Mám si kupovat obvazy do nemocnice?

Od: Datum: 09.09.16 18:37 odpovědí: 20 změna: 12.09.16 07:21

Jdu na týden do nemocnice na menší chirurgický zákrok v CA. V instrukcích k hospitalizaci je položka, že mám mít 4 elastická obinadla nebo gumové punčochy s sebou. Je toto normální? Kdykoliv jsem byl v nemocnici, tak mi veškerou péči zajistili oni. Nemám si také koupit skalpel?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 09.09.16 18:46
avatar

Ano, ty punčochy nebo obinadla si musíte přinést. Zabandážují vám nohy, abyste nedostal trombozu. Potom si to zase odnesete. :-D


doplněno 09.09.16 18:51:

CA? Že by celková anestezie?


doplněno 09.09.16 19:05:

ra, to jo, to zase jo. :-D

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.09.16 18:48

To CA znamená California?


doplněno 09.09.16 19:02:

California by ovšem měla větší vliv na způsob úhrady péče, že ..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.09.16 19:33
avatar

Skalpel kupovat nemusíš, ten se tam někde bude povalovat z předešlé operace. To víš, šetřít se musí. Poplatky zrušeny a ředitelé nemocnic z něčeho musí kupovat baráky, auta a platit prostitutky.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.09.16 10:04
avatar

majsterjoe - Co to má společného s poplatky *sok*? Před mnoha a mnoha lety (o nějakých poplatcích nikdo neměl ještě ani tušení) jsem byl v jedné velké a známé nemocnici na operaci kýly a stahovací punčochy (nebo obinadla) jsem musel mít taky. Je to (a vždycky byl) zcela běžný požadavek.


doplněno 11.09.16 18:43:

dota - Tak to moje zkušenost je výrazně starší, cca 25 let. Od té doby jsem absolvoval další 2 operace, jednu v narkóze a druhou s umrtvením injekcí do páteře, každou v jiné velké pražské nemocnici. V obou případech punčochy vyžadovali.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: dota
Datum: 11.09.16 18:00

Otázka je, v které nemocnici to vždycky byl běžný požadavek. Je to dva roky zpátky, kdy jsem byl na operaci v krajské nemocnici a nic takového po mně nechtěli. Někde chtějí, někde ne.


doplněno 11.09.16 18:48:

Třeba je ta nemocnice kde jsem byl výjimka, je to klidně možné. Četl jsem ohledně epidurálu dost negativní ohlasy, jak vy to hodnotíte.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.09.16 19:14
avatar

Jak to hodnotím? Špatně. Už bych to prožít nechtěl. Radši normální narkózu. Po té je Vám sice chvíli blbě, ale to brzy přejde. Nic nevíte a kdybyste se náhodou neprobudil, ani si toho nevšimnete. Při epiduralu mi akorát natáhli roušku, abych na ně neviděl. Při operaci jsem necítil vůbec nic, ale jinak jsem celý průběh operace slyšel: "...podrž to tady, hele utáhni to víc, bacha tady to teče, takhle to nepůjde, podvaž to radši tady, jo to bude stačit, už to drží...". Pak jsem ležel na pokoji a spodní část těla jsem několik hodin neměl. Jakýkoliv pokus o pohyb nohou byl marný. Když jsem se štípal do stehna, necítil jsem vůbec nic. V tu chvíli Vás napadají strašné věci... Ale pak ta radost, když jsem zjistil, že už umím pohnout palcem pravé nohy...*uf*

*hi*Ale to jsme lehce mimo téma otázky.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: isteron
Datum: 09.09.16 19:51

Elastické obväzy najmä pri krŕčových žilách a p. sú nadštardant a dajú sa používať opakovane, najmä keď máte podobné ťažkosti. A určite ich budete potrebovať aj doma.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: maky®
Datum: 09.09.16 20:01
avatar

Do jedné nemocnice na operaci jsem si nemusela přinést nic, půjčili mi na dobu pobytu jejich elastické punčochy. V jiné nemocnici jsem musela mít svoje a měla nařízeno nosit je ješte dva týdny doma.V každé nemocnici je to jinak.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.09.16 21:33
avatar

Mám dceru zdravotní sestru zaměstnanou přímo v nemocnici a ta říká, že v ambulanci při objednání na operaci vám měli automaticky vystavit odběrový poukaz na obinadla, Alespoň v Pardubicích je to běžné.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.09.16 21:41

Manželka v nejmenované nemocnici dostala na pár dní "obinadla" pneumatická, motorová, masážní.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.09.16 21:54
avatar

Při plánované operaci je to běžné, pokud skončíte v nemocnici náhle, nikdo vás nebude nutit jít si domů pro elastická obinadla a léky které běžně užíváte. Brno.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bcvvv
Datum: 09.09.16 21:58
Zajímavé. Ještě že mě nikdo nehnal koupit obinadla, když jsem frcela na operaci rovnou z pohotovosti. :D To jsem je normálně dostala, takže to očividně jde, když se chce.
Ale zase mě zarazila jiné věci - jela jsem na pohotovost, pak rovnou na sál a měla jsem s sebou jen kabelku. Na pokoji nikdo, takže jsem hned ráno řešila, jak si dojdu na WC, když nemám toaletak, mýdlo, ručník, prostě nic. Rodina dojela až později a já po operaci somrovala po nemocnici toaletak atd., když jsem měla ležet. No taky nic moc.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.09.16 22:08
avatar

