Do restaurace pouze na pití?

Od: Datum: 06.09.16 17:27 odpovědí: 12 změna: 07.09.16 13:22

Ahoj, nedávno jsem si říkala, že vlastně nevím, zda je běžné jít do restaurace jen na pití? Třeba na kafe, víno... Je to "slušné" či jak bych to vyjádřila?
Já když jsem byla v restauraci, tak vždycky na jídle.. A teď tedy nemyslím nějaké hospody a tak..
Líbí se mi totiž v Praze restaurace bellavista, jenže jsou tam šílené ceny za jídlo a co jsem koukala na recenze restaurace ohledně servisu a celkově jídla, tak do toho jít nechci... Ale kvůli tomu výhledu bych si tam sedla a to kafe dala. Není to hloupé? Doufám, že to není uplně stupidní dotaz :D Děkuji moc :)

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: balzerka
Datum: 06.09.16 17:34

Proč né, když to mají v nabídce? Kolikrát jsme dali jen pití nebo kafe. V době mimo oběd to je snad běžné.

Ohodnoceno: 0x

Od: ben®
Datum: 06.09.16 17:55

Dobrý den, je to zcela normální (dát si jen kávu) a jídelní lístek odmítnout. Ovšem, zase je slušné nebýt tam celý den u jedné kávičky. Takže, posedět, dát si kávu - a vypadnout . Zdravím!

doplněno 06.09.16 18:44:

lucie19 - nemáte zač.

Ohodnoceno: 1x

Od: wamp®
Datum: 06.09.16 18:21

Ahoj.

Restaurace neslouží pouze k jídlu.Můžete si tam dát třeba celý nápojový lístek *smich*

Ne,teď vážně.Dejte si kávičku,popř.dvojku vínka a třeba zmrzlinový pohár.Mňááám :-P

Datum: 06.09.16 18:33

Také jsem si sedla na kafe do zámecké restaurace v Mělníku jen kvůli nádhernému výhledu na soutok Vltavy a Labe ;)

Určitě to není hloupé, v pohodě si dejte jen pití.

Od: lucie19
Datum: 06.09.16 18:40

děkuji vám :)

Od: mcfight
Datum: 06.09.16 19:47

To záleží také na tom - v kolik hodin do restaurace popíjet dorazíte. Pokud příkladem v 11:30, restaurace jsou většinou plné(alespoň ty lepší) a je logické, že pokud budete jenom pít, tak na Vás budou ostatní lidé hledět nevraživě. Pudou na jídlo vy jen popíjet za pár kaček...Je to trochu o citu pro situaci..

Datum: 07.09.16 00:23
Na pití mají majitelé největší marži...

Datum: 07.09.16 08:18

mcfight. Cit pro situaci? Proč by mi mělo vadit, že já si dám k obědu jenom jedno pivo a přitom "zasednu" místo někomu, kdo si chtěl dát knedlo vepřo zelo?

Od: mcfight
Datum: 07.09.16 13:22

Hodně lidí chodí z práce hladových, rovnou do reastaurace, na obědní čas. Pochybuji, že naléhavost Vaší potřeby bude na stejné úrovni, přestože nemusí být pravidlem. Až se Vám to párkrát stane, pochopíte nač narážím. Banda lufťáků, co si dají sifon, cucají to dvě hodiny v době oběda a vy máte hlad, že byste jedl i "trávu"...

Od: jezevec
Datum: 07.09.16 08:22

Abslovoval jsem stovky schůzek, jednání a pod. ve spoustě restaurací od těch nejobyčejnějších putyk, až po Four Seasons nebo Hilton. Nikdo se nad přáním "presso a vodu" nikdy nikde nepozastavil vyjma putyky ve Vrchlabí, kde dělali akorát turka...

Od: jmlc®
Datum: 07.09.16 08:24

jj, v jednom parném dni jsem přišel do restaurace a sedl ke kolegům - co to bude? Zatím prosím jen půl litru čisté vody z vodovodu, jsem úplně vysušený.

- přinesl džbánek s vodou a sklenici, řekl si 25,-Kč. A to se vyplatí!

doplněno 07.09.16 08:52:

Ono je to o marketingu - však jsem si tam od té doby nedal meníčka po 90,- ani tam nechodím na pivko - vedle totiž k jídlu dostanu vodu "zdarma", přitom to jídlo je minimálně na shodné úrovni.

Je pak zajímavé vidět dvě restaurace s podobnými prostory vedle sebe - jedna jen "hongá nohama", druhá je narvaná k prasknutí. A u vody z vodovodu za 25,- to začíná... to je můj názor, já se podle něj chovám.

Datum: 07.09.16 08:48

Džbánek s vodou za 25kč je absolutně v pořádku. Když nechceš nic platit, tak tam vůbec nechoď.

Provozování restaurace není charita.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.