Zaplacení poplatku za odvolání

Od: Datum: 02.10.16 23:12 odpovědí: 3 změna: 03.10.16 18:16

Dobrý den. Vrtá mi hlavou otázka. Když v občanskoprávním sporu žalovaný nesouhlasí s rozsudkem a odvolá se. Je vyzvám soudem k zaplacení poplatku za odvolání. Musí tento poplatek zaplatit, když např. nemá peníze? Za jakou dobu musí poplatek zaplatit? Lze to na splátky? Jaké jsou možnosti? A nebo pokud poplatek neuhradí, platí rozsudek i když se odvolal a nezaplatil? Nebo se čeká až zaplatí? Jak se taková situace řeší? Za informace děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ctenar
Datum: 03.10.16 07:14

Nerozumím tomu, ale čtu Občanský soudní řád (od §201) a Zákon o soudních poplatcích (§4, §7, §10)

O splátkách jsem tam nic nenašel.:( Asi bych se ptal přímo tam, kde to máš platit.

I poražený žalovaný má někdy právo na náhradu nákladů řízení (§143). Zajímavé čtení o nákladech od §137.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: stir
Datum: 03.10.16 18:07

soud ti muze poplatky prominout,osvobodit..,.prokázes svoje prijmy, vypisy z uctu, majetkove pomery a bud te osvobodi zcela nebo zcasti.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.10.16 18:16

V té výzvě soudu k zaplacení poplatku máte poučení, že pokud poplatek v určité lhůtě ( asi 7 dnů) neuhradíte, odvolání se neprojedná.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.