Jsem v nemocnici poměrně často ale ještě se mi v Brně v Úrazovce a u SV. Anny nestalo, že by na WC nebyl toaletní papír a u umyvadel nebyly papírové utěrky a zásobník s mýdlem, obyčejný látkový ručník vždy dostanu. Po operaci jste řešila jak si dojdete na WC, to tam nemáte ani zvonek na sestru?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: gjvcx
Datum: 09.09.16 22:25
Já jsem mohla chodit, operace byla laparoskopicky, takže nic zvlášť zatezujiciho, jen jsem strávila večer a noc na pooperacnim napojená na monitory a ráno mě už normálně nechali přejít na obyc. pokoj. Sestra mi řekla, že toaletak a všechno ostatní jsem si měla přinést, haha. :)
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.09.16 23:50
avatar

za komoušů v r. ca 1980 jsem si žádná obinadla nekupovala ..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.09.16 06:50
avatar

Ty elastické punčochy doporučují vzít si s sebou. Dříve si je člověk ve zdravotnických potřebách vyzvedl zdarma, na poukaz od lékaře, dnes se to platí, je to něco přes 300 Kč za pár. Pokud je už pak nebudete potřebovat, vyperete je a kdoví, kdy se zase budou hodit. Už nemusíte pak kupovat další, máte je jednou pro vždy.

Obvazy si do nemocnice nekupujete. Pokud personál potřebuje pružná obinadla a Vy je nebudete mít, nedělají z toho žádnou vědu, dvě Vám přinesou a nohu zabandážují. Pak je na Vás, abyste si je pěkně stáčel a měl je připravené k dalšímu použití, aby se sestry nezdržovaly jejich motáním.

Jinak, v nemocnici jsem letos pobyla dlouho. Operace - ortopedie, rehabilitační oddělení a následně lázně. Překvapilo mě, že všude měli čistá WC i umyvadla, dostatek toaletního papíru, tekutého mýdla a papírových ubrousků na ruce. Tohle dříve nepamatuju, museli jsme mít vše vlastní. Přece jen to jde k lepšímu. Navíc se už za hospitalizaci neplatí. Tak co chtít víc? Občas dokonce člověk narazí i na oběd, který mu chutná. Já vzpomínám v dobrém na hrachovou kaši s průhledným plátkem uzeného. Ale pochutnala jsem si.

Na ortopedii byl sice toaletní papír spíš takový glaspapír, ale pořád lepší, nežli žádný. Personál všude příjemný, milý, nesetkala jsem se s nikým hrubým, drzým. Sice operace, žádný extra zážitek, ale lidé kolem mě byli všichni prima. Tak jsem se snažila i já, abych jim to neztěžovala, nehekala, nebyla protivná a nechtěla nějaké výhody navíc.

Obinadla i kompresívní punčochy si vezměte, pro strýčka Příhodu. To uvezete. Skalpel budou mít vlastní, leda že byste si tím vaším mazal chleba ke snídani.:-D Jaga.

A ať Vám to dobře dopadne. Já do 58 nevěděla, co je to nemocnice. Pouze 2 porody. Zato potom se to, panečku, rozjelo. Co nadělám? Tak to všechno dobře zvládněte, ať je z Vás zase zdravý sokolík. *placni* Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 10.09.16 07:03

Zdravím elastické punčochy jsou na poukaz stále zdarma alespoň u nás:)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.09.16 13:59

Zdravím, asi jak která nemocnice šetří. Letos nemocnice u sv. Anny Brno, plánovaný zákrok v lokální A, protože na sále, punčochy ano. Před zákrokem přinesli, druhý den jsem je vrátila. Po vyprání použili pro jiného pacienta.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vikung
Datum: 11.09.16 20:13

Hlavneze platime vsichni zdravotni pojisteni...

Lepsi pripad je, kdyz si Vas ze statni nemocnice doktor preveksluje do sve privatni ordinace, tam Vas odoperuje za co mu primo nekrestansky zaplatite a na prevazy a kontroly pak chodite ke stejnemu lekari do statniho zarizeni ... ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.09.16 07:21
avatar

Vikungu, nemáte pravdu. Za operaci u soukromého lékaře neplatíte. On to naúčtuje zdrav.pojišťovně stejně, jako každá jiná nemocnice. *hej*Kamarádku odoperoval soukromý ortoped v neděli v noci, v úplně jiném městě, kde si pronajal sál s personálem. Pak ji předal do péče téže nemocnice a ta do lázní. Kdyby to neudělal, ona by se se svým kolenem, dostala na řadu až skoro za rok.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.