Do kdy má být vyřízena pozůstalost?

Od: Datum: 06.09.16 12:04 odpovědí: 7 změna: 06.09.16 21:31

Mám bratra který dochoval naše rodiče . Po jejich smrti se nezmínil jestli již proběhla pozústalost . Vím že můj otec měl našetřenu nějakou kačku o které mě řekl ale nic nenapsal . Je mě trapné o něco si říkat . Za jak dlouho by měla pozůstalost proběhnout . Je to 1 rok matka a 1/2 roku otec . Děkuji .

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 06.09.16 12:13

Mělo by vám přijít od notáře předvolání k vyřízení pozůstalosti. U nás to bylo za 4 měsíce .

Jistě také záleží na vytíženosti notáře.Proč se nezeptáte bratra jak vlastně to je?

Ohodnoceno: 2x

Datum: 06.09.16 12:44

..u nás celkem rychle, do cca 2 měsíců ;) Sestra se daleko víc mámě věnovala a starala se, bydlely obě ve stejném městě, po ničem jsem se nepídila a nic nerozporovala.

Ohodnoceno: 0x

Od: ccc
Datum: 06.09.16 13:20

Datum: 06.09.16 15:56

délku řízení předpisy neupravují, záleží na okolnostech případu a vytíženosti přiděleného notáře - můj otec zemřel v Praze, zůstalo po něm jen několik účtů, žádná závěť a já jediný dědic, vše jasné a bez problémů, přesto to trvalo 9 měsíců...

Od: uska®
Datum: 06.09.16 17:27

Pokud nebylo co dědit, tak vám žádné vyrozumnění nepřijde. Notář bude jednat jen s tím, kdo zařizoval pohřeb. Budete se muset zeptat bratra.

doplněno 06.09.16 21:55:

Ano - peníze u banky zatajit nelze. Ale tyto prostředky mohly jen pokrýt náklady na pohřeb a dál se nic neřeší, nikdo z ostatních dědiců se ani nepředvolává.

Od: balzerka
Datum: 06.09.16 19:13

Někdy i roky. Aspoň jsem slyšela, že se dohledávaly majetky, listiny k pozemkům, oceňovaly obrazy , když zemřel děda mé známé.

Datum: 06.09.16 21:31

Naše notářské řízení trvalo 8 měsíců jen díky nekomunikaci UPC Direkt. Pak vám příjde předvolání od notáře, kde se dozvíte co a kolik vlastnili vaši rodiče, pokud tedy neměli peníze v kredenci, které jsou prakticky neprokazatelné. Peníze uložené u nějaké instituce vám bratr není schopen zatajit.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.