Můj přítel se mnou nechce spát

Od: Datum: 06.11.12 14:48 odpovědí: 10 změna: 04.12.12 21:16

Hezký den všem,

Potřebovala bych poradit. Je mi 27 let, mám o čtyři roky staršího přítele. Náš vztah trvá již 3 roky. Žijeme spolu 3 a půl roku. Mám z prvního manželství 7 letou holčičku. V poslední době jsem dost na nervi, protože partner se mnou nechce spát. Pozoruji to už dlouho, ale vždycky to ějak dopadlo, že jsme spolu alespoň 1 do týdne spali. Teď to ale dost dlouho nebylo. Sice k milování došlo, ale v tom nejlepšim přestal - poprvé už byl prostě vyčerpaný - takže jsem mu to ani nedávala za vinu, podruhé mi řekl, že je v ložnici strašné vedro a teď, naposledy, zase přestal. Zeptala jsem se ho co se děje, nejdříve se o tom vůbec nechtěl bavit, ale já prostě byla neodbytná a chtěla znát odpověď! Nakonec z něho vypadlo, že mu vadí, jak mi smrdí z pusy - jsem kuřačka a on je nekuřák... Urazilo mě to, řekla mu ať zhasne, brečela jsem, a pak jsem usla. Druhý den jsem na to furt myslela, koupila jsem si ústní vodu, a když jsem přišla domů, stála tam váza nádherných růží a u toho vzkaz. Rozbrečela jsem se, prostě jsem to od něj nečekala - on je typ muže, který spojení Miluju tě vůbec nechce vyslovovat (což jsem také dříve dost řešila). Když pak večer přišel domů pořád se lísal, byl milej a tak...Ale nic se nezměnilo, ještě jsme spolu nespali. Docela dost se hádáme - je to kvůli mě - nemám dost sebevědomí a mám neustálý hlad po tom, aby mi dával najevo, že je se mnou štastný, někdy to dost přeháním...Ale jindy je úžasný, držíme se za ruce ikdyž třeba jenom koukáme na televizi, myslím si, že je mezi námi dost zvláštní a krásné pouto a to oba víme! Jen nevím, co se sexu týče - vždycky začínám já, možná je to to, co ho na našem milování vadí, a také stereotypní prostředí (mě to samotné vadí), ale když je s námi doma dcera, prostě je komplikovanější se na něj vrhnout a pomilovat se...Mám pocit, že mu u mě chybí to, že o mě nemusí bojovat, že se vlastně už nemusí snažit, protože já mám na sex chuť vždycky. Každopádně nevím, mám přestat kouřit - chtěla bych...myslím, že to bude ten problém...nevím! Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: askmenow*
Datum: 06.11.12 15:09

Jsem trošku zmatená z toho, co vlastně chcete, dlouho jsem myslela, že poradit, co s partnerem, na konci to vypadá spíše jako rady jak přestat kouřit. No, zkusím vám dát od všeho trochu ;)

Zarazilo mě to, že jste psala, že když už k sexu došlo, partner uprostřed přestal. Nevím přesně, co myslíte tím prostředkem - dříve, než uspokojil vás (možná byl vážně unavený... ale rozhodně by se to enměo stávat pravidlem), nebo dříve, neždosáhl vyvrcholení on? To by mi přišlodost podivné, není třeba možné, že má nějaký problém, o kterém se stydí mluvit? Např. s udržením erekce, či něčím podobným?

Kouření - vím, jaké je to žít s kuřákem a věřte mi, že ačkoli mi během dne nijak nevadilo, že kouří, když jsme si šloi lehnout a klidně jen spal tváří ke mě, ze zápachu cigaret jsem šílela. Takže určitě si každý večer před spaním vyčistěte zuby (a pak třeba vykloktejte ústní vodou, ale samotná nestačí). Ústní vodou si vyplachujte ústa i během dne, když je partner doma. Otázka však je, zda mu nevadí i zápach z vlasů, kůže, atd. Pak by to vážně chtělo přestat. Teda onmo by to chtělo už i ze zdravotních a finančních důvodů, ale tohle je motiv navíc. Koneckonců, to se hodí, aspoň se vám bude odvykat radostněji, když víte proč to děláte.

