Stížnost na kolegy

Od: Datum: 30.08.16 14:50 odpovědí: 5 změna: 30.08.16 16:51

Dobrý den. V pracovním kolektivu máme několik jedinců, kteří špatně prezentují firmu a potažmo ostatní zaměstnance. Nenosí pracovní uniformu, jsou nepříjemní na veřejnost při styku s ní apod. Toto všechno má za následek, že si z veřejnosti sice nikdo nestěžuje, ale bohužel my ostatní jsme tak trochu za voly díky nim. Vedení o tomto neví, protože pracujeme v terénu. Moc nevíme, co s tím a tak kolegu napadlo, že napíše anonymní stížnost, na konkrétní osoby, kde se bude vydávat za někoho z řad veřejnosti, a adresuje ji na vedení firmy. Co si o tom myslíte? Je to podle vás nefér, neetické, zbabělé, atd? Popř.jaké máte jiné nápady jak toto řešit? Vyjádřete se prosím k tomu. Děkuju vám a přeji hezký den.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 30.08.16 15:02
avatar
Nenosí uniformu taky nemám rád uniformy
No měli byste si osobně promluvit na poradě s jejich nadřízenými a tam jim s očí do očí vytknout jejich špatnou práci
Leč v praxi na toto má málokdo odvahu a radši se řídí heslem co tě nepálí nehas
Mezi náma někdy je to lepší neb se to taky vše múže obrátit proti vám a pak se vám práce múže stát peklem
Ohodnoceno: 0x
 
Od: vilik
Datum: 30.08.16 15:08
Ano, je to nefér, neetické a zbabělé.
Není lepší Fandovi na férovku říct, že jste si u Novákové připadal jak v.l, protože říkala, že Fanda tam udělal to a to?
A teprve když to nepomůže a zákazníci budou mít s takovým jednáním stále problém nebo by se přímo takové jednání týkalo přímo vaší práce, tak to samé říct šéfovi?
Ohodnoceno: 2x
 
Od: rv
Datum: 30.08.16 16:10

Pokud se naučíte tímto způsobem řešit problémy, buďte si jist, že se to kolegové dříve nebo později dozví a podle toho se k vám budou chovat. Navrhněte šéfovi, ať vás proškolí o chování k zákazníkům, že jste slyšel, že si někdo stěžoval.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 30.08.16 16:12
avatar

Nefér to rozhodně je. Prostě oněm kolegům na rovinu řekněte, co vám na nich vadí a pokud to bude pokračovat, klidně je nahlaště vedení. Upozorněni byli.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 30.08.16 16:51
avatar

jj, těmhle lidem se říká po americku whistle blowers. Dovedu si ale představit, co by se stalo u nás. Anonymní mail by okamžitě smazaly naše asistentky a kdyby se přišlo na to kdo takto otravuje vzduch, tak ten by si užil.

Věřte, že ani ten nejanonymnější mail není zdaleka tak anonymní, jak si myslíte.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.