Úraz na pozemku zaměstnavatele

Od: Datum: 30.08.16 23:33 odpovědí: 20 změna: 31.08.16 20:27

Dobrý večer.Chci se zeptat jak se posuzuje úraz na pozemku zaměstnavatele.

Stalo se to při odchodu z práce.Zvrtla se mi noha a jsem již 5 týden v pracovní neschopnosti.O pracovní úraz samozřejmě nejde,to vím.Ale jak postupovat v případě,že pozemek-parcela je mého zaměstnavatele.

Podle reakcí to nevypadá,že by měli zájem nějak tento problém řešit.

Děkuji za odpověď

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: kakamila
Datum: 31.08.16 07:36

Pokuď tam nebyl neoznačený výkop a Vy nejste asi "slepá",tak asi nic...Snad jste měla aspoň pořádnou obuv...nejlépe kotníčkové pohorky!

Ohodnoceno: 1x

Od: nikita
Datum: 31.08.16 18:39

Obuv byla dostačující a právě se jedná o něco podobného výkopu.Voda,díry aj.Tahle debata mě přesvědčila v jedné věci.Jen se člověk na něco zeptá,okamžitě je kamenován a nařčen,že chce žalovat zaměstnavatele,neumí chodit,je to prostě kretén,který chce vymáhat po všech kdoví kolik.takže Vám všem chytrolínkům přeji krásný podvečer a mějte se krásně.

Datum: 31.08.16 20:27

Tak dobře.Nechtěla jsem to rozvádět až tak.Bohužel pro mě jsem si mylně myslela,že bude stačit takový dotaz.Je cesta po které musíme jít a přes cestu díry.Za normálních okolností jdou vidět.Ale bohužel zrovna pršelo a díry vidět nebyly.Jen člověk odhaduje kde která je.Takhle se to stalo.To že bych navštívila právníky a něco rozjížděla mě ale upřímně fakt nenapadlo.Jen jsem chtěla vědět jestli se dá v této věci něco dělat a co.Nějaký žaloby a kdoví co ještě mě ani nenapadají.Chci to vyřešit v klidu.No a když by to nešlo,tak to rozmazávat nebudu.Jsou důležitější věci v životě

Datum: 31.08.16 07:53

Správně píšete, že nejde o pracovní úraz. Cesta do zaměstnání a zpět se nepovažuje za úkon související s plněním pracovních úkolů. A že se stal úraz na pozemku zaměstnavatele? Každý pozemek někomu patří, není možné, aby každý vlastník pozemku odpovídal za úrazy, které se na něm přihodí, pokud nezanedbal nějaké své povinnosti (neoznačený výkop a pod.)

Ohodnoceno: 3x

Datum: 31.08.16 08:13

Dle některých dotazů zde...to vypadá, že v ČR to bude za chvilku jako v USA...

Opravdu nevím, co by zaměstnavatel měl s Vámi řešit, když jste si cestou z práce zvrtla nohu.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 31.08.16 12:07
Každému se může stát cokoli.Nehrajte si na chytraky,je to jen dotaz.Když si něco udělám na obecním chodníku,taky si to obec řeší ne?
Datum: 31.08.16 12:17

Ne, obec to neřeší. Pouze v případě, že se úraz stane např. když je neuklizený chodník v zimě...a ještě třeba v případě, že na Vás spadne z obecní budovy obecní okap..

Pokud já osobně v zimě spadnu na chodníku patřící obci, tak by mne ani v případě náledí nenapadlo obec "žalovat".

A pokud bych spadl na cestou z práce na parkoviště...na pozemku zaměstnavatele, také by mne to ani nenapadlo.

Datum: 31.08.16 12:31

Bohužel to obec řeší, respektive je nucena to řešit. Jak to dopadne je věc druhá. Dle informací z našeho OÚ probíhá soudní spor o náhradu škody. Občan upadl na obecním chodníku (nikoliv v zimě a na náledí) a žaluje obec o náhradu za rozbité brýle *sok*.

Takže nejen podle dotazů na poraďte to tu začíná vypadat jak v USA. Z něčeho ti právníci musí být živí...

doplněno 31.08.16 12:51:

repkin: Neznám podrobnosti a též mám pochyby. V každém případě si vydělají nejméně 2 právníci (a asi nejen na jedny brýle)

doplněno 31.08.16 12:58:

martincakl: Doteď jsem si myslel, že Vaší předností jsou "jen" odborné vědomosti. Ale musím konstatovat, že jsem se hluboce mýlil, musím ocenit i Váš smysl pro humor :-D

Ohodnoceno: 0x

Datum: 31.08.16 12:48

Správná odpověď obce (zaměstnavatele) by v tomto případě měla znít nějak takto:

Velmi litujeme Vašeho úrazu a přejeme brzké uzdravení. Nicméně není věcí obce (zaměstnavatele), že neumíte chodit. Základy chůze se většina populace učí již v ranném věku někde kolem 1 roku po narození (základy chození na jehlách pak u dívek kolem puberty). Za Vaše případné nedostatky v chůzi tedy plně zodpovídají rodiče a nikoliv obec (zaměstnavatel). Kontakt na své rodiče jistě znáte, doporučujeme se o odškodnění přihlásit u nich. Za případný výprask od rodičů nemůžeme a dokonce ho v tomto případě plně schvalujeme.

