Jak si vyřídit neschopenku, když nemůžete?

Od: Datum: 10.09.16 16:01 odpovědí: 8 změna: 11.09.16 12:53
Dobrý den, otázka je spíše teoretická. Představte si člověka, který chodí normálně do práce. Najednou má problém s nohama. Jen tak tak se dostane k doktoru, kde ho doktor ošetří, nohy mu obváže. Pak se dostane ke svému obvodovému lékaři, který mu vystaví neschopenku. Ten člověk se za pomoci někoho z rodiny dostane domu. A teď... Musí část neschopenky vzít ke svému zaměstnavateli. Ale co když nikdo z rodiny nemá čas, zaměstnavatel je 30 km daleko a pro neschopenku si určitě nepojede. Autem nemůže jet, jak by řídil? A na poštu si asi těžko zajde, když se sotva s berlemi dobelhá z gauče na WC?
Co s tím? Děkuji za názory...

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 10.09.16 16:05

zavolá do práce a dohodne se na dalším postupu...

případně není problém poslat neschopenku emailem.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.09.16 16:08
avatar

Takový člověk nemůže zůstat bez potravy a nežije na poušti. Všude okolo jsou lidé, kteří pomohou a také telefon má každý, tak by se mohl domluvit s obvoďákem a zavolat účtařce že se neschokpenka zpozdí. Jo a šéfovi oznámit, co se stalo. ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.09.16 16:08
avatar

...zavolat zaměstnavateli, domluvit se na zaslání fotokopie mejlem a příležitostně, až se něco objeví ji zaměstnavateli dopravit nebo po kolegovi...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.09.16 16:24
avatar

Zaměstnanec je povinen se v práci omluvit a neschopenku zaměstnavateli dodat v co nejkratší lhůtě. Možností, jak to zařídit i v případě, že je člověk doma sám, je spousta, nemá smysl sem všechny vypisovat.

Opravdu si myslíte, že by si někdo z rodiny (ze sousedů) ve vyjímečné situaci nedokázal najít čas, aby cestou z/do práce koupil známku a obálku? (Neschopenku stačí zaslat poštou).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: uska®
Datum: 10.09.16 20:09

Doma vždy mějte obláku se známkou. Nemusíte nikam chodit, jen počkáte na příchod pošťáka a dopis mu třeba shodíte oknem. Když se chce, všechno jde.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: mtan
Datum: 11.09.16 11:44
uska má zatím nejlepší odpověď. Paradoxně by se dalo říci nejhorší, ale drží se otázky. Jak už bylo řečeno v tomto tématu, je třeba doručit neschopenku zaměstnavateli v co nejkratším čase. Nějaký e-mail nebo zavolat na personální...uvědomte si prosím, že ne každý zaměstnavatel musí být tolerantní k té nebo oné metodě. Správně potřebuje ten papír.
Od: maky®
Datum: 11.09.16 12:45
avatar

Dobrý den, jednou jsem měla střevní chřipku a nemohla vyjít z baráku, zavolala jsem doktorce, ta řekla, at přijdu, až mi to můj stav dovolí, zavolala do práce a tam to vysvětlila.Neschopenku mi vystavili zpětně.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: patronkaa
Datum: 11.09.16 12:53

Mně v podobném případě dokonce doktorka cestou ke mně na návštěvu vyzvedla v lékárně léky. To se platil ještě poplatek 1,- za recept :)

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.