Vratka daně za evidenci na ÚP

Od: Datum: 03.09.16 13:40 odpovědí: 3 změna: 04.09.16 02:49

Zdravím, chtěl bych se zeptat, když jsem teoreticky vedený na ÚP, tak mám pak v březnu/dubnu následujícího roku nárok na vrácení daní za pobyt na ÚP. Ptám se tedy zda se počítá období, kdy nepobírám podporu nebo i to s podporou? Je tedy možné být třeba 2 měscíce na ÚP bez podpory a pak si o ni zažádat od ledna? Jde mi o tu vratku daně :) Jinak podmínku - minimálně 12 odpracovaných měsíců v průběhu 2 let, splněnu mít budu.

Předem díky za odpovědí


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: uska®
Datum: 03.09.16 15:04

vrácení daní za pobyt na ÚP.

Asi vás zklamu. Žádná odměna či vratka daně se za evidenci na prasáku neposkytuje. Na případnou vratku máte nárok pokud jste v tom roce nějaké daně odvedl a ne za to, že jste veden na ÚP.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.09.16 17:55
avatar

Fininční úřad Vám nemůže vrátit nic, co jste mu nezaplatil, takže je to jasné.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.09.16 02:49
avatar

Přestože jste otázku formuloval poněkud "nešťastně", myslím, že jí rozumím: Ptáte-li se na základní daňovou slevu na poplatníka, tak na tu máte nárok za celý kalendářní rok, přestože neodpracujete celý rok.

Otázkou je, jestli Vám bude co vrátit (kolik jste za odpracované měsíce na dani z příjmu odvedl?)... Daň lze vrátit maximálně do výše odvedených záloh.

Daňová úleva nijak nesouvisí s pobíráním podpory v nezaměstnanosti, která dani z příjmu nepodléhá. Tzn., že začátek výplaty podpory nemusíte nijak posouvat.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.