Řešení majetku

Od: Datum: 06.09.16 11:52 odpovědí: 6 změna: 08.09.16 11:40

Chtěl bych se poradit se situaci, že matka byla umístěna do domova pro osoby s těžkou demencí a psychiatrička doporučila soudní odebrání svéprávnosti.

Jak by to poté bylo s majetkem, když by mě jakožto syna soud určil opatrovníkem domu,lesa,pole, které je na ní napsané.

Ona sama se nedovede rozhodovat, aby třeba podepsala, že se vzdává majetku do domu bude potřebovat investovat a ne čekat 20 let dokud bude živá matka...

Navíc bratři a sestra by také chtěji dořešit podíl ( od dům nemají zájem,já ano ) a ne čekat až na dědické řízení.

Když mám od ní generální plnou moc úředně oveřenou tak nemohu rozhodovat a nakládat s majetkem za ní,či by musela být ověřena notářem? Děkuji za rady


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 06.09.16 12:50

Majetek je tvé matky. Pokud se nedokáže rozhodovat a je v domově pro osoby s těžkou demencí, tak je snad jasné, že ti svůj majetek nemůže darovat. Můžeš se sice pokusit pomocí předešlé generální moci jí majetek "ukrást" . Ale nemusí to pro tebe dopadnout dobře.

Pokud budeš určen opatrovníkem(pokud budeš chtít), tak se musíš stát dobrým hospodářem jejího majetku. To znamená, aby ona z něho měla užitek. To následně bude soud kontrolovat.

Můžeš soudu navrhnout, že dům od ní odkoupíte a ona následně peníze použije pro lepší péči. atd...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.09.16 13:15

S generální plnou mocí můžete manipulovat i s jejím majetkem. Trestné to není, ona to těžko může napadnout při svém stavu, maximálně někdo z příbuzných.

Nicméně tu generální plnou moc musíte mít notářsky ověřenou a samozřejmě podepsanou za jejího vědomí, kdy si uvědomuje, co podepisuje. Zpětně ji tedy podepsat nelze, protože notář Vám nepotvrdí podpis, kdy jsou pochyby, že dotyčný chápe závažnost svého jednání.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.09.16 16:03
avatar

Jaké řešení navrhují spourozenci?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.09.16 16:10

Samozřejmě nemůžete čekat dvacet let, ale hlavně aby matka rychle odešla do říše snů, pak začne čoro moro se sourozenci

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hbch
Datum: 06.09.16 16:46
Já moc nechápu, jak vám mohla podepsat plnou moc, když je nesvepravna (což sice ještě neni soudně potvrzeno, fakticky ale nesvepravna je).
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.09.16 23:37

Sourozenci chtějí vyplatit,nikdo dům nechce jen prachy mají své,plnou moc podepsala v době cca 2 roky zpět když ještě byla schopná,ale její stav se během půl roku rapidně zhoršil skrze myšlení.Tak nevím co s tím tědka,plná moc je jen úředně ověřená na úřadě jako generální.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright Š 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.