Změna výpovědi

Od: Datum: 07.09.16 13:45 odpovědí: 3 změna: 07.09.16 23:35
Dobrý den, chci se zeptat:Bývalý přítel mě fyzicky nnapadl A sebral mi telefon. Policie mě odovezla na sepsání. Máme spolu syna. Do výpovědi jsem uvedla, že se nejedná o osobu blízkou. Dnes jsem chtěla obvinění stáhnout, ale bylo mi řečeno, že to nejde jelikož jsem uvedla, že to není osoba blízká. Mohu změnit to ve výpovědi na osobu blízkou? A obvinění stáhnout? Děkuji
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 07.09.16 13:53

Pokud jste již poskytla takto výpověď, tak to stáhnout nelze. Institut osoby blízké funguje tak, že můžete odmítnout poskytnout informace kvůli sobě nebo osobě blízké. Tedy že Vás nemohou nutit vypovídat. Jakmile ale vypovíte, tak je pozdě. U případného soudu samozřejmě můžete říkat, že se vlastně nic nestalo atd. ale to už nemusí brát soud v podtaz, protože existuje Vaše výpověď na policii.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 07.09.16 15:19

Dobrý den, ano, v tomto případě stáhnout nic nemůžete, ani nic dalšího měnit, jinak souhlas s předchozí radou.

Nicméně by mě zajímala jiná věc - proč chcete to obvinění vlastně stahovat? Jedná se o bývalého přítele, který vás navíc fyzicky napadl. To chcete krýt s prominutím dalšího lumpa, který si trest jistě zaslouží, aby vyvázl bez trestu? Čeho se bojíte? Je potřeba tomu udělat přítrž, dost možná nejde jen o vás, ale i o syna, kterému tak zajistíte snad trochu klidné dětství.

Nic nestahujte a nic si nevyčítejte, jistě jste udělala nejen pro sebe, ale i syna to, co můžete, o zbytek už se postará policie a váš bývalý přítel (konečně) dostane to, co si zaslouží. Být Vámi bych toho ještě využil a k té výpovědi přidal další přitěžující okolnosti, které jste ještě zmínit nestihla.

Ohodnoceno: 4x
 
Od: ruze®
Datum: 07.09.16 23:35
avatar

A proč by jste to stahovala? Budete policii akorát za blbku.Fyzicky napadl=zmlátil a tak to bude po2,po3,po4...vy ho vždy nahlásíte a pak stáhnete a tak dokola až vás jednou zabije.Takových případů je nespočet a nechápu ženské,co si to nechají líbit a to dokonce i opakovaně!

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.