Osvojení/adopce dospělé osoby

Od: Datum: 10.09.16 21:04 odpovědí: 2 změna: 12.09.16 18:48

Dobrý den, existuje způsob, jak si osvojit cizí a dospělou osobu, například takovou se kterou máte dlouhodobě přátelský vztah? Když jsem četl nějaké informace na internetu, tak je to možné jen ve specifických případech, jako například osvojení sourozence už osvojeného člověka a podobně..Máte o tom tady někdo informace?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 12.09.16 18:29

Chtělo by to zajít někam na úřad, vždyť i u nás se kdysi praktikovalo, že ve šlechtických rodinách se adoptovali příbuzní, aby nešel majetek do cizích rukou.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.09.16 18:48
avatar

Dříve býval běžný vztah "pobratim/ posestrina" (hl. v některých zemích, ale mám dojem, že to částečně bylo i u nás), což byl cizí, nepříbuzný člověk úředně prohlášený za sourozence žadatele - na základě velmi dobrých vzájemných vztahů, mimořádných zásluh ve vztahu k žadateli apod. Měl potom stejná práva jako žadatelovi vlastní sourozenci. Nevím, zda je něco takového možné i dnes.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.