Kurz v neděli

Od: Datum: 12.09.16 15:22 odpovědí: 3 změna: 15.09.16 18:15

Dobrý den, zaměstnavatel mě přihlásil na kurz, který se koná 10 nedělí od října do začátku prosince od 9 -15hod. Zajímalo by mě co vše mi musí poskytnout? ( plat s příplatky za neděli, cestovné - kurz je mimo mé bydliště, oběd,...)

Děkuji za odpovědi


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ha®
Datum: 12.09.16 15:28

Něco takového musí být přesně uvedeno ve smlouvě, jejímž podpisem jste se zavázal k danému kurzu. Pokud jste žádnou smlouvu nepodepsal, tak by měly být takové věci uvedeny ve smlouvě o spolupráci nebo jiné, kterou jste podepsal, když jste nastupoval do daného pracovního pomměru se zaměstnavatelem. Pokud ani tam nic uvedeno není, zaměstnavatel bymol jednat protiprávně, jestliže vás sám přihlásil bez vašeho souhlasu do nějakého semináře, přičemž to není uvedeno ve vaší smlouvě :)

Nebo také zeptejte se zaměstnavatele sám, to bude možná nejlepší, případně ho požádejte o předložení dané smlouvy, kterou jste vy podepsal a ve které jsou věci týkající se případných kurzů uvedeny.

Tak, a teď do mě! :D

Ohodnoceno: 0x
 
Od: krtek*
Datum: 12.09.16 15:29

já bych chtěl vidět takovou smlouvu v soukromém sektoru...takový "privilegia" mají snad jen státní zaměstnanci nebo velké fabriky, kde jsou "odbory" kde se místo práce bude furt jen remcat o nějakých výhodách...viz. české dráhy :)

Ohodnoceno: 1x
 
Od: vanad1*
Datum: 15.09.16 18:15

Pokud je to na příkaz zaměstnavatele, dostal by se nedělním kurzem do rozporu se zákoníkem práce který říká, že zaměstnanec v rámci týdne musí mít 35 hodin po sobě jdoucího volna. Kurz by se jako výkon zaměstnání mohl konat jen v sobotu do 13 hod.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.