Zamyslete se, zda skutečně chcete přestat kouřit... Pokud ano, je to velký krok k úspěchu, vlastní přesvědčení je to, co potřebujete. Pak se buď vydejte do lékárny pro nějaké pomůcky, nebo ještě dříve k obvoďákovi na konzultaci, většina jich má již dnes dobré rady. Pokud kouříte hodně, asi nezvládnete přestat kouřit jen tak z rázu na ráz, takže možná využijete nějaké náplasti či žvýkačky. pečlivě si určete dávkování a nezapomeňte, že jde o odvykací proces )znám lidi, kteří bohužel již roky žvýkají nikotinové žvýkačky, zbavili se kouření, ale jich ne...).

Jinak co se stereotypu týče - Nemáte monost např. na víkend zajistit pro dceru hlídání u někoho z příbuzných, abyste měli byt pro sebe? Nemuset se hlídat dělá hodně! Případně, pokud máte finance, můžete i vyrazit někam ven váš vztah provětrat, zajít si do vířivky, přespat v pensionu/hotelu, dát si dobrou večeři bez vaření a uklízení...

A pokud finance nemte, třeba na něco takového ušetříte, až přestanete kouřit ;) (Spočítat si výdaje na cigarety za měsíc a rok je někdy šokující, doporučují!)

A jinak nezapomínejte, že to, co je ve vztahu základ je zdravá komunikace: vytvořit prostředí, kde si nebudete navzájem bát svěřit své problémy.

doplněno 06.11.12 15:44:

Na doporučovanou el. cigaretu pozor - Myslím, že to je až varianta B, pokud selže varianta A, a to přestat kouřit.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 06.11.12 15:15
avatar

Zdravím, myslím, že máte co se týče Vašeho problému jasno, že vlastně žádnou radu nepotřebujete, jen je třeba nějak začít:). Zkuste třeba tím, že přestanete kouřit, máte výbornou motivaci. A pak sama píšete, že manželovi chybí to, že nemusí o Vás bojovat - to s Vámi souhlasím a myslím, že to je to "jádro pudla". Když si to uvědomujete, proč si tím něco neuděláte? Zkuste si ho pár dní nevšímat, být milá, ale odměřená, a uvidíte, co to s ním udělá, zda ho to přiměje "k akci"... Držím palce!

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 06.11.12 15:30
avatar
Za prvé. Kupte si kvalitní elektronickou cigaretu. A za druhé. Někteří chlapi prostě nejsou tak sexuálně náruživí. Určitě existuje nějaké řešení jak dosáhnout kompromisu.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.11.12 16:31
avatar

Hezký den i Vám. Víte, každý vztah je i o toleranci a kompromisech. Pokud s Vámi přítel již více než 3 roky žije a teprve nyní mu začalo vadit, že jste kuřačka, pak to asi nebude ten jediný problém. Dříve mu to nevadilo a bral Vás se vším všudy, co k Vám patří? Se všemi klady i zápory a Vy jeho jistě též? Pokud nyní něco neklape, pak je to možná jen jeden z důvodů, ale myslím si, že ne jediný. Když má člověk někoho rád a na někom mu záleží, chová se více ohleduplně a citlivě. Určitě se to dá dát druhému najevo jiným způsobem, než jaký popisujete. Možná má Váš partner nějaké problémy a nechce Vás tím zatěžovat, tak řekne první věc, která ho napadne...Promluvte si s ním o tom, zda nemá zdravotní potíže, či psychické, nebo zda mu opravdu jen tolik vadí, že kouříte. Pokud se mezi vámi něco pokazilo, jen vy dva si v tom můžete udělat jasno a najít způsob, jak to dát mezi sebou do pořádku. Na vztahu se musí pracovat neustále a musí chtít obě strany, aby byl funkční po všech stránkách. Mluvte o tom spolu, co by váš vztah oživilo, co by se vám líbilo dělat, jaký přístup zvolit...Vše je jen o komunikaci. Spousta vztahů dokáže zkrachovat jen proto, že spolu dva lidé neumí hovořit a tím pádem i řešit své problémy. Přeji vám, aby to u vás tak nebylo a váš vztah byl opět plně funkční a šťastný.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 06.11.12 22:39
avatar

I já se domnívám, že Vám přítel uvedl zástupný důvod. Chcete-li přestat kouřit, přestaňte - obraťte se na svého praktického lékaře nebo ve větších městech najdete i specializované ordinace.

