdo na české poště a nevíte, jak je toto možné? K první zásilce mi řekli, že je možné, že uvízla v pytli a je ztracená. :( pošta přece musí dělat závozy, jak často? Je možné podací číslo třeba "nafixlovat"? Nepracujete někdo na české poště?

Děkuji za pomoc a za názory. Jakékoliv.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: lsp7®
Datum: 12.09.16 21:58
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.09.16 22:04
avatar

To mi nepomůže - svítí to pořád stejně a to u obou zásilek. Potřebuji vědět, jak má pošta závozy atd. A jak je možné to, co jsem psala. Zásilka podaná na poště tam visí do teď a nic se s ní neděje 4 dny?

O odkazu na track&trace vím.

Datum: 12.09.16 22:35

U doporučené zásilky RR pošta dobu dodání negarantuje. Takže Vám klidně může dojít třeba za 14 dní, do Ostravy mi šla jednou 3 týdny.

Odesílatelka by měla dojít na poštu s podacím lístkem a zeptat se. Reklamaci jí asi těžko přijmou, ale může to zkusit, potom by se zásilka mohla pohnout. V případě ztráty je RR pojištěná na 580 Kč+ vracejí poštovné..

Ve velkých městech zásilky odvážejí 2x denně. Poslala Vám odesilatelka ofocený podací lístek s vaším jménem, nebo jen napsala číslo zásilky?

Na poště nepracuji..


doplněno 12.09.16 22:46:

..a nemohla to splést, jak víte, že tohle je zrovna Vaše zásilka? Mně jen udivilo, že vzápětí posílá další, aniž by věděla, že se zásilka ztratila? Vyžádejte si o ní ofocený podací lístek se jménem a adresou.

Já ho běžně zákazníkům posílám, pokud je nějaký zádrhel. V případě, že se zásilka ztratí a pošta vyplatí náhradu, celou ji posílám nakupujícímu, protože si ji v tom poštovném zaplatil.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.09.16 22:38
avatar

Poslala jenom podací číslo. Ale to nelze našvindlovat, ne? To číslo?

Vyšla z toho pošta praha619, Nebušická 128,


doplněno 12.09.16 23:10:

Paní požádám, aby mi ofotila podací lístek. Toto mi vážně vrtá v hlavě.

Datum: 12.09.16 22:54

Teď čtu, přehlédla jsem, že paní reklamaci už podala. Pošta dává při reklamaci na podací lístek razítko s podpisem-že přijala reklamaci. Ať Vám to ofotí a pošle?

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 12.09.16 22:59
avatar

...česká pošta prodává a dělá kdeco, ale nechat si od nich něco doručit? známá poslala manželce cukroví, odesláno na mikuláše, a do tří králů nedorazilo...

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.