Ekologická/ekonomická možnost hnojení pole?

Od: Datum: 03.10.16 11:37 odpovědí: 3 změna: 03.10.16 13:30

Ve formě zeleniny, luštěnin, ovoce probíhá přenos minerálních látek z polí do našich domovů a my je pak přeneseme do splaškové kanalizace, na skládky, do spalovny a nebo je necháme (za vzniku CO2) převést oranžovými kontejnery k dalšímu využití jako kompost/hnojivo. Ale i kdyby majitelé polí hnojili tím kompostem, tak by to bylo asi neekologické (možná i neekonomické?) kvůli uhlíkové stopě která vzniká převozem a zpracováním biomasy ne?

Čím by tedy zemědělci (pěstující ve velkém neregionálně/ne místně) měli hnojit aby to bylo trvale udržitelné i co se týče uhlíkové stopy/ekologické stopy?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.10.16 12:45

Vrátit se k trojpolnímu hospodaření jako ve středověku, ale se vším všudy (i se středověkými výnosy a hladomory).

Nebo se vyrezignovat na pseudoekologické žvásty o uhlíkové stopě a podobných blbostech. (Mimochodem, u nás jsou kompostové kontejnery hnědé a je dobře, že jsou - aspoň pro nás, co máme zahradu a konečně se můžeme rozumně zbavovat rostlinného odpadu).

Ohodnoceno: 2x

Datum: 03.10.16 13:15

Uhlíkovou stopu bych skutečně vůbec neřešila (dříve, mj., bylo i mnohem-mnohem více různých bažin, kde zahnívalo dřevo a jiné rostlinné zbytky - naši předkové je vysušili, ale do přírody toto normálně patří). Jinak dobré hnojení je pomocí luštěnin.

doplněno 03.10.16 13:46:

Pckop: To se ptáte mne? :-D Já jsem otázku nezadávala.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 03.10.16 13:30

Tohle vás opravdu zajímá nebo je to nějaký praštěný úkol do školy?

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.