Na základě množících se podobných dotazů od našich občanů obec pořádá v podzimním období následujíc kurzy:

- jak si nerozbít hu**...na jehlových podpadcích v zimním období aneb na "jehly" přezujte až v šatně před zahájením plesu

- udělej si sám aneb jak dobře namíchat kvalitní sádru a vsadit nožičku do dlahy

- orientace v mapách aneb kde je nejbližší ortopedická pohotovost

doplněno 31.08.16 13:07:

amper: do naší školy o třídu níže chodil Shakespeare...říkal jsem mu důvěrně Wille...něco jsem od něj okoukal...Děkuji, zase takový suchar nejsem Ale někdy musím také pracovat a tak své odpovědi musím zkracovat. Zde mi to ale opravdu nedalo..

Ohodnoceno: 1x

Od: asd1
Datum: 31.08.16 12:58

Podle dotazu na trhu evidentně chybí příručka "Jak využít vlastní blbost ve svůj prospěch"

Hledání viníka chápu např. pokud někdo spadne do otevřeného kanálu - tam je viník zloděj kovů nebo pracovník který dekl sundal a neoznačil. Ale chtít odškodnění za to že neumim chodit, to mi hlava nebere. Včetně namrzlých chodníků - je zima a v zimě to klouže, to je normální přirozený stav. Kdo neumí chodit po ledu ať na něj neleze. A když na něj vleze a namele si, tak si za to může jen on sám a nikdo jiný.

Lidstvo těžce degeneruje...

Datum: 31.08.16 13:32

Martine, máte u mne bod, už jsem u této otázky bohužel vyčerpal možnosti *haha**palec**pivo*

Datum: 31.08.16 18:42

Jenže to je právě ta otázka - pokud se například ukáže, že zaměstnavatel rozvrtal dvůr a žádnou schůdnou trasu tam neposkytl, tak má šanci případnou žalobu vyhrát.

Datum: 31.08.16 18:59

A to je právě to co nikoho nenapadlo a hned mě začali odsuzovat

Datum: 31.08.16 19:01

Tak důležité okolnosti úrazu nemají co koho napadat, máte je tam napsat *zed*

Datum: 31.08.16 19:30

předpokládáme, že tazatelka je natolik inteligentní, že by to za tu dobu už napsala, ale třeba jsme se v ní spletli ... když děláme ty předčasné závěry ...

Datum: 31.08.16 12:33
ne.
doplněno 31.08.16 12:35: Amper: dost pochybuju, ze to vyhraje.
V zime to vyhraje jen pokud mel zimni boty (ne salovky jako ja, nebo vysoke podpatky jako tazatelka) a ma na to dokumentaci a svedky, neni to takova sranda jak to vypada.

Datum: 31.08.16 16:41
Klobouk dolů.Jste asi jasnovidec když myslite,ze mam boty na podpatku.Mimochodem je nenosim.A o tom že chci podnikat právní kroky proti zamestnavateli tady ale melete vsichni ostatní.Já Ne
Od: asd1
Datum: 31.08.16 17:12

Z dotazu to vyplývá. Proč by jse mu to jinak hlásila a ptala se jak postupovat a na jeho povinnosti?

Ale dnes je možné snad i to, že vlezu sousedovi krást švestky a rupne se mnou suchá větev, tak vysoudím odškodné protože tu švestku řádně neošetřoval a měl na ní suchou větev...

Datum: 31.08.16 18:34

Pak děláte předčasné závěry.

Datum: 31.08.16 12:43

...jsem již 5 týden v pracovní neschopnosti...jak postupovat v případě,že pozemek-parcela je mého zaměstnavatele?

Již ostatní rádcové píší, že nijak. A já jen dodám, že v případě, že pozemek je Vašeho zaměstnavatele, tak zbytečně neprovokovat. 5 týdnů za Vás dělá někdo jiný a zaměstnavatel to musí řešit. A teď snad ještě uvažujete podnikat proti němu nějaké nespecifikované právní kroky. Vy už tam nechcete pracovat? Já bych tu viděl jistá rizika.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.