Prodejní stánek a tekoucí voda. Musí být?

Od: Datum: 12.09.16 16:50 odpovědí: 7 změna: 12.09.16 18:25

Dobrý den, pokud chce někdo provozovat stánek dejme tomu s ohříváním lázeňských oplatek ( trdelníkem apod. ), obvykle mívá třeba dřevěnou boudičku. Musí v ní mít tekoucí vodu? Pokud ano, jak se to dá zařídit? Nějaké čerpadlo? Omlouvám se předem za dotaz, hodný technického ignoranta, ale ano, přesně to jsem...


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 12.09.16 16:56

Jj, musí http://www.podnikatel.cz/clan…nikani-si-pohlidejte-hygienu/ s tím připojením někdo určitě poradí?

Ohodnoceno: 3x
 
Od: nika90210
Datum: 12.09.16 17:07

Děkuji Vám moc. Vy vždycky správně poradíte... *srdce*:)

Datum: 12.09.16 17:15

Niky, bacha na ten stánkový prodej. Ono se to může zdát jako super, ale to musí být dobré, frekventované místo, nebo příležitostně- např.vánoční trhy.

Mrznout v zimě, taky jsme to kdysi zkusili, za mě nikdy více *ee*


doplněno 12.09.16 17:45:

Jj, je mi to jasné.. hlavně odhadnout sortiment-co prodávat, aby si to hodně lidí koupilo a chtělo za to ty peníze dát?

Ohodnoceno: 3x
 
Od: nika90210
Datum: 12.09.16 17:31

Pokud by nám to schválili ( umístění ), tak by to snad i šlo, byl by to rodinný podnik. Lidí tam projde hodně, je to na území města. Z té zimy mám též obavy, ale snad třeba přímotop by to vyřešil... a pořádná chlupatá vesta... :) Táta už nemůže dělat práci, co dělal a z něčeho musí být živý, v jeho věku mu už nikdo moc nic nabízet nechce a když ano, tak málo placenou dřinu a často jsou mladší nadřízení na staršího pána arogantní. Tak hledáme možnosti...

Datum: 12.09.16 17:54
avatar

Tekoucí teplá voda, se dá zařídit jakoukoliv nádrží na pitnou vodu, umístěná někde ve výšce, tak aby voda tekla samospádem. Jde použít např šroubení na barely vody z Makra, opatřené vývodem na hadici. Zásobníků je potřeba mít víc, aby byly vždy na výměnu, Na ohřev lze použít beztlakový průtokový nebo 5l zásobníkový ohřívač vody. Klasická baterie. Nelze použít beztlakovou, díky malému tlaku z nádrže. Umývadlo klasické, odpad zavedený do uzavřené nádrže. Nelze použít otevřený kýbl. Musí to mít nějaké víko. Problém na který nejspíš narazíte, je hygienické zařízení. NELZE chodit na veřejné WC. Tuhle výjimku mají pouze farmářské trhy a tržiště.

Než se do toho pustíte, tak si to dobře spočítejte. Každý kdo se bude legálně podílet na podnikání bude OSVČ, a tudíž si bude muset platit zdravotní a sociální pojištění, nebo bude podnikat jen jeden a ostatní budou pracovat na dohodu o pracovní činnosti. To se týká i rodinných příslušníků. Výjimku mají jen manželé.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: nika90210
Datum: 12.09.16 18:17

Děkuji Vám moc! S tím záchodem je to teda nanic... :( ale u nás na náměstí stojí dřevěná boudička s výrobou langošů a záchůdek tam nemají... zkusím zjistit, kam chodí.

Datum: 12.09.16 18:25
avatar

To je právě ten rozdíl mezi stánkem a provozovnou. Stánek je na přechodnou dobu, pro příležitostný prodej. Kdežto vy, pravděpodobně chcete otevřít provozovnu pro prodej nebalených potravin. Pozor ještě na jedno. Stánky s občerstvením, spadají do první vlny EET. Tedy, jestli se nepletu od 1.12.2016.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.