Dostanu podporu,když sám skončím v práci?

Od: Datum: 02.09.16 19:41 odpovědí: 4 změna: 02.09.16 23:33
avatar

Sám bych ukončli pracovní poměr-po 11 letech a přijdu na pracák s tím,že za 2 měsíce nastoupím do jiného zamněstnání.Dostanu podporu z prac.úřadu.?Odstupné v práci nedostanu protože bych skončil po dvouměsíční výpovědní lhůtě?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 02.09.16 19:45
avatar

Odstupné nedostanete, protože ukončíte pracovní poměr Vy sám. Odstupné náleží pouze v případech výpovědi ze strany zaměstnavatele z konkrétních důvodů uvedených v zákoníku práce nebo při rozvázání PP dohodou z týchž důvodů.

Podporu při splnění zákonných podmínek (aspoň 365 pojištěných dní v předchozích dvou letech) dostanete, ale bude mírně krácená (cca 10 %), protože jste od zaměstnavatele odešel ze své vůle.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 02.09.16 19:55
avatar

Už jsem měl být dávno pryč i ze své vůle-protože s takovými voly se pracuje moc težko.

Datum: 02.09.16 21:54
avatar

Ano dostanete,ale jen 45% místo 65 nebo 60% z průměru!

Z výjimkou stanovených případů se odstupné nedává,při podání výpovědi je téměř vždy krácena podpora (pokud jsou splněny podmínky být rok ...viz výše)na 45%,Zase výjímka nevím jak je to stanoveno,normálně řečeno -pádný důvod pak se nekrátí,např při doběhu smlouvy a neprodloužení,možná ze zdr.důvodů... někde i stěhování jinam za partnerem /u nás v JH stěhoivání do jioného okresu není pádný důvod!)

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 02.09.16 23:33
avatar

Jsem na jiném PC, v němž nemám "po ruce" zákony. Podívejte se do uákona o zaměstnanosti na vážné důvody, jestli byste některý z nich (!pozor, použít přesnou formulaci!) nemohl uvést do písemné výpovědi.

Pokud dáte výpověď z vážného důvodu (musí být v písemné výpovědi), budete podporu pobírat ve standardní výši → 65, 50 a 45 % průměrného čistého výdělku (podpora se nebude krátit).

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.