Proč být jiný znamená sociální vyloučení

Od: Datum: 30.08.16 08:48 odpovědí: 4 změna: 30.08.16 11:42

Zajímalo by mě proč být odlišná jako ostatní znamená být vyloučená z kolektivu vrstevníků. Většina lidí stejně starých nebo o 5-10 let starších už má děti a rodinu. Já jsem ještě v životě přítele neměla a vím že na to nemám založit rodinu. V dětství jsem měla těžkou formu selektivního mutismu, která mě doprovází do dnes a nepotvrzený Aspergerův syndrom.

V komunikaci s okolím nevynikám, ale společnost lidí mám ráda. Jen nevím proč se někteří dívají přes prsty, jen proto že žiju odlišně, nemám ve svém věku ani děti ani přítele. Ale jinak do práce chodím a mám podobné povinnosti jako běžný člověk Nejvíc to dává najevo sestřenice,která pokaždé když přijdeme na návštěvu se nebaví,nebo odejde pryč . Když ji zveme na rodinou oslavu nikdy nepřijde a jde raději na sportovní hřiště se svými kamarádkami.

Vím že jsem jiná a možná si se mnou nemají co říct, protože žijeme každý jinak.

Snažím se věnovat zvířatům, protože ty jsou v tomhle lepší než lidé,, příjmají člověka takový jaký je. Doma jich mám 5 a jednou bych chtěla mít depozit pro koťátka a březí kočky


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 30.08.16 09:28
avatar

Dobrý den, protože být jiný znamená nesplňovat zaběhnuté stereotypy a to většinová společnost nepřijímá, není ji to příjemné, neodpouští to, přijde ji to zvláštní až nepřípustné a nechce to tolerovat. Na to, být jiný, má pouze silný jedinec, který je schopen obhájit si to před sebou i před společností. Pokud je to jedinec slabý, tak skončí v mindrákách a depresích. Takže, Vy buďte raději tím jedincem silným a nepochopení společnosti berte jako výraz její slabosti (nikoliv své). Zdravím!

Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 30.08.16 09:32
avatar
Tak to bylo vždy. Být jiný, znamená pro ostatní nejistotu, nelad. Dám praktický příklad: pokud dáváte umyté lžičky do šuplíku, také je rovnáte tak, že všechny mají rukojeť jedním směrem. Prostě vám to přijde správné.
Většina lidí v životě podvědomě vyhledává jistoty, pevné body, symetrii. A lidé, kteří jsou nějakým způsobem odlišní ( třeba poslouchají jazz :) ), tento vzorec ruší. Rozumný člověk jdoucí s proudem to zaregistruje, ale bere to jako součást běžného života. Pitomec má výhrady k čemukoliv.
Sestřenici neřešte, třeba by vás nesnášela, i kdyby jste byla dokonalá "stepfordská panička". M.
Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 30.08.16 10:39
avatar

Váš příspěvek mne velice zaujal. Seznámil jsem se s diagnozami, které jste uvedla, což mně vedlo k zamyšlení nad vaší situací. Ano, jste jiná, ale vaše okolí si to špatně vysvětluje. Když má někdo viditelný hendikep, okolí se mu, s ohledem na něj, věnuje trochu jinak, ale věnuje. Pokud je to však problém neviditelný, většina lidí si v duchu poťuká na čelo a jde raději pryč. Je dobře, že jste šla s věcí ven, myslím si totiž, že nebudu sám, kdo si z vašeho dotazu něco vzal. Vzhledem k tomu, že jste se velice pěkně písemně vyjádřila, nevidím důvod k tomu, abyste se cítila stranou společnosti. Věřím, že je spousta lidí, kteří by vás, po předběžné korespondenci, rádi poznali osobně. Jste sice, jak sama píšete jiná, ale rozhodně ne postavená mimo společnost. Přeji vám hodně štěstí!

Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 30.08.16 11:42
avatar

Nemohu to najít, ale asi před třemi dny někdo hledal člověka s aspergrem, na popovídání si. ;) Pohledejte, poklikejte, bude to přínosem pro vás oba.


doplněno 30.08.16 12:02:

:)Našla jsm to http://www.poradte.cz/vzkazy-…/1472-aspergeruv-syndrom.html

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.