Nedoporučuji však brát si uvedený důvod jako motivaci. Motivaci byste měla najít sama v sobě, jinak by v případě ukončení vztahu mohlo snadno dojít k recidivě.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: patriktorri*
Datum: 07.11.12 21:40

Jednatřicetiletému zdravému muži nemůže stačit sex jednou týdně. Že kuřáci odporně páchnou je samozřejmě každému dobře známo (jen kuřákům asi ne), ale to by ho nezastavilo. Každý kdo má děti, zná sexuální techniku zvanou "hlavně potichu a rychle" a co se jí týče, je to pro nadrženého chlapa sice nouzovka, ale je to. Určitě mu nevadí, že máte na sex chuť vždycky. V tomto ohledu jste sen všech mužů, kteří musí poslouchat řeči o bolení hlavy a stresu v práci. Bude to tedy v něčem jiném.

Budete muset pozorovat a vyhodnocovat chování. V tom jsou ženy dobré. Může to být mnoho věcí: zdravotní problémy fyzické i psychické (nebere nějaké léky?), oslabení Vašeho vztahu (co ty hádky pořád), možná jste pro něj neatraktivní (ztloustla jste?), může mít milenku (tráví víc času mimo domov?), může být gay (nevrťte hlavou, ženaté gaye s dětmi jsme tady už probírali). Může to být také jen dočasné. Nepíšete, jak dlouho ten stav trvá.

Když zjistíte něco podezřelého, hlavně ihned nepanikařte. Nějaké závěry si udělejte až po delším pozorování a shromáždění většího množství důkazů. Nejjednodušší by bylo to z něj nějak dostat, ale nesmíte ho s tím neustále pronásledovat. Po nějakém čase se prostě znovu přímo zeptejte.

No a s tím kouřením přestaňte každopádně. Jednak budete moci říct "už nekouřím a ty pořád nic, tak v čem to je?" a pak, když vám to klapat nebude a bude čas najít si někoho jiného, budete mnohem přitažlivější.

Hodně štěstí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.11.12 23:47

Nesouhlasím s patriktorri s tím, že ženská která chce pořád, je mužský sen. Jo , ale jen do doby, než ji mají doma. Chlapi si myslí, že to oni mají být pořád natěšení, ale když je taková ženská, mají pocit, že jí nestačí. Pak mají strach, aby neselhali, když je od nich očekáváno pořád a hodně *smich*. Nebo se z nich stanou žárliví blázni, kteří si myslí, má to ráda, tak dá každýmu.

Vypadá to spíš na nějaké jiné problémy, nejspíš zdravotní, nebo stres. Když je člověk ve stresu, moc se do sexu nehrne. Ale skoncovat s kouřením je vynikající nápad, já jako odnaučená kuřačka taky nemám ráda, když mě partner chce líbat po tom co byl kouřit. Fakt nic moc chuť i vůně. Naštěstí doma kouří minimálně, jinak pořád žvýkačka, nebo kartáček )

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ulanbatar
Datum: 13.11.12 23:09
To bych teda neřek. Mně by se to líbilo.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: gustav*
Datum: 04.12.12 21:09

Všechno je to o PSICHICE a partner NEmá motivaci , ty hádky tomu také ubírají , chce to víc SOUZNĚNÍ, CITU, POCHOPENÍ atd. G.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.12.12 21:16
avatar

#Nechce+se+mnt *plac*Koukněte se do archivu. Toto a podobné se mnohokrát diskutovalo. Třeba vám to pomůže.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.