Chráněné pracovní místo

Od: Datum: 01.09.16 12:02 odpovědí: 1 změna: 02.09.16 05:59

Může mi prosím někdo vysvětlit, jak se mají příspěvky pro lidi zdravotně znevýhodněné? Pochopila jsem, že zaměstnavatel mající více jak 25 zaměstnanců musí mít 4% osob zdravotně znevýhodněných (OZZ). Pokud nechce, může využít náhradní plnění (buď platit státu určitou částku nebo kupovat něco od jistých firem). Když zaměstnává jen do těch 4% OZZ, dostává na ně nějaké příspěvky od státu nebo ne? Nebo příspěvky dostává jen zaměstnavatel, který zaměstnává více než 50% OZZ?

Slyšela jsem o tzv. chráněném pracovním místě. To si může vyřídit i firma, která zaměstnává jen do 4% OZZ? Snad jsem trošku srozumitelná. Děkuji za odpověď předem!


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 02.09.16 05:59
avatar

Kik, to je do školy? Jestli ano, sepiš všechno, co o problematice víš, zkontrolujeme ti to. Ale dej si pozor na formulace a terminologii (obraty)!

Odpověď na otázku "Může mi prosím někdo vysvětlit, jak se mají příspěvky pro lidi zdravotně znevýhodněné?" zní: Nemůže, protože neexistují příspěvky, které by zaměstnavatel pobíral pro zdravotně znevýhodněné.

Pomoc najdeš např. na Portálu MPSV, v zákoně o zaměstnanosti, ...

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.