Platba cla při prodeji šperků z Číny

Od: Datum: 11.09.16 08:36 odpovědí: 25 změna: 12.09.16 09:01

Dobrý den, mám dotaz ohledně povinnosti placení cla při prodeji bižuterie a šperků z Číny na ŽL. Přijde mi objednaný balíček třeba za 1000 Kč avšak označený, jako dárek (gift), dorazí mi domů. Já s každým balíčkem pojedu na celní správu a nechám si vyčíslit clo a daň? Na internetu je plno rozpoluplných informací, tak se chci zeptat zde. Děkuji.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.09.16 08:49
Celni sprava ti pozastavi zasilku u nich , kdyz bude stesti tak projde bez cla , kdyz ne tak te pozadaji o doklad kolik jsi za to zaplatil...
Ohodnoceno: 0x

Od: jani
Datum: 11.09.16 08:56

Aby potom nebyl problém, že po mě nikdo nebude chtět proclení, já to potom prodám a abych nebyla nemile překvapená.. Chci prodávat bižuterii. České velkoobchody bohužel tak pěknou bižuterii nemají, nebo jsem podobné zde nenašla. To by bylo nejlepší to brát od našich.

Od: roberto74
Datum: 11.09.16 08:52

Clo se platí, když ti balíček stopnou celníci v ČR a pak ti napíšou, abys doplatila tolik a tolik, popřípadě doložila nějaké dokumenty o koupi. Co se týče šperků, tak se vůbec divím, že někdo má odvahu (nebo je tak hloupý?), že chce nakupovat šperky od pochybných obchodníků z Číny. Snad před rokem tady byla kauza, kdy ČOIka dělala zátah na tyhle obchody a zjišťovala, jestli šperky neobsahují závadné látky a jsou pravé (pokud byly jako pravé prodávány) a ve většině případů byly šperky shledány jako mnohonásobně závadnější (skrz rakovinotvorných a tělu nebezpečných kovů, ze kterých byly zhotovovány), než zákony EU dovolují a padaly pokuty... Sumy raději nechci ani znát.

Datum: 11.09.16 09:03

Odvahu. Jak píšu, ta bižuterie z Číny je daleko propracovanější, hezčí, než to, co jsem našla u velkoobchodů v ČR. Kdyby to v ČR měli, tak kupuju od nich. To je jediný důvod. Rozbory materiálu dělat nebudu, no, ale jistě máš taky pravdu.

Od: roberto74
Datum: 11.09.16 09:18

Vzhledově vypadají asi lépe, ale složením to bude rakovina, co někdo bude nosit na krku... ale to jen do té doby, než tě první nespokojený zákazník někde napráší. Pak do toho vstoupí Ochrana spotřebitele a tebe to finančně zruinuje.

Zkusil bych se podívat, jestli nějaké pěkné kousky nejsou k prodeji i v jiných státech EU, protože pak budeš mít jistotu, že to bylo vyrobeno podle evropských norem, nemusíš se drbat ze clem a budeš moci vklidu spát. Nicméně rozhodnutí je stejně na tobě, to co píšu je spíš jen taková rada, aby nakonec z vidiny finančního přivýdělku nezbyly jen oči pro pláč a zničený život.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 11.09.16 09:27
To co koupis v eu je stejne z ciny. Jedine , ze by to obchodnik primo vyrabel.
Ohodnoceno: 3x

Datum: 11.09.16 13:11

Takže ty budeš narozdíl od ostatních porušovat předpisy a zahrávat si se zdravím lidí.

A to vše pouze pro pár peněz*bzum*.

Datum: 11.09.16 13:38

Na rozdíl od kterých ostatních? Třeba na Aukru je to plno levné bižuterie z Číny. Kdo z těch prodejců zná správné složení těch výrobků? Já nehodlám prodávat ty koupené za 20 Kč. Mám vyhlédlé i velkoobchody u nás, tam složení taky znát nebudu, budu jim věřit. Ani nebudu stopro vědět, jestli to stejně nebylo vyrobeno v Číně

Od: galadriel
Datum: 11.09.16 09:08

Jak už tady bylo řečeno, jako první bych si ověřila, jestli to tady vůbec prodávat můžu, protože jako prodejce jsi ty zodpovědná za to, co zde koncovým zákazníkům cpeš. Jednou jsem dceři kupovala náhrdelník, který stál pár korun a asi po třech dnech nošení jí naskákaly na krku pupínky! Prodejce mi tehdy vrátil peníze a vyrážky naštěstí zmizely, ale říkám si, jak by to asi dopadlo, kdybych s ní musela ohledně toho jít k doktorovi.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 11.09.16 09:13

chápu, ale tohle nejsou věci za pár korun. Já to budu kupovat asi za 200, něco pod, něco nad, a zdá se mi to tak pěkné, že si myslím, že by se to mohlo prodat u nás ještě za víc. Proto to chci zkusit. Podobné kousky jsem tu nenašla.

Datum: 11.09.16 09:44
Zkus to a uvidis.To,ze je na balicku gift te nezachrani. Objednal bych vice jednotlivych veci nez vsechno do jednoho balicku.
doplněno 11.09.16 12:22: Pokud mi jde 1 balicek s 1 veci, mam to asi pro sebe a ne na kseft, pokud 1 balicek a v nem 20 stejnych veci, je to divne ne?Celnici nejsou opice co stezi dokoncily v pate tride 9 let povinne skolni dochazky. ;)

Datum: 11.09.16 10:01

Já právě nevím, jestli to budu zkoušet, protože je to takto riskantní. Nevím. Do více balíčků proč? Tam už by se mi to cenově opravdu nevyplatitlo. I poštovné je drahé, není zdarma, jak někteří prodejci z Číny.

Od: rv
Datum: 11.09.16 10:22

Balíček přijde na poštu, kde ho prosvítí. Bude-li to vypadat jako mobil, tablet, nebo něco moc velkého, usoudí, že je to určitě nad 10 dolarů a vyrozumí vás, jestli chcete, aby vás zastupovali před celníky - asi ano - a pošlou vám papíry k vyplnění. Ty vyplníte, emailnete zpátky a pošta dodá balíček a bude požadovat poplatek za vyřízení + DPH (+Clo). V ostatních případech obvykle usoudí, že to jde bez DPH a cla a normálně pošta doručí. U DHL a podobně je to obdobné.

Ohodnoceno: 2x

Od: adam20
Datum: 11.09.16 12:03

Někde sem četl, že pokud je cena nižší než 25 dolarů, tak se clo ani navíc dph ať je to cokoli neplatí. To není pravda?

Datum: 11.09.16 12:20
Pokud vam posle napr iphone za 20k a na balicek uvede 25$ otevrou ho tak jako tak, vypocitaji clo a dph z ceny za kterou se prodava tady a bud to zaplatite nebo nic nedostanete.Prohlizi se skoro vsechny balicky bez ohledu na to co je na nich napsane (co kdyby... a diplomatickou postu rozebirat nebudem)
doplněno 11.09.16 13:16: Honza bod

Datum: 11.09.16 12:47

Na balicku at je psane co chce.

Gift i jakoby treba smyslena cena 5dolacu , haha celnik neni blby. Bude chtit videt vypis z uctu , nebo fakturu. Z toho pak vypocte dph a clo.

Ktomu jeste zaplatite poste za zastoupeni v celnim rizeni , nebo musite dojet do prahy na celnici.

Jinak do 22 €ruto bez dph a cla.

22€ - 150€ DPH

Nad 150€ se plati se DPH i CLO

U mobilu se treba CLO neplati nikdy. Jen DPH.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 11.09.16 13:39
Myslím, že tu všichni mluví o zboží pro osobní potřebu. Pokud zboží nakoupíte za účelem podnikání, pak zboží musíte proclít vždy. Potřebujete fakturu, JSD atd. Spousta užitečných informací je třeba na webtrhu.
doplněno 12.09.16 08:04:

O tom, že byste fyzicky musela jít na celní úřad, jsem nepsala ani čárku. Psala jsem jen, že musíte zboží proclít - tedy tím myslím, že zboží obchodní povahy, musí projít celním řízením. Potřebujete EORI číslo a potřebujete služby celního deklaranta. Kdysi pošta zboží obchodní povahy neproclívala, dnes nevím. DHL to umí. Jen nevím ty poplatky. Celní deklarant by měl za poplatek vystavit dle přiložené faktury u zboží JSD a určit CLO a DPH. Aby si spousta lidí ušetřila problémy se špatně vystaveným JSD, dává echo celnímu deklarantovi předem o tom, že přijde balík obchodní povahy a pro jistotu mu zašle i fakturu.

doplněno 12.09.16 08:09:

A na fakturu je třeba též dát pozor. Aby ji číňan vystavil tak, aby se dala použít do účetnictví - tedy měla všechny náležitosti. Je třeba s číňanem komunikovat a nadiktovat mu, jak má faktura vypadat.

Datum: 11.09.16 16:42

Já jsem webtrh procházela, ale nejsem o nic moudřejší. Asi neumím hledat. Asi jako zde, všichni tu napsali, že se na celní správu chodit nemusí, že to prohlíží a sami vyhodnotí, až ty nakonec napíšeš, že se musí. O víkendu jsem psala dotaz přímo na nejbližší celní úřad, jsem zvědava na odpověď, jestli tedy odpoví.

Dle tebe tedy jít s balíčkem a účtenkou, popřípadě výpisem z účtu na celní úřad a oni vyčíslí clo?

Datum: 11.09.16 18:34

Jano, nedejte se odradit. Určitě toto obchodování možné je. Dělají to jiní a zrovna na tom Aukru a jinde. Já jsem úplně nová uživatelka Alexpres a už asi 14 dní nedělám nic jiného než že prolézám jejich stránky, protože toho tam mají obrovské množství. Kdybych byla mladší, tak bych se určitě do tohoto podnikání pustila, protože je pravda, že tam mají ve všem neskutečný výběr. také jsem prolézala ty "šperky", ne že bych je chtěla kupovat, ale vyskočilo to na mne když jsem hledala broušené kamínky na nalepování. Sice to není Swarovski, nebo Preciosa, ale podle mne jsou hodně podobné kvality. Objednala jsem, ale zatím ještě nedorazilo. Myslím, že už jste se tady na to jednou ptala. A také jsem si všimla, že se tady prodávají třeba umělé květiny, které jsou z Číny. Sama jsem objednávala u nich a dnes jsem narazila na internetový obchody tady, který evidentně prodává zboží získané odtamtud. Poznala jsem některé artikly. A samozřejmě že tady je prodává se slušnou marží a ještě ke všemu zaplatíte za poštovné. Tak když to jde jiným, tak to půjde i Vám. Ale napřed bych objednala jen pár kousků, abych si udělala opravdovou představu o kvalitě. Foto, je foto a skutečnost je skutečnost. Co k tomuto podnikání budetet potřebovat bych si zjistila na příslušném úřadě. Klidně bych jim řekla o co mi jde a nechala si poradit co jsou mé povinnosti. Ale určitě budete potřebovat nějakou fakturu. Clo si myslím je podružná starost.

doplněno 11.09.16 18:40:

A hlavně ty ceny tam jsou hodně nízké a navíc nemusíte všechno kupovat u jednoho prodejce. Mně už přišly dvě z deseti objednávek v naprosté pohodě a bez cla, i když byla jedna za 27 Dolarů. prodejce tam samozřejmě napsal 5 Dolarů, ale pokud by to nějak prosvěcovali, tak by jim došlo, že cena neodpovídá. Co jsem zase slyšela já, tak prý jde celníkům spíše o elektroniku a ostatní nijak moc nesledují. A ti co u nich nakupují ty umělé květiny, také clo určitě neplatí, pokud toho nekupují vagony. Ono jde všechno, chce to jen odvahu a vůli. Já už jsem v důchodu, ale být mladší tak do toho určitě jdu.

Datum: 11.09.16 20:45

děkuji.

Datum: 12.09.16 08:05

suzymon, ale tazatelka to zboží chce PRODÁVAT!

Datum: 12.09.16 08:44

Cocklit, však já vím. Přece přesně o tom tam píši. Popisuji různé internetové obchody tady u nás v Čechách, kteří se zásobují právě u čínských obchodníků přes AliExpres. A není jich málo. Já sama našla několik takových obchodů, kde jsem viděla zboží, které na Alíku je. Já si to objednám sama, když to budu chtít, ale je spousta lidí, kteří si raději připlatí a koupí tady u nás, protože se třeba bojí sami u číňanů nakupovat. Nebo to neumí, nebo k tomu mají jiné důvody. U ní je jedno, jestli to chce prodávat někde v krámku, nebo si zřídí internetový prodej tady u nás. Ale k obchodování musí mít faktury a tak dál a v tom já jí poradit neumím. Ale jde to a dnes je to běžné. Nakonec i tady jí někdo dobře radí jak a kde se má pídit co všechno musí k obchodování mít, aby neměla problémy.

doplněno 12.09.16 08:57:

A podle mne to nebude zase takové nepřekonatelné úskalí. To by ti druzí také neobchodovali, nebo by zbankrotovali. Určitě je tady možnost jak si to promyslet, spočítat náklady, výdaje, potíže s tím spojené a jaký by mohl být zisk. Praxe pak ukáže. Proto bych raději napřed nějaké to zboží objednala jen pro sebe, nebo pro svůj blízký okruh a zjistila si napřed kvalitu zboží a kolik by za něj byli lidé u nás ochotni zaplatit. Porovnávala bych ceny, a výběr artiklů v tomto sortimentu u jiných, už u nás zavedených prodejců a tím bych se řídila. Chce to čas, odhodlání a také vědět, že všechno nemusí jít jako po másle. Ale to platí u každého obchodování. Měla jsem sama obchod, tak vím že to je někdy dost o nervy, ale to je normální. Každá práce si sebou nese své.

Od: gkbc
Datum: 11.09.16 23:46
Jako podnikatelka musíte mít doklad o proclení ke všemu zboží. Zaplatíte clo (kolik je clo na šperky, to nevím) a DPH 21%.

Datum: 12.09.16 08:54

Dnešní odpověď z celní správy pro úplnost.

...Zboží budete asi dále přeprodávat, tudíž bude na něj uvaleno clo a daň z přidané hodnoty.
Pokud se nechcete osobně účastnit celního řízení, máte právo na základě plné moci, pověřit společnost, která za Vás vše vyřídí (Česká pošta, DHL, FedEx, a další).

Datum: 12.09.16 09:01

Jojo , ted je na tobe , zda se priznas , nebo zatajis...

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.