Plný invalidní důchod

Od: Datum: 29.08.16 13:49 odpovědí: 5 změna: 30.08.16 10:35

Jsem delší dobu po operaci totální náhrady kyčelního kloubu. Po zánětu /to s kloubem nesouvisí/ mi byla odstraněna jedna ledvina. Mám vážné problémy se štítnou žlázou a začínající osteroporózu. Někdy jsem tak unavená z práce, že zbytek dne proležím i prospím. Je mi 58 let. Přesto mi náš revizní lékař neuznává nárok na invalidní důchod.

Koukala jsem že v jiných krajích to není problém, ale u nás je "přísný". Mám nějakou šanci dosáhnout zmněny? Mám si přehlásit trvalé bydliště jinam a zkusit to v jiném kraji? Už jsem z toho vážně zoufalá.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 29.08.16 15:46
avatar

Jak dlouho jste byla, s jednou diagnozou, na nemocenské? A se všemi? Když stále pracujete, pak schopná pracovat jste. Cca po roce nemocenské se lékař rozhodne, zda má navrhnout invalidní důchod. Asi tak.


doplněno 30.08.16 07:57:

To srovnání s koncentrákem, to je hodně nesmyslné. Jak a komu chcete vysvětlit a hlavně dokázat, že jste nemocná natolik, že zasloužíte invalidní důchod? Dokázat můžete jen tak, že jste na nemocenské nepřetržitě 1 rok. Nemůžete něco říkat, musíte dokázat. *hej*Vím to, protože jsem se léčila na onkologii a po roce mi obvoďák nabídnul invalidní důchod. Odmítla jsem a po roce nemocenské, jsem šla pracovat.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: renoarka
Datum: 30.08.16 07:27

Když stále pracujete, pak schopná pracovat jste.
To je opravdu "hloupá" odpověď. Podle vás i vězni v koncentráku byli schopni pracovat, protože pracovali?

Prostě zdejší doktor si na mě zasedl. Nechtěla jsem to napst tak přímo, ale je to fakt. Takže odvolání opravdu nepřichází v úvahu. Byla jsem tam třikrát a v podstatě se mi vysmál do obličeje, že nemám šanci.

Datum: 29.08.16 15:55
avatar

Moje kolegyně v zaměstnání měla po náhradě kyčelního kloubu,1 rok plný invalidní důchod. Následně jí schválili 2 stupeň a ten má dodnes. Zkuste znovu zažádat o ID.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.08.16 16:21
avatar

typicky český absurdistán, můj exmanžel kdysi, aby nemusel platit výživné dětem, resp. malé, sehrál bolesti hlavy, dodnes mu nic po letech není, ale důchod plný dostal. Zkuste se odvolat a nebo pak napsat ombudsmanovi

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.08.16 10:35
avatar

Žádejte znovu, hlavně mějte veškerou zdr. dokumentaci v pořádku u obvodního lékaře. Váš zdr. stav neumím posoudit ale zpravidla se ID dává na jednu hlavní diagnozu (nesčítají se), osteoporoza není důvod, štítná žláza rovněž a na výměnu kyčelního kloubu také ne, spousta lidí žije s jednou ledvinou...Ale žádejte a odvolávejte se.


doplněno 30.08.16 10:39:

Myslím si, že na III. NEDOSÁHNETE. Pobíráte nějaký nižší stupeň ID?

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.