Počítač a zdraví

Od: Datum: 01.09.16 08:08 odpovědí: 9 změna: 01.09.16 10:30

Dobrý den. V ložnici máme přes noc počítač a 2 mobilní telefony. Vzdálenost postele od počítače tak 1m. Jak je to se zdravím pusobením na organizmus atd. Děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 01.09.16 08:50
avatar

Obecně by v místě, kde se spí neměly být žádné spotřebiče elektrické energie a přístroje, které přijímají nebo vysílají nějaký signál. á tedy striktně v ložnici nic takového nemám, pro jistotu. Psychicky slabší jedince to může negativně ovlivňovat, třeba nespavostí či jinými zdravotními neduhy.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.09.16 09:28

Tak ono pokud ty spotřebiče jsou nějakou dobu před spaním vyplé, tak už nic nevysílají ani nepřijímají ne? Takže je v ložnici akorát trocha umělé hmoty navíc, které by nic ovlivnovat neměly.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.09.16 09:31
avatar

Pokud jsou vytažené ze zásuvky, tak asi ne, ovšem nutno podotknout, že pokud je v ložnici např. televize a byla několik hodin zapnutá a chvíli před spaním se vypne, nějaký ten elektromagnetický smog tam zřejmě zůstane. Proto nejsem zastáncem televizí v ložnici. Někde jsem četl, že třeba obyčejné kaštany z Jírovce tento elektro smog pohlcují.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: honzik*
Datum: 01.09.16 09:46

ty bláho, tak toto kdyby fungovalo, tak je to na nobelovku. Máte prosím nějaké podrobnosti? Šel bych do toho! Z rozsvícené lampy a ze světla na stropě jde také elektromagnetické vlnění, jen jiné vlnové délky. Bohužel doma, jakmile zhasnu tak je okamžitě tma. Bylo by to super, zhasnout a světlo v místnosti uvěznit ještě na několik hodin.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.09.16 10:04
avatar

To musíš světlo chytat do pytlů, jako v Kocourkově.

A jestli kaštany fungují nebo ne, necháme na odborníky.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: honzik*
Datum: 01.09.16 10:27

zatím jsem zkoušel jen (takto krást) teplo mému zaměstnavateli, ale zatím bez úspěchu. Také se to blbě pytluje. Podstata světla a elektromagnetického vlnění se učí někde na základní škole. Kde není zdroj vlnění, není vlnění. To je celé. Vyšší dívčí je pak vysvětlit, kam to vlnění "uteče". Nadšenci pro vědu se mohou zkusit zazdít do místnosti bez oken a dveří a za rozžíhání a zhasínání baterky dumat, kam to světlo mizí. Všechny spotřebiče jsou nějak konstruovány a to, že mají vypínač ještě neznamená, že po vypnutí nemají nějaké obvody pod proudem. To řeší až vytažení ze zásuvky.

Kdo se bojí toho zbytkového vlnění, tak doporučuji teplou deku a ty kaštany, nejlépe ledové v čokoládě. Určitě to pomůže.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 01.09.16 10:08

jsou na to různé studie apod., stejně tak i telefon by měl být co nejdál od hlavy apod. někomu to nevadí a někomu jo. Já třeba občas slyším trafo od vypnuté lampy nebo televize, někdy mi svítící kontrolka televize vadí, tak ji zakryju. Někdy to zas nevadí ... asi to není jen ano/ne

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.09.16 10:20
avatar
Jestli máte wifinu, nebo soused (všichni sousedi), tak je to jedno. Přes den jsme tomu vystavení všude. Při telefonování se doporucuje nemít telefon u ucha, z používání počítače jsme unavení, bolí nás hlava...
Počítač bych v ložnici nechtěla, mobilní telefon ano (ne pod polštářem). M.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.09.16 10:30
avatar

Nedávno jsem četla nějaký článek o svítidlech v bytě. Zaujala mě tam zmínka o tom, že v ložnici by něměly být led žárovky a svítidla, protože jejich namodralé světlo působí negativně na vylučování melatoninu, hormonu spánku. Pohledala jsem si nějaké upřesnění a TADY je. ;) Já už dlouho vím, že když se u počítače večer "zapomenu", pak nemohu usnout. Už vím proč tomu tak